ADATA představila řadu nových produktů

10. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Adata)
Společnost ADATA na své online akci Xtreme Innovation uvedla řadu nových produktů ze segmentů výkonných DRAM modulů, NAND flash produktů, mobilního příslušenství či herních produktů. Akce se konala v době oslav dvacátého výročí společnosti ADATA, které probíhají po celý rok 2021.

ADATA DDR5 paměťový modul

Nová generace paměťových modulů DDR5 s frekvencí 8 400 MT/s je až o 163 % rychlejší než předchozí řada DDR4. Zvýšení výkonu umožňuje rychlejší načítání souborů a nástrojů, usnadňuje práci s více aplikacemi najednou a zvyšuje tak produktivitu. Modul navíc bude pracovat při napětí 1,1 V pro lepší energetickou účinnost a dodává se s kapacitou až 64 GB.

PCIe Gen4 SSD ADATA LEGEND

V době sociálních sítí, streamování videí a 5G připojení se kvalitní obsah stal základem našich životů. Pro uspokojení potřeb tvůrců přišla společnost ADATA s novým PCIe Gen4 SSD ADATA LEGEND. SSD dokáže dosáhnout rychlosti čtení až 7 400 MB/s, což je ideální pro střih videí a 3D rendering.

USB4 externí SSD ADATA SE920

Nový externí SSD disk SE920 využívá nejnovějšího rozhraní USB4 a dosahuje rychlosti zhruba 4 000 MB/s, což je až 4× více než jeho předchůdci s rozhraním USB3.2. Pro maximální stabilitu v jakémkoli prostředí je disk vybaven vlastní technologií odvodu tepla, která zajišťuje optimální chlazení.

ADATA Premier Extreme SDXC PCIe Express Card

Výjimečnost paměťových karet Premier Extreme SDXC SD7.0 Express PCIe Gen3x1 UHS-I U3 Class 10 spočívá v podpoře rozhraní PCIe díky nejnovější specifikaci SD7.0. Karta SDXC Express přinese výrazné zvýšení výkonu oproti svým předchůdcům, nabídne rychlosti čtení a zápisu až 800/700 MB/s a bude kompatibilní i s rozhraním UHS-I.

Herní notebook XPG XENIA 14

Představena byla také řada nových herních produktů, jako je například XPG XENIA 14. Nový herní ultrabook je vybaven procesorem Intel Core i5 nebo i7 11. generace, integrovanou grafikou Intel Iris Xe, 16 GB paměti XPG DDR4 RAM a rychlým 512GB Gen4 SSD XPG. XENIA 14 se pyšní svým vzhledem a snadnou přenositelností. Má 15mm profil a tělo z prémiové hořčíkové slitiny váží 970 g. I přes svůj subtilní rozměr nabízí 14" displej s 92% poměrem velikosti obrazovky k tělu. Výdrž baterie činí až 10 hodin. Pro snadné připojování periferií je vybaven dvěma porty USB-C, dvěma porty USB-A, portem HDMI, čtečkou karet SD, 3,5 mm audio jackem, a nechybí mu ani podpora rozhraní Thunderbolt 4.

Herní notebook XPG XENIA 15

Nový notebook XENIA 15 je vybaven procesorem Intel Core i7 řady H 11. generace (Tiger Lake), grafikou NVIDIA GeForce RTX 3060 nebo RTX 3070, 32 GB operační paměti XPG DDR4 a rychlým Gen4 SSD s 1 TB úložného prostoru. Stejně jako model XENIA 14 má i XENIA 15 tělo z hořčíkové slitiny a váží necelé 2 kg. XENIA 15 je také vybaven mechanickou klávesnicí s RGB osvětlením pro jednotlivé klávesy, 15,6" QHD displejem s obnovovací frekvencí 165 Hz a podporou rozhraní Thunderbolt 4.

