Eset vydal nová řešení pro firemní zákazníky

27. 1. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Eset Remote Administrator 6 rozšiřuje možnosti administrace firemní IT infrastruktury, podporu mobilních zařízení s iOS a nově umožňuje využívat řešení Eset Virtualization Security pro VMware vShield, které nevyžaduje nasazení agenta na koncovém virtuálním stroji.

Eset Virtualization Security chrání citlivá data a řeší hlavní problémy, kterým firmy čelí při přechodu do virtuálního prostředí, jako je například vysoká zátěž při přesunu 1:1 aplikací z fyzického hardwaru na virtuální.

„Všechny skenovací úlohy jsou pomocí VMware nástrojů ponechány na centrálním skeneru uvnitř Eset Virtualization Security appliance, takže nedochází k simultánní kontrole virtuálních stanic, což podstatně snižuje systémové nároky,“ řekl Martin Skýpala, produktový manažer společnosti Eset.

Eset Mobile Device Management pro iOS, který je nyní součástí nástroje Eset Remote Administrator, umožňuje správcům IT využít přednosti trendu BYOD (Bring Your Own Device). Administrátoři tak mohou vedle jiných zařízení ve své firemní síti jednoduše konfigurovat bezpečnostní nastavení i pro zařízení zaměstnanců s iOS.

Mobile Device Management pro iOS se dá do firemního prostředí jednoduše nasadit. Administrátorům umožňuje spravovat, konfigurovat, vzdáleně uzamykat či mazat iOS zařízení,“ vysvětlil Skýpala. „Díky podpoře funkce Mobile Device Management je Eset Remote Administrator 6 komplexním nástrojem pro vzdálenou správu všech firemních zařízení,“ dodal Skýpala.

Nyní je navíc do konzole Eset Remote Administrator 6 integrován i nástroj Eset SysInspector. Ten umožňuje administrátorům zpětně vystopovat bezpečnostní incidenty a systémové změny každého koncového zařízení pomocí pravidelných Eset SysInspector reportů.

Aktuálně vydané řešení Eset Virtualization Security je kompatibilní s VMware vSphere 5.0+ s nainstalovaným vCloud Networking and Security. Doplňuje tak novou generaci firemních řešení společnosti Eset a jejich webovou konzoli Eset Remote Administrator.

Štítky: 

Podobné články

Přihlašování k účtům: nejčastější chybou je opakované použití stejných hesel

21. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Podle dotazování společnosti GFI Software mezi českými a slovenskými partnery je nejbezpečnějším způsobem přihlašování k účtům dvoufaktorové ověřování (2FA). Podle 91 % dotázaných IT profesionálů dělají uživatelé nejčastější chybu opakovaným použitím stejného hesla pro přihlašování k více účtům. Čtěte více

Kyberzločinci zneužívají nové zranitelnosti o 43 % rychleji než v 1. pololetí loňského roku

20. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Studie FortiGuard Labs Global Threat Landscape Report za 2. pololetí 2023 zdůrazňuje potřebu, aby dodavatelé dodržovali osvědčenou praxi ve zveřejňování zranitelností a aby podniky zlepšily kybernetickou hygienu a správu oprav softwaru. Čtěte více

Nová služba Acronis MDR přináší integrovanou obnovou po útoku a další možnosti

14. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Nová služba Acronis Managed Detection and Response (MDR), dostupná poskytovatelům MSP využívajícím Acronis Cyber Protect Cloud, umožňuje nabízet bezpečnostní monitoring, rychlou detekci, investigaci, eliminaci hrozeb, reakci na incidenty a nápravu kybernetických útoků na profesionální úrovni bez nutnosti udržovat kvalifikovaný tým a specializovanou sadu nástrojů. Čtěte více

Platby výkupného za ransomware vzrostly za poslední rok na pětinásobek

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle výroční zprávy State of Ransomware 2024 společnosti Sophos se průměrná výše výkupného za poslední rok zvýšila na pětinásobek. Organizace, které zaplatily výkupné, uvádějí průměrnou platbu ve výši dvou milionů dolarů, oproti 400 000 dolarů v průzkumu z roku 2023. Výkupné je ale pouze částí celkových nákladů. Čtěte více