Zyxel přidává do platformy Nebula robustní kybernetické zabezpečení

7. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Společnost Zyxel Networks posílila svou cloudovou platformu Nebula o výkonné firewally řady ATP (Advanced Threat Protection). Po přidání firewallů řady ATP platforma Nebula poskytuje prvotřídní ochranu před útoky nultého dne a hrozbami pro koncová zařízení.

Péče o ochranu sítí často bývá složitým a časově náročným úkolem, který od správců IT a poskytovatelů služeb vyžaduje dohled nad mnoha systémy a lokalitami. Náročnost této práce se navíc v poslední době zvyšuje s nárůstem distribuovaných sítí a se stále větším počtem zaměstnanců pracujících z domova. A právě tuto novou éru vzdálených připojení a distribuovaných sítí vidí jako příležitost kybernetičtí zločinci, kterým se dnes otevírá větší prostor k jejich nekalým aktivitám.

Podle nedávného průzkumu se 88 % vlastníků malých firem obává, že jejich organizace je zranitelná vůči kybernetickým útokům. Z průzkumu dále vyplývá, že mnohé z malých a středně velkých podniků si nemohou dovolit komplexní IT řešení určené pro firmy nebo nemají na kybernetickou bezpečnost dostatečné zdroje.

Jednoduché, ale silné zabezpečení

Společnost Zyxel v reakci na tuto výzvu vydala upgrade firmwaru prémiových firewallů řady ATP, který cloudovou platformu Nebula pro centrální správu sítí posiluje o pokročilé bezpečnostní funkce. Jde například o technologii sandboxing a reputační filtry, které středně velkým organizacím usnadňují ochranu centrální síťové infrastruktury. Přidání firewallů ATP do platformy Nebula navíc přináší vyšší úroveň kolaborativní ochrany a reakce na hrozby, protože tyto firewally využívají neustále rostoucí cloudovou databázi, která již dnes obsahuje miliardy malwarových signatur a hashů. Firewally ATP navíc přispívají k ochraně sítí a dat před pokročilými kybernetickými hrozbami, jako jsou útoky nultého dne, k jejichž odhalení nestačí běžná bezpečnostní řešení. Po řadě USG FLEX jsou modely ATP dalšími firewally, které nabízejí kompatibilitu s platformou Nebula. Firewally ATP se obvykle používají v kritických instalacích, kde se klade bezprecedentní důraz na zabezpečení sítě s detekcí Zero Day zranitelností a řada USG FLEX se uplatní zejména na pracovištích a pobočkách, kde je dostačující standardní UTM filtrační sken. 

Kompletní kontrola a identické bezpečnostní zásady

Pro účely bezpečné práce na dálku mají správci IT prostřednictvím řídicího centra Nebula Control Center k dispozici další důležité řešení v podobě softwaru Zyxel SecuExtender. Tento software, který lze instalovat na koncových zařízeních včetně stolních a přenosných počítačů, zajišťuje dvoufaktorovou autentizaci a bezpečný tunel pro zaměstnance pracující z domova nebo jiného vzdáleného místa. Po přidání softwaru SecuExtender do platformy Nebula mohou správci sítí centrálně spravovat všechna koncová zařízení, což zaručuje dodržování stejných bezpečnostních zásad bez ohledu na to, kde se dané zařízení nachází.

Jednodušší správa licencí

Platforma Circle určená poskytovatelům řízených služeb a dalším obchodním partnerům společnosti Zyxel nově umožňuje také efektivní a snadnou správu licencí k řešení Nebula. Platforma Circle, která dříve umožňovala pouze správu bezpečnostních licencí, nově jakožto centrální zdroj zahrnuje také správu IT vybavení, správu účtů a online obchod s licencemi.

„Po nejnovější aktualizaci platformy Nebula máme v našem portfoliu více než 60 různých produktů, které lze spravovat pomocí tohoto cloudového řešení. Malé a středně velké organizace v naší nabídce vždy najdou řešení, které splní jejich individuální potřeby. S ohledem na to, jak výrazně se síťové prostředí za poslední rok a půl mění, neustále rozšiřujeme naši nabídku pro malé a středně velké organizace a poskytovatele řízených služeb, abychom jim umožnili zvládnout výzvy spojené se zabezpečením a správou sítí,“ poznamenal Gordon Yang, prezident společnosti Zyxel Networks.

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více