ESET uvedl na trh bezpečnostní řešení pro velké firmy

12. 9. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
ESET představil novou řadu produktů a služeb pro zajištění kybernetické ochrany firem včetně pokročilých funkcí proaktivní detekce hrozeb a ochrany koncových zařízení. Novinkou je například nástroj ESET Enterprise Inspector pro detekci a monitoring chování koncových zařízení nebo ESET Threat Hunting pro forenzní šetření zákazníkem vybraných incidentů.

Jak ve své nejnovější analýze Endpoint Security Suites uvádí společnost Forrester Research, zákazníci požadují „bezpečnostní řešení pro koncová zařízení, která kombinují více možností zásahu proti hrozbám při minimalizaci složitosti ovládání těchto aplikací“. Nová řada bezpečnostních produktů společnosti ESET tento požadavek splňuje do posledního detailu, a navíc přidává nové funkce.

ESET ve svých nových produktech a službách představuje řadu nástrojů v oblasti kybernetické ochrany kombinovanou se zabezpečením koncových zařízení. Naprostou novinkou je ESET Enterprise Inspector (EEI), nástroj pro detekci a monitoring chování koncových zařízení (EDR), jehož prostřednictvím lze odhalit nezvyklé chování a události na sledovaných zařízeních. Dokáže odhalit sofistikované cílené útoky, automaticky upozorňuje na anomálie v síti, okamžitě reaguje na hrozby, zajišťuje přehled nad děním ve firemní síti a zprostředkovává prošetření vzniklých incidentů. Prostřednictvím platformy ESET Endpoint Security získává data v reálném čase. Toto řešení je zcela přizpůsobitelné nárokům a požadavkům klientů a poskytuje mnohem podrobnější monitoring, který zajistí lepší prevenci a reakci proti všem typům kybernetických útoků, bez ohledu na jejich intenzitu.

Aby bylo možné využít potenciálu nástroje EEI naplno, nabízí ESET k tomuto řešení i další úzce cílené služby v oblasti kybernetické ochrany, jako je ESET Threat Hunting pro forenzní šetření zákazníkem vybraných incidentů detekovaných v EEI, a ESET Threat Monitoring, který nabízí nepřetržitý monitoring podezřelých aktivit zjištěných pomocí Enterprise Inspectoru. ESET Threat Hunting a ESET Threat Monitoring využijí zejména firmy, které nemají vlastní interní odborníky zabývající se bezpečností IT.

Kvůli zdokonalení a vytvoření co nejkompaktnějšího řešení byl EEI doplněn systémem ESET Dynamic Threat Defense, což je speciální cloudový sandbox, poskytující rychlou analýzu hrozeb nultého dne či ransomware metodami AI ještě předtím, než se dostanou do monitorované firemní sítě.

ESET rovněž představuje ESET Security Management Center, nástupce populárního ESET Remote Administratoru. Jde o nástroj pro vzdálenou správu koncových stanic. Umožňuje správcům IT udržovat si celkový přehled nad bezpečnostní situací ve firemní síti z webové konzole.

Oceňované bezpečnostní produkty společnosti ESET jsou určeny pro potřeby IT manažerů a představují kompaktní sadu nástrojů, která může být nasazena samostatně nebo společně s dosavadními produkty ESETu v různých kombinacích tak, aby to odpovídalo specifickým požadavkům a nárokům jednotlivých zákazníků.

„Chápeme, že globální firmy potřebují taková řešení kybernetické ochrany, která budou plně přizpůsobena specifikám jejich podnikání. Proto jsme ve spolupráci s nimi vytvořili zcela novou řadu bezpečnostních řešení,“ uvedl Juraj Malcho, technický ředitel světové centrály společnosti ESET. „Jsme přesvědčeni o tom, že každý firemní zákazník bude schopen snadno spravovat a přizpůsobovat nástroje zabezpečení a jsme hrdí na to, že naše nová řada firemních produktů eliminuje složitost ovládání a bezchybně se integruje do jejich sítě.“

Bližší informace o nové produktové řadě společnosti ESET pro firemní klientelu naleznete na našem webu. Pokud máte zájem o kombinované řešení, kontaktujte našeho regionálního obchodního zástupce nebo prodejce.

Štítky: 

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více