Acronis koupil DeviceLock k posílení své podnikové kybernetické ochrany

20. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
DeviceLock je poskytovatelem ochrany koncových zařízení před únikem dat. Dle dohody se DeviceLock stane 100% vlastněnou pobočkou firmy Acronis. Řešení akvírované firmy poskytují ochranu dat před hrozbami zevnitř. Akvizice nových funkcí pomůže společnosti Acronis rozšířit své portfolio řešení a služeb kybernetické ochrany k použití ve všech organizacích.

DeviceLock je lídrem na trhu DLP (Data Loss Prevention) pro koncová zařízení, když chrání přes čtyři miliony počítačů ve více než 5 000 organizacích po celém světě. Její řešení globálně využívají firmy a organizace ze všech odvětví včetně bankovnictví, finančnictví, zdravotnictví, farmaceutickém průmyslu, veřejném sektoru a obraně, výrobě a retailu.

Software DeviceLock DLP zastavuje únik dat již na úrovni interních zařízení, neboť téměř dvě třetiny vážných incidentů – ať již náhodnými chybami či záměrným jednáním – je způsobeno zaměstnanci, obchodními partnery či návštěvníky.

Acronis integruje technologii DeviceLock do platformy Acronis Cyber Platform, přičemž nové služby budou dostupné prostřednictvím portálu Acronis Cyber Cloud. Současně bude Acronis pokračovat na vývoji nových verzí řešení DeviceLock DLP a poskytovat plnou technickou podporu. Vedle kompletní sady řešení DeviceLock DLP nabídne Acronis svým zákazníkům a partnerům snadný přístup k ochraně před datovými úniky pro firemní Windows a Mac počítače, notebooky a virtualizované Windows stroje a aplikace. Tím Acronis poskytne zajištění pěti vektorů kybernetické ochrany: bezpečí, dostupnost, soukromí, autenticitu a zabezpečení (SAPAS) všech dat, aplikací a systémů.

„Integrací řešení DeviceLock do našeho portfolia produktů a služeb kybernetické ochrany nabízíme našim partnerům a zákazníkům snadný způsob endpoint security za dostupnou cenu,“ řekl Sergej Beloussov, zakldatel a CEO společnosti Acronis. „Plánujeme jak interní vývoj nových řešení, tak další akvizice k rozšíření našeho existujícího portfolia. Svět IT bezpečnosti se neustále mění a my musíme kontinuálně reagovat ne nejnovější hrozby a potřeby zákazníků.“

Acronis navíc získává přístup ke komunitě 50 000 partnerů DeviceLock, kteří spravují potřeby ochrany dat u svých klientů. Schopnost platformy Acronis Cyber Protect plnit požadavky na ochranu zákaznických infrastruktur dle lokality, rozpočtu a využití jim poskytne tu nejvyšší úroveň správy a flexibility k zajištění ucelené kybernetické ochrany. Acronis bude nabídku v rámci své platformy neustále rozšiřovat o funkce požadované partnery a zákazníky.

„Spojením se společností Acronis budeme moci akcelerovat vývoj našich produktů, rozšiřovat prodejní kanály a inovovat existující technologii ke splnění zákaznických požadavků,“ řekl Ashot Oganesyan, zakladatel a technický ředitel DeviceLock. „S téměř čtvrtstoletím zkušeností se správou zařízení a ochranou proti únikům dat se nyní soustředíme na potřeby dalších milionů uživatelů a zajištění bezpečné a spolehlivé ochrany jejich dat po celém světě.“

Štítky: 

Podobné články

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více