Kaspersky Lab aktualizovalo firemní řešení Endpoint Security

25. 4. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky Lab)
Společnost Kaspersky Lab vydala aktualizovanou verzi svého produktu Endpoint Security for Business. Nová verze přináší řadu vylepšených funkcí pro ovládání, zvýšenou flexibilitu a ochranu dat a centralizovanou správu vyššího počtu platforem, aplikací a zařízení.

Podle průzkumu IT Security risks 2016, který provedla společnost Kaspersky Lab ve spolupráci s B2B International, se téměř každá pátá firma na světě potýká s problémy zajištění a správy zabezpečení více platforem. Instituce, využívající Kaspersky Endpoint Security for Business, Kaspersky Security for Exchange Servers nebo Kaspersky Security for SharePoint mají zabezpečené veškeré platformy a navíc mohou jednotlivá zařízení monitorovat prostřednictvím Kaspersky Security Center. Jde o jednotnou administrátorskou konzoli, která kromě integrované několikavrstvé ochrany koncových zařízení nabízí možnost vzájemné komunikace a spolupráce zaměstnanců dané společnosti.

Aby byla správa zabezpečení co nejjednodušší a nejintuitivnější, jsou nové funkce a vylepšení Kaspersky Endpoint Security dostupné díky vzdálené instalaci také pro zařízení s operačním systémem Mac. Díky jednodušší instalaci, ochraně a správě mobilních zařízení a novým možnostem správy Wi-Fi připojení (k dispozici je seznam důvěryhodných Wi-Fi sítí) udrží firmy krok s moderní mobilní dobou a BYOD trendy, aniž by došlo k ohrožení jejich zabezpečení a efektivity

Nový Kaspersky Endpoint Security for Business lze využít také jako senzor platformy Kaspersky Anti-Targeted Acttack. Po nainstalování sbírá a odesílá data platformě, čímž poskytuje lepší informace o firemních systémech. Další funkcionalita řešení Kaspersky Endpoint Security for Business, Changes audit, poskytuje IT bezpečnostním odborníkům přehled o provedených změnách ve firemních postupech a úkolech. Jejich porovnáním okamžitě identifikuje případné neshody, díky čemuž se významně zlepšuje kontrola změn bezpečnostního nastavení.

Důraz na ochranu dat

Primárním účelem řešení od Kaspersky Lab zabezpečujícího koncová zařízení je ochrana dat – jak dokládá průzkum IT Security Risks 2016, právě ochrana dat je nejstěžejnější bezpečnostní otázkou většiny společností. Díky novému šifrování pevného disku prostřednictvím Microsoft BitLocker nebo Kaspersky Disk Encryption si mohou být firmy jisty, že jejich kriticky důležitá data (vystavující riziku jejich zákazníky, partnery či samotné fungování firmy) zůstanou v bezpečí, i kdyby došlo ke krádeži zařízení, v němž jsou data uložena. Kaspersky Security Center je schopný vzdáleně ovládat Microsoft BitLocker, monitorovat stav zašifrovaných zařízení a zálohovat šifrovací klíče nutné pro případné obnovení zapomenutých přístupových údajů.

Strojové učení

Řešení se zakládá na technologii strojového učení, které kombinuje rozsáhlé informace o hrozbách s technologií strojového učení a expertízou bezpečnostních odborníků společnosti. K odhalení kybernetických hrozeb slouží algoritmy strojového učení vytvořené na základě velkých dat Kaspersky Security Network. Cloudová platforma Kaspersky Security Network obsahující obrovské množství informací o hrozbách zpracovává metadata shromážděná se souhlasem milionů uživatelů produktů Kaspersky Lab. Bezpečnostní odborníci díky ní mohou průběžně upravovat matematické modely pro detekci nových sofistikovaných hrozeb.

Kaspersky Endpoint Security for Business poskytuje ochranu všech úrovní podnikové IT sítě. Ačkoliv mohou firmy pro jednotlivé prvky své IT infrastruktury volit speciální bezpečnostní aplikace, lze tyto technologie ochránit jediným víceúrovňovým zabezpečením.

K identifikaci a zablokování hrozeb využívá produkt kombinaci několika technologií. Kromě přesných algoritmů zaměřených na detekci známého malwaru zahrnuje řešení i heuristické a behaviorální mechanismy strojového učení, které jsou schopné detekovat neznámé a sofistikované hrozby. Mezi takové mechanismy se řadí:

  • Strukturální heuristika včetně locality sensitive hashingu a decision tree ensembles;
  • Emulační detekční mechanismy využívající bezpečnou „pseudo-exekuci“ jak skript, tak binárních souborů;
  • Technologie Behavioral System Watcher zaručující detekci nejpokročilejších neznámých typů malwaru a útoků nové generace, jakými budou ransomware a Powershell malware. Micro-zálohovací a automatické rollback funkce, které neustále běží na pozadí, zajišťují, že dojde k zablokování škodlivé aktivity hned, jak je malware detekován. Tato funkce je důležitá především při útoku ransomwaru;
  • Automatic Exploit Prevention (AEP) minimalizuje dopad exploitů a chrání oblíbené cíle útoků, jako jsou například Java, Flash, Adobe Reader, prohlížeče nebo kancelářské aplikace (i v případě zero-day útoků).

Kaspersky Security Network poskytuje cloudovou ochranu a okamžitou reakci na nové hrozby, přičemž modely strojového učení dokonce umožňují jejich detekci v offline módu.

Vzhledem k rozdílným požadavkům firem je řešení Endpoint Security for Business různé funkce dostupné ve třech edicích (Select, Advanced a Total) s různou funkční výbavou.

Štítky: 

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více