HPE představilo umělou inteligenci pro velké jazykové modely dostupnou skrze cloud

26. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise vstoupila na trh s umělou inteligencí v cloudu rozšířením portfolia HPE GreenLake, které nově nabízí velké jazykové modely pro jakoukoliv firmu. Službu lze využívat na vyžádání prostřednictvím multiklientských superpočítačových cloudových služeb.

S HPE GreenLake for Large Language Models (LLMs) mohou organizace trénovat, ladit a nasazovat rozsáhlou umělou inteligenci pomocí udržitelné superpočítačové platformy, která kombinuje softwarové řešení umělé inteligence (AI) od HPE a přední superpočítače na trhu. HPE GreenLake for LLMs bude dodáván ve spolupráci s prvním partnerem HPE, německým start-upem Aleph Alpha, který poskytne LLM pro využití v případech, které vyžadují zpracování a analýzu textu a obrazu.

HPE GreenLake for LLM je první z řady aplikací umělé inteligence zaměřených na konkrétní odvětví, které v budoucnu HPE plánuje spustit. Nápomocné budou pro modelování klimatu, ve zdravotnictví, pro životní vědu, finanční služby, výrobu a dopravu.

HPE je globálním lídrem a expertem v oblasti superpočítačů a poskytuje bezprecedentní úroveň výkonu a škálovatelnosti pro umělou inteligenci. Společnost díky Frontieru (nejrychlejšímu superpočítači na světě) překonala rychlostní bariéru exaskalárního výpočtu.

Na rozdíl od cloudových nabídek obecného charakteru, které provozují více pracovních zátěží paralelně, HPE GreenLake for LLMs běží na AI nativní architektuře, která je navržena k provozu jedné rozsáhlé AI tréninkové a simulační zátěže, a to při plném výpočetním výkonu. Pracovat bude na stovkách až tisících CPU nebo GPU současně. Tato schopnost nabízí výraznější efektivitu, spolehlivost a účinnost pro trénování AI a vytváření přesnějších modelů, což firmám umožňuje urychlit svou cestu od POC (proof of concept - ověření konceptu) k produkci a rychleji řešit své výzvy.

HPE GreenLake for LLMs - první z řady aplikací umělé inteligence

HPE GreenLake for LLMs bude obsahovat Luminous, předtrénovaný velký jazykový model společnosti Aleph Alpha, který je nabízen v několika jazycích, včetně angličtiny, francouzštiny, němčiny, italštiny a španělštiny. LLM organizacím umožní využít svá vlastní data, trénovat a vyladit upravený model, aby učinily poznatky v reálném čase na základě svého vlastního vývoje.

Služba firmám umožňuje vytvářet a nabízet různé aplikace umělé inteligence, které mohou integrovat do svých pracovních postupů a odemknout hodnotu založenou na podnikání výzkumu.

HPE poskytuje měřítko superpočítačů pro trénink, ladění a nasazení umělé inteligence

HPE GreenLake for LLMs bude k dispozici na vyžádání a poběží na nejvýkonnějších a nejudržitelnějších superpočítačích na světě - superpočítačích HPE Cray XD - čímž firmám odpadne potřeba kupovat a spravovat vlastní superpočítače, které s sebou obvykle nesou nákladný a složitý provoz a vyžadují specifické odborné znalosti. Nabídka využívá programovací prostředí HPE Cray, plně integrovanou softwarovou sadu pro optimalizaci aplikací HPC a AI obsahuje kompletní sadu nástrojů pro vývoj, přenos, ladění a optimalizaci kódu.

HPE GreenLake for LLMs využívá udržitelné výpočetní prostředí

Společnost HPE se zavázala poskytnout svým zákazníkům udržitelné výpočetní řešení. HPE GreenLake for LLMs bude pracovat v kolokačních centrech, například v QScale v Severní Americe, které jsou navrženy k podpoře škálovatelnosti a kapacity superpočítačů a provozovány téměř ze 100 % z obnovitelné energie.

Nové portfolio výpočetních řešení pro AI

HPE podporuje tři klíčové komponenty na cestě k umělé inteligence v oblasti školení, ladění a inferenčního zpracování. Navrhnuty byly pro použití na okraji sítě a v datovém centru, pro Computer Vision at the Edge, Generative Visual AI a Natural Language Processing AI. Tato AI řešení jsou založena na nových serverech HPE ProLiant Gen11, které byly navrženy tak, aby obsahovaly pokročilou GPU akceleraci, která je pro AI zásadní. Oproti předchozím modelům servery HPE ProLiant DL380a a DL320 Gen11 zvyšují výkon AI inferenčního zpracování více než pětkrát.

Dostupnost

Společnost HPE nyní přijímá objednávky na HPE GreenLake for LLMs a očekává dostupnost do konce kalendářního roku 2023, počínaje Severní Amerikou a dostupností v Evropě počátkem příštího roku.

Štítky: 
Umělá inteligence, Hewlett Packard Enterprise

Podobné články

Nová vlna zařízení podporujících práci s AI

6. 5. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Na trh začínají přicházet nová zařízení, která jsou uzpůsobená práci s umělou inteligencí. Přední výrobci následují trend rozšiřování nástrojů gen-AI a díky novému hardwaru umožňují odbavovat úlohy pro AI částečně lokálně, a tudíž rychleji. Čtěte více

HPE Aruba Networking: přístupové body Wi-Fi 7 řady 730

4. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Nové bezdrátové přístupové body řady 730 s Wi-Fi 7 představují komplexní IT řešení na okraj sítě, připravené pro implementaci technologií umělé inteligence. Nabízí bezpečné a výkonné připojení pro záznam a přenos dat pro trénink umělé inteligence a automatické vyvozování. Čtěte více

O důvěře zaměstnanců v umělou inteligenci rozhodne kvalita a přesnost generovaných dat

2. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Salesforce)
Největším problémem umělé inteligence je špatná práce s daty, soudí podle průzkumu společnosti Salesforce analytici firem napříč světovými trhy. Téměř šest z deseti oslovených uživatelů AI tvrdí, že je obtížné získat od AI to, co zrovna potřebují, přičemž více než polovina respondentů tvrdí, že nedůvěřuje datům používaným k trénování dnešních systémů AI. Čtěte více

GFI Software integruje do prvních čtyř produktů umělou inteligenci

29. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software ohlásila integraci CoPilotu, komponenty postavené na generativní umělé inteligenci (GenAI), do svých čtyř klíčových produktů. CoPilot posiluje výkonnost těchto řešení směrem k vyšší intuitivnosti, efektivitě a flexibilitě s cílem pomoci koncovým zákazníkům lépe čelit bezpečnostním hrozbám a optimalizovat síťový provoz s využitím potenciálu AI. Čtěte více