Acronis uvedl na trh zálohovací software True Image 2017, zazálohuje mobilní zařízení i Facebook

8. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis a DCD Publishing)
Nejnovější verze zálohovacího softwaru pro osobní použití společnosti Acronis kombinuje lokální a cloudové zálohování úplného obrazu počítačů s novým bezdrátovým zálohováním mobilních zařízení do uživatelova PC nebo do zabezpečeného úložiště Acronis Cloud. Nechybí ani možnost zálohy uživatelských dat z Facebooku.
Zdeněk Bínek, ředitel distribuční společnosti Zebra systems

„Osobní data každého uživatele se ve stále větší míře nalézají na mobilních zařízeních a sociálních sítích,“ řekl Serguei Beloussov, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Acronis. „Acronis True Image 2017 chrání všechna data bez ohledu na jejich umístění a nabízí nejrychlejší a nejsnazší zálohování na trhu.“

Technologie Acronis True Image je dle interních údajů společnosti na počítačích s Windows tři- až šestkrát rychlejší než konkurenční produkty pro zálohování a obnovu (při využití externího USB 3.0 zařízení), je o 30 % rychlejší než Apple Time Machine na počítačích Apple a až o 60 % rychlejší než předchozí verze Acronis True Image při běžných situacích.

Klíčové inovace Acronis True Image 2017:

  • Bezdrátového zálohování mobilních zařízení do počítačů Windows – zálohování neomezeného počtu zařízení iPhone, iPad a Android do osobního počítače rychlostí, kterou umožňuje místní Wi-Fi síť. Zálohu lze obnovit na stejné či jiné zařízení. Zajímavostí je možnost zálohu vytvořenou na zařízení Apple obnovit na zařízení se systémem Android a opačně.
  • Vzdálená správa zálohy – umožňuje chránit všechny počítače v rodině i v případě, že se její členové nacházejí kdekoliv jinde – prostřednictvím kontroly stavu zálohy jakéhokoliv jejich počítače či mobilního zařízení v reálném čase s využitím onlinové konzole.
  • Inkrementální záloha účtu na Facebooku –automaticky zálohuje veškerý obsah uživatelského účtu na Facebooku, včetně fotografií, videí, kontaktů, komentářů a lajků. Uživatelé jsou tak chráněni proti náhodnému smazání, hackerským útokům, chybám aplikace či výpadkům sociální sítě.
  • Archivace do cloudu či do externího úložiště – dovoluje získat volný prostor na disku přesunem velkých či málo využívaných souborů z počítače Windows či Apple na externí disk, NAS zařízení, síťové sdílení či do úložiště Acronis Cloud. Přístup k archivovanému obsahu lze provádět přes File Explorer, Finder či webový prohlížeč.
  • Vylepšená podpora NAS – automaticky vyhledává zařízení NAS na lokální síti, připraví jej jako zálohovací úložiště a automaticky přepojí v případě dočasné nedostupnosti.

Acronis True Image 2017 přináší řadu dalších nových funkcí jako například vyhledávání v místní i cloudové záloze, šifrování archivu, možnosti komentáře k zálohám, integrace s Windows Explorer, upravené uživatelské prostředí na zařízení iOS a Android a další.

„Řešení Acronis True Image je dlouhodobě nejprodávanějším zálohovacím řešením v českém jazyce,“ řekl Zdeněk Bínek ze společnosti Zebra systems, která distribuuje produkty Acronis v České Republice a na Slovensku. „Mezi hlavními důvody popularity řešení v České republice byla vždy rychlost, snadné ovládání a možnost zálohy úplného obrazu disku. Nová verze 2017 přináší českým uživatelům a menším firmám řadu dalších inovací, které jsou reakcí na nejnovější trendy digitálního života, a další důvody proč se v případě zálohování a obnovy dat spolehnout na Acronis.“

Více informací o řešení Acronis True Image 2017 naleznete zde.

Obrazová galerie:

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více