Acronis poskytuje svou platformu kybernetické ochrany třetím stranám

30. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis uvolnil svou platformu Acronis Cyber Platform dalším společnostem. Cílem je dodavatelům softwaru, poskytovatelům služeb, resellerům i zákazníkům poskytnout možnost k rozšíření funkcí a aplikačních integrací a zvyšovat tak hodnotu a příležitosti rozsáhlého Acronis ekosystému.

Acronis Cyber Platform, která je základem existujících služeb společnosti Acronis, obsahuje řadu API rozhraní podporovaných softwarovým vývojářským kitem (SDK) a programovacím kódem. Aktuálně Acronis přidává nové API rozhraní poskytující přístup doposud dostupný pouze vývojářům Acronis a vybraným integračním partnerům, jako je ConnectWise, Microsoft a Google.

Díky přístupu k platformě mohou vývojáři vytvářet nové datové zdroje, nová datová umístění, nové funkce pro správu dat a integrovat své aplikace s řešeními Acronis pro kybernetickou ochranu. Kromě toho mohou dodavatelé softwaru, poskytovatelé služeb, reselleři a zákazníci integrovat řešení Acronis do svých aplikací, systémů či tržišť, generovat nové zdroje příjmů a řešit vyšší počet uživatelských případů. Acronis v současné době registruje přes 50 000 svých prodejců, 500 000 podnikových zákazníků a pět milionů koncových uživatelů.

Nástup kybernetické ochrany

Uvedením Acronis Cyber Platform se naplňuje vize Acronisu o tom, že moderní kybernetická ochrana by měla zahrnovat ochranu dat, kybernetickou bezpečnost a zajištění soukromí. Současné datové potřeby se přesouvají od zvládnutí jejich množství k efektivnímu využití dat z různých datových zdrojů a na mnoha datových lokacích. Jedinou cestou, jak plně řídit a chránit data, je zajistit všech pět vektorů kybernetické ochrany – bezpečí, přístup, soukromí, autenticitu a datové zabezpečení (SAPAS).

Existující služby Acronis pro zálohování, synchronizaci a sdílení, zajištění pravosti a disaster recovery jsou již navrženy tak, aby vyhovovaly konceptu SAPAS, a jsou postaveny na základě Acronis Cyber Infrastructure, Acronis Cloud a aplikačních rozhraních Acronis Cyber Platform.

„Rozšířením prověřených řešení o přístup k naší platformě a API rozhraním přinášíme naši vizi na trh a představujeme příležitosti pro ISV a OEM dodavatele softwaru, poskytovatele služeb a vývojáře. Ti tak mohou rozšířit dosah svých aplikací a funkce řešení Acronis, a zpřístupnit je našemu partnerskému ekosystému,“ řekl Sergej Beloussov, výkonný ředitel Acronis. „Zákazníci si cení vysoké kvality našeho softwaru a jsme přesvědčeni, že toho rychle využijí také vývojáři z celého světa, jež musejí čelit stále masivnějšímu nárůstu dat pocházejících z různých zdrojů typu AI, IoT a cloudu. ISV a OEM dodavatelé a poskytovatelé služeb, zákazníci a partneři mohou nyní využít příležitosti a vytvořit nové zdroje příjmů ve svém podnikání sázkou na platformu Acronis Cyber Platform a přístup k hodnotovému řetězci Acronis.“

Přístup k platformě otevírá velké možnosti pro vývojáře třetích stran umožňující řešit ve stejný okamžik každý z vektorů uvedeného konceptu SAPAS – stejně jako činí Acronis Total Protect. Revoluční produkt, který bude oficiálně uveden na konferenci Acronis Global Cyber Summit, poskytuje novou úroveň kybernetické ochrany sloučením funkčností zálohování, kyberbezpečnosti a systémového managementu do jednoho řešení.

Závazek kybernetické budoucnosti

Součástí dnešního ohlášení je také informace o změně produktového brandingu Acronis, který bude více reflektovat rostoucí roli kybernetické ochrany v aktivitách společnosti a jejího partnerského ekosystému:

  • Acronis Cyber Cloud (původně Acronis Data Cloud) je platforma umožňující poskytovatelům služeb dodávat kybernetickou ochranu efektivním a bezpečným způsobem. Nastávající aktualizace Acronis Cyber Cloud 7.9 bude dostupná všem zákazníkům a partnerům Acronis do konce dubna a bude mimo jiné zahrnovat podporu zálohování a ochrany G Suite proti kryptotěžařům.
  • Acronis Cyber Infrastructure (původně Acronis Software Defined Infrastructure) je škálovatelné řešení softwarově definované infrastruktury, které využívá standardní hardware a kombinuje všechny typ úložišť.

Phil Goodwin, analytik IDC, poznamenal: Odhaduje se, že v příštích pěti letech bude nasazeno stejně aplikací, kolik jich bylo nasazeno v posledních 40 letech, což vytvoří poptávku nejen po lepší správě dat, ale také po lepším konceptu jejich ochrany. Acronis transformuje svou strategii a rapidně rozšiřuje okruh svých partnerů, přičemž nyní s uvolněním Acronis Cyber Platform jim nabízí příležitost k dalšímu růstu, eliminuje jejich odliv a nabízí více možností prostřednictvím řešení postavených na API rozhraní a Acronis tržišti. Acronis cílí na segment kybernetické ochrany a nově uvolněná Acronis Cyber Platform by měla celý ekosystém akcelerovat.“

Dostupnost

Acronis Cyber Platform je dostupná zatím pouze v částečném režimu, během kterého je zaručena podpora vývojářům. Plná dostupnost, školení a certifikace na Acronis Cyber Platform budou k dispozici na konferenci Acronis Global Cyber Summit 2019 v říjnu v Miami.

ISV a OEM dodavatelé a poskytovatelé služeb mohou požádat o částečný přístup k Acronis Cyber Platform na této stránce.

Video : 

Podobné články

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více