Check Point představil kyberbezpečnostní architekturu budoucnosti

28. 4. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Platforma Check Point Infinity splňuje kritické bezpečnostní potřeby organizací. Jde o první konsolidované zabezpečení pro sítě, cloud i mobilní zařízení. Řešení poskytuje prevenci hrozeb a chrání zákazníky před rostoucím počtem kyberútoků.

„Check Point Infinity je odrazem naší vize vybudovat bezpečnostní architekturu, která sjednocuje nejlepší zabezpečení, nejlepší informace o hrozbách a nejlepší správu napříč sítěmi, cloudem a mobilním světem,“ uvedl David Klusáček, regionální ředitel pro východní Evropu ve společnosti Check Point. „Tato architektura zajistí, že organizace budou připravené zvládnout všechny změny spojené s vývojem IT. Princip je velmi jednoduchý - sjednocená bezpečnostní architektura ochrání organizace napříč prostředími a současně zefektivní IT provoz.“

Check Point Infinity kombinuje tři klíčové prvky:
1)       Jedna bezpečnostní platforma: Důmyslné využití a propojení platforem, sdílení informací o hrozbách a otevřená infrastruktura nabízí bezkonkurenční zabezpečení napříč sítěmi, cloudovými a mobilními prostředími.
2)       Prevence hrozeb: Umožňuje blokovat dokonce i ty nejsofistikovanější známé i neznámé hrozby, ještě než mohou způsobit jakékoli škody.
3)       Konsolidovaný systém: Jednotná správa, modulární správa politik a integrovaná viditelnost hrozeb pro efektivní, přehledné a intuitivní centralizované zabezpečení.

Check Point Infinity umožňuje organizacím převzít kontrolu nad zabezpečením a chránit a spravovat kompletní IT jako jednotnou soudržnou architekturu, což přináší výhody pro zákazníky i pro samotné podnikání.

Inovace a rozvoj technologií zlepšují fungování organizací, ale tento vývoj také mění, jak by podniky měly přistupovat k bezpečnosti. Check Point Infinity proto přináší architekturu budoucnosti a řadu nových funkcí a možností:

Správa zabezpečení: R80.10 přináší řadu nových možností a vylepšení, včetně vrstev zaměřených na bezpečnostní politiky, vícezónového zabezpečení a vylepšeného výkonu, aby organizace byly chráněné před jakoukoli hrozbou, kdykoli a kdekoli.

Cloud: Propojení Check Point vSEC Cloud Security se soukromými i veřejnými cloudovými platformami zajišťuje ochranu cloudových prostředí.

Mobilita: SandBlast Mobile představuje sjednocené řešení pro různé platformy, které chrání organizace před mobilními hrozbami. SandBlast Mobile detekuje a blokuje známý i neznámý malware, chrání před nebezpečnými Wi-Fi sítěmi, man-in-the-middle útoky nebo SMS phishingem.

Prevence hrozeb: Nově představená technologie Check Point Anti-Ransomware chrání organizace před kyberhrozbami, a dokonce i před tím nejpokročilejším ransomwarem.

Bezpečnostní zařízení: Check Point představil také nové ultra-high-end bezpečnostní brány 44000 a 64000 s doposud vůbec nejrychlejší platformou prevence hrozeb s propustností prevence hrozeb v reálném prostředí 42 Gb/s a propustností firewallu v reálném prostředí 636 Gb/s. Novinky obsahují také softwarové blady, které podporují dynamické potřeby rostoucích sítí, a zároveň nabízí nejvyšší spolehlivost a výkon potřebné pro budoucnost kyberbezpečnosti.

„Check Point Infinity umožní našim zákazníkům zlepšit zabezpečení organizací a přizpůsobit vše rozvoji a vývoji technologií. Klíčem je právě sjednocená architektura se špičkovou prevencí hrozeb pro všechny platformy - sítě, cloud a mobilní zařízení,“ dodal David Klusáček. 

Štítky: 
Bezpečnost, Check Point

Podobné články

Počet DDoS útoků na české firmy roste druhý měsíc v řadě

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita v březnu opět vzrostly. Oproti předcházejícímu měsíci dvojnásobně, ve srovnání se začátkem roku dokonce šestinásobně. Dostaly se tak přibližně na úroveň léta loňského roku. Trendem je přitom využívání stále kvalitnějších a efektivnějších útoků. Nejvíce útoků již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více

Řešení HP Wolf Pro Security získalo vynikající hodnocení v AV-TESTu

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Výzkumníci z AV-TESTu označili nové řešení HP Wolf Pro Security za „TOP Produkt“ pro ochranu koncových zařízení ve firmách. Studie výzkumného institutu v oblasti bezpečnosti IT AV-TEST potvrdila, že bezpečnostní software Wolf Pro Security od HP je jedním z nejlepších antivirových řešení pro firemní uživatele využívající platformu Windows na trhu. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více

Zyxel posiluje kybernetickou bezpečnost v souladu s požadavky směrnice NIS2

2. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Směrnice EU o bezpečnosti sítí a informačních systémů NIS1, která platí od roku 2016, přestala v důsledku rostoucí četnosti a složitosti kybernetických hrozeb vyhovovat nárokům dnešní doby. Její novela, která nabude účinnosti 18. října 2024, představuje příležitost k posílení kybernetické bezpečnosti. Čtěte více