Herní headset XPG PRECOG AERO

XPG PRECOG AERO byl navržen tak, aby hráčům poskytl bezdrátovou svobodu. Díky USB-C adaptéru s nízkou latencí a frekvencí 2,4 GHz ho lze používat s mobilními telefony, přenosnými konzolemi i počítači, a to po dobu 24 hodin nepřetržitého bezdrátového provozu. Zároveň jej ale lze používat i jako běžnou náhlavní soupravu připojenou USB kabelem. Sluchátka se mohou pochlubit industriálním designemem, logem XPG, lehkou konstrukcí a patentovanými šikmými náušníky. Jsou také vybavena kardioidním mikrofonem s funkcí otočení pro ztlumení, vyměnitelnými náušníky a RGB osvětlením, které lze přizpůsobit prostřednictvím aplikace XPG PRIME. 

Herní komponenty XPG

Pokud jde o SSD, XPG v současné době nabízí na trhu celou řadu Gen4 modelů. Patří mezi ně i GAMMIX S70, jenž získal ocenění Red Dot 2021, a který dosahuje přenosových rychlostí až 7 400 MB/s. V nabídce jsou také SSD GAMMIX S70 Blade a S50 Lite. Stejně jako společnost ADATA i její herní značka XPG uvede ještě letos na trh nové DDR5 paměťové moduly. Tento DRAM modul nové generace bude poskytovat rychlosti až 12 600 MT/s pro plynulejší hraní a vyšší produktivitu. Mezi další komponenty patří počítačový zdroj XPG CYBERCORE Platinum s certifikací 80 PLUS Platinum. Tento zdroj poskytuje až 1 300 W stabilního nepřetržitého výkonu a chlazení pomocí 120 mm ventilátoru XPG Vento Pro s tichým chodem díky dvojitým kuličkovým ložiskům Nidec. K dispozici budou také modely s výkonem 850 a 1 000 W.

Software pro správu ekosystémů XPG PRIME

Kromě hardwaru představila společnost ADATA také software pro správu ekosystému produktů. Pomocí XPG PRIME mohou uživatelé spravovat všechna nastavení svých produktů XPG v jedné aplikaci. To jim umožní synchronizaci veškerého RGB osvětlení jediným kliknutím. Uživatelé také mohou ručně nastavit každou LED diodu na jednotlivých produktech a vytvořit si tak osvětlení na míru.

Tréninkový software XPG GRIT

GRIT je zkratka pro Game Reaction Intensity Training. Tento software obsahuje řadu tréninkových místností, které pomáhají hráčům zlepšit jejich herní výkon. Pomocí umělé inteligence dokáže GRIT průběžně sledovat výkonnost uživatelů a identifikovat jejich slabiny. Na základě těchto informací GRIT uživatelům doporučí konkrétní cvičení, která jim pomohou zlepšit jejich dovednosti a v podstatě funguje jako digitální eSports trenér. V současné době je GRIT omezen pouze na cvičení pro FPS hry, ale XPG pracuje na tom, aby se v blízké budoucnosti jeho působnost rozšířila i na další žánry.

Video : 

Podobné články

Avast představil nové vize, produkty i vizuální identitu

17. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avast)
Avast chce více podporovat občanská práva uživatelů digitálního světa a obnovit zdravý vztah k internetu. Firma zároveň představila bezplatnou platformu kybernetické ochrany Avast One i novou vizuální identitu. Čtěte více

Oracle nabízí bezplatná školení a certifikace pro Oracle Cloud Infrastructure

15. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Oracle)
Společnost Oracle bude zdarma nabízet školení a certifikační testy pro svůj cloud Oracle Cloud Infrastructure (OCI). Celý vzdělávací program byl vytvořen odborníky společnosti Oracle a je určen pro všechny úrovně znalostí a různé role v podnikovém IT. Čtěte více

Solitea dokončila akvizici české firmy Prytanis

15. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Solitea)
Solitea získala 100% podíl ve společnosti Prytanis, předním českém dodavateli informačních systémů pro autodopravce, provozovatele osobní přepravy a spediční a logistické společnosti. Po prosincové akvizici firmy VH Soft je to v krátké době již druhá investice do tohoto segmentu. Čtěte více

HPE dosáhlo v ČR nejlepších finančních výsledků v historii

15. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise oznámila finanční výsledky za třetí kvartál končící 31. červencem 2021. Čistý příjem firmy dosáhl 6,9 miliardy USD, což znamená nárůst o 3 % a odpovídá výhledu na 3. čtvrtletí. Společnosti se velmi dobře dařilo také v tuzemsku. Čtěte více