Acronis vylepšuje kybernetickou ochranu, tradiční metody jsou zastaralé

21. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis ohlásil tři nová řešení kybernetické ochrany (Acronis Cyber Protect, Acronis Cyber Platform a Acronis Cyber Infrastructure), která zásadně mění způsob, jakým podniky řeší moderní ochranu dat a výzvy kybernetické bezpečnosti.

Nová řešení Acronis poskytují funkce moderní kybernetické ochrany s cílem nahradit tradiční řešení, která již nejsou schopna reagovat na aktuální IT výzvy. Důvěra v data, která umožňují realizovat kvalifikovaná rozhodnutí, je základem dnešního digitálního světa. Rostoucí využití strojového učení a umělé inteligence umožňuje podnikům se rychle a efektivně rozhodovat, ale vyžaduje sběr, ukládání a využívání důvěryhodných dat.

Rostoucí počet zařízení a distribuce dat mezi různými zařízeními, lokalitami a cloudovými službami vytváří složité a decentralizované infrastruktury, které jsou náchylnější ke zranitelnostem a méně odolné proti ransomwarovým útokům. Acronis svá řešení buduje na zkušenosti z ochrany 500 000 podnikových zákazníků a 5,5 milionu domácích uživatelů a jeho technologie Acronis Active Protection zastavila od roku 2018 již více než 400 000 ransomwarových útoků.

„Současná závislost na datech přináší výzvy, kterým firmy nikdy předtím nečelily a na které jejich tradiční řešení již dnes nestačí,“ řekl Serguei Beloussov, zakladatel a CEO společnost Acronis. “Aby tyto výzvy bylo možné překonat, je potřeba nový přístup ke správě a ochraně dat, který zahrnuje bezpečí, dostupnost, soukromí, autenticitu a zabezpečení dat. Acronis tyto prvky nazývá „Pět vektorů kybernetické ochrany“ a náš soubor řešení kybernetické ochrany je postaven právě na zajištění těchto vektorů.”

Nová a aktualizovaná řešení, která jsou dostupná prostřednictvím více než 50 000 partnerů, zahrnují:

  • Acronis Cyber Protect do jednoho uživatelsky přívětivého řešení integruje sedm klíčových funkcí kybernetické ochrany – zálohování, disaster recovery, ochranu proti malwaru postavenou na umělé inteligenci, autenticitu, certifikaci a ověření dat, hodnocení zranitelností, patch management, a vzdálený monitoring a správu.
  • Acronis Cyber Platform poskytuje vývojářům a ISV dodavatelům schopnost přizpůsobit, škálovat a integrovat řešení Acronis Cyber Protection.
  • Acronis Cyber Infrastructure poskytuje cenově efektivní, snadno ovladatelnou a spolehlivou infrastrukturu optimalizovanou pro implementaci kybernetické ochrany.

Nová řešení nabízejí snadnou, účinnou a zcela bezpečnou ochranu díky kompletní integraci podnikové, uživatelské, produktové a technologické úrovně. Výsledkem je kvalitnější ochrana, vyšší dostupnost systémů a významně nižší náklady na podporu v porovnání s neintegrovanými systémy.

Štítky: 

Podobné články

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více