3Dwiser slaví a zlevňuje 3D tiskárny Markforged Mark Two

2. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: 3Dwiser)
Český dodavatel technologií a služeb pro 3D tisk, společnost 3Dwiser, slaví v září provozní jubileum – svá řešení dodává zákazníkům přesně 30 měsíců. Během relativně krátké doby si firma vybudovala pozici specialisty na 3D tiskové technologie, a to jak z pohledu kvality produktů a tiskových materiálů, tak i tisku na zakázku či školení.

Jako poděkování svým zákazníkům nyní společnost 3Dwiser nabízí cenové zvýhodnění 30 000 Kč na nejvyšší a nejžádanější model profesionální stolní 3D tiskárny Markforged Mark Two Enterprise. Tato zařízení umožňují tisknout odolné součástky díky patentovanému postupu vytvrzování nylonu spojitými vrstvami karbonových či skelných vláken nebo kevlaru. Zvýhodněná cena platí celé září 2016.

Model Mark Two od společnosti Markforged, který je oproti předchozí verzi o 40 % rychlejší a rozšiřuje také nabídku materiálů, kombinuje tiskovou hlavu s technologií CFF pro karbonová a skelná vlákna či kevlar s tradiční hlavou využívající technologie FFF pro tisk nylonu. Díky tomu dokáže zajistit aditivní výrobu robustních dílů z kompozitního materiálu s vyšším poměrem pevnosti k hmotnosti, než má například hliník 6061-T6.

Konstruktéři využívající tuto tiskárnu již nemusí být odkázáni pouze na drahá obráběcí zařízení či externí průmyslové 3D tiskárny, ale mohou si vyrobit funkční díl na míru přímo v konstrukční kanceláři či dílně. Typické uplatnění najde tiskárna např. při 3D tisku montážních přípravků, instalačních prvků a dalších strojírenských nástrojů, konstrukčních součástí, funkčních prototypů i finálních dílů vyrobených na míru.

„Velmi si vážíme důvěry a trvalé přízně našich zákazníků. Je pro nás velkou odměnou i motivací pro další rozvoj,“ uvedlTomáš Soóky, zakladatel a jednatel společnosti 3Dwiser. „Jako poděkování jsme se rozhodli během celého září dočasně výrazně zvýhodnit cenu technologicky nejpokročilejší 3D tiskárny z naší nabídky, modelu Mark Two Enterprise.“

Model Mark Two přináší i skladné provedení a nízké pořizovací i provozní náklady, které jsou zlomkem ceny průmyslových řešení. 3D tiskárny Mark Two již využívají společnosti z leteckého, kosmického i obranného průmyslu, automobilky, výrobci spotřebního zboží, lékařských nástrojů, protéz a ortéz či nejznámější technické univerzity.

Součástí 3D tiskového řešení Mark Two jsou i speciálně vyvinuté tiskové materiály, které se hodí pro širokou škálu nasazení:

  • karbonová vlákna mají nejlepší poměr pevnosti vůči hmotnosti;
  • kevlar nabízí nejvyšší odolnost proti obrušování;
  • skelná vlákna jsou výhodná nejlepším poměrem pevnosti k ceně;
  • nylon je znám jako odolný plast pro konstrukční díly;
  • vysokoteplotní skelná vlákna jsou vhodná pro automobilový, letecký a kosmický průmysl, stejně jako další průmyslová odvětví vyžadující stálost materiálu při vyšších teplotách.

Specialisté společnosti 3Dwiser nabízejí zájemcům o koupi 3D tiskárny Mark Two možnost se s ní osobně seznámit a vyzkoušet si její provoz před samotným nákupem. Stačí navštívit showroom společnosti 3Dwiser v Praze-Hloubětíně.

Tiskárny Mark Two jsou dostupné ve třech modelových provedeních, přičemž jejich cena začíná na 157 000 Kč bez DPH.

Štítky: 

Podobné články

3D tiskárna TRILAB DeltiQ 2 přináší vzdálenou správu i tisk z více materiálů najednou

11. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: TRILAB )
Společnost TRILAB představila druhou generaci tiskárny DeltiQ. Model TRILAB DeltiQ 2, postavený v souladu s iniciativou Průmysl 4.0, zachoval veškeré výhody předchozí generace a doplnil je novými funkcemi, které jsou na současném trhu 3D tiskových řešení unikátní. Čtěte více

Absolventi se znalostí 3D tisku se uplatní ve výzkumu, strojírenství i v lékařství

11. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Renishaw)
Výroba prototypů pro automobilový a letecký průmysl, ale i vybrané lékařské obory. Tam všude naleznou uplatnění absolventi škol s technickým zaměřením, kteří během studia rozvíjeli své znalosti a dovednosti v oboru 3D tisku. Na poptávku z pracovního trhu reagují už i vysoké školy v Česku zařazováním odborných předmětů, ale chystá se i spuštění samostatného oboru. Čtěte více
Petr Kouba, jednatel společnosti 3Dwiser

Prodej 3D tiskáren není procházka růžovým sadem

5. 10. 2018. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Jedním z rychle se rozvíjejících segmentů v oboru IT je 3D tisk. Ten vytváří jedinečnou obchodní příležitost, jejíhož potenciálu si všiml nejeden IT odborník. 3D tisk však není obor, kde by stačilo tiskárny jen prodávat. Musíte se v nich umět orientovat a vědět, kde se jednotlivé přístroje uplatní. Na většinu z těchto otázek vám odpoví následující řádky. Čtěte více
Václav Muchna, generální ředitel a spoluzakladatel Y Softu

Y Soft oslavil 18 let a hlásí rozšiřování služeb i růst tržeb

17. 9. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Y Soft)
Společnost Y Soft, která letos v srpnu oslavila 18 let od svého formálního založení, má našlápnuto. Za minulý fiskální rok dosáhla tržeb v hodnotě téměř miliardy korun a pochlubila se celou řadou novinek a vstupem do nových segmentů. Čtěte více