Nový Acronis True Image 2021 k zálohování přidává ochranu proti malwaru

21. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Nová verze populárního zálohovacího nástroje pro domácí uživatele integruje pokročilé funkce kybernetické bezpečnosti s osobním zálohováním, čímž vytváří ucelené řešení kybernetické ochrany. Začleněním ochrany proti malwaru, antivirového skenování, filtrování webových stránek a ochrany videokonferencí tak vzniká opět o něco komplexnější nástroj při zachování jednoduchého a intuitivního ovládání.

Acronis True Image 2021 přichází na trh v době pokračující epidemie COVID-19, jež ukázala mezery dosavadních řešení a strategií. Zabezpečení zařízení pracovníků na dálku nebylo nikdy důležitější – zejména v situaci, kdy dle jednoho z průzkumů 47 % z nich nedostalo jasné pokyny, jak pracovat bezpečně z domu.

„Vedle hrozby náhodného smazání či hardwarového selhání jsou domácí počítače pod rostoucími útoky chytrých hackerů. V důsledku aktuální situace FBI registruje 400% nárůst kybernetických incidentů, protože útočníci vědí, že domácí systémy nejsou tak chráněny jako ty v kancelářích,“ řekl Sergej Beloussov, zakladatel a ředitel společnosti Acronis. „Zálohování bez kybernetické bezpečnosti je dnes nedostačující stejně jako kybernetická bezpečnost bez zálohování. Acronis True Image 2021 poskytuje snadný, účinný a bezpečný způsob kybernetické ochrany do současné doby.“

Samostatná zálohovací řešení jsou zastaralá

Se závislostí na moderních zařízeních typu počítačů, chytrých telefonů a tabletů mají data stále vyšší hodnotu. Hackeři vyvíjejí sofistikovanější techniky k jejich napadení, což je jeden z důvodů, proč AV-Test registruje více než 350 000 malwarových hrozeb každý den.

Protože zálohovací software a zálohované soubory jsou častými cíli útoků, aby znemožnili případnou obnovu, samotné zálohovací řešení již nestačí. Podobně konvenční řešení kybernetické bezpečnosti neposkytují ochranu dat a jejich obnovu po úspěšném útoku. A spoléhat se na několik různých nespolupracujících řešení znamená bezpečnostní mezery, vyšší náklady a komplikovanou správu.

Jako integrované řešení Acronis True Image 2021 tuto mezeru vyplňuje, zefektivňuje, zjednodušuje a zpřístupňuje ochranu a zabezpečení. Uživatelé mají díky tomu k dispozici autentická, nezměněná data bez jakéhokoliv škodlivé kódu, jež mohou použít k bezpečnému zálohování. Dokáží proaktivně zastavit jakékoliv malwarové útoky a rychle obnovit zasažené soubory. Zjednodušují správu svého zabezpečení a zálohování s pomocí integrovaného, intuitivního rozhraní.

Integrace znamená špičkovou kybernetickou ochranu

V posledních několika letech byl Acronis True Image jediným řešením pro osobní zálohování se zabudovanou ochranou proti ransomwaru a blokování proti cryptojackingu, které využívalo umělé inteligence a behaviorální heuristiky k zastavení útoků v reálném čase, přičemž automaticky obnovovalo zasažené soubory.

S uvedením verze 2021 byly tyto funkčnosti rozšířeny o pokročilou antimalwarovou technologii, která je nyní také součástí cloudové nabídky Acronis Cyber Protect Cloud. Tato nová generace ochrany proti malwaru byla testována nezávislými laboratořemi  Virus Bulletin a AV-Test jako řešení se 100 % účinností a nulovými falešnými pozitivy.

Acronis True Image 2021 přináší:

  • ochranu v reálném čase s podporou umělé inteligence zastavující veškerý malware včetně zero-day útoků;
  • antivirové skenování celého systému či rizikových souborů;
  • filtrování webu automaticky blokující uživatele Windows od nakažených stránek;
  • ochranu videokonferenčních aplikací jako Zoom, Cisco Webex a Microsoft Teams;
  • kompletní detekci založenou na behaviorální analýze a signaturních analytických jádrech
  • seznam objektů v karanténě a seznam výjimek umožňující uživatelům automaticky izolovat potenciální hrozby a nechat schválené programy pracovat bez přerušení.

Více informací o Acronis True Image 2021 včetně ceníku je k dispozici zde.

Video : 

Podobné články

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více

Počet DDoS útoků na české firmy roste druhý měsíc v řadě

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita v březnu opět vzrostly. Oproti předcházejícímu měsíci dvojnásobně, ve srovnání se začátkem roku dokonce šestinásobně. Dostaly se tak přibližně na úroveň léta loňského roku. Trendem je přitom využívání stále kvalitnějších a efektivnějších útoků. Nejvíce útoků již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více

Řešení HP Wolf Pro Security získalo vynikající hodnocení v AV-TESTu

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Výzkumníci z AV-TESTu označili nové řešení HP Wolf Pro Security za „TOP Produkt“ pro ochranu koncových zařízení ve firmách. Studie výzkumného institutu v oblasti bezpečnosti IT AV-TEST potvrdila, že bezpečnostní software Wolf Pro Security od HP je jedním z nejlepších antivirových řešení pro firemní uživatele využívající platformu Windows na trhu. Čtěte více

Zyxel posiluje kybernetickou bezpečnost v souladu s požadavky směrnice NIS2

2. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Směrnice EU o bezpečnosti sítí a informačních systémů NIS1, která platí od roku 2016, přestala v důsledku rostoucí četnosti a složitosti kybernetických hrozeb vyhovovat nárokům dnešní doby. Její novela, která nabude účinnosti 18. října 2024, představuje příležitost k posílení kybernetické bezpečnosti. Čtěte více