Eset: bezpečnostní software NOD32 Antivirus 7 a Eset Smart Security 7

27. 9. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Antivirová společnost Eset vydala nové verze svých vlajkových produktů určených pro domácnosti Eset NOD32 Antivirus 7 a Eset Smart Security 7. Ty nabízejí zcela nové funkce, mezi které patří blokování zranitelností, pokročilá kontrola paměti a ochrana na sociálních sítích.

„V Esetu vytváříme produkty, které uživatelům umožňují bezpečnější využívání technologií,“ řekl Palo Luka, technologický ředitel společnosti Eset. „Naše nové produkty jen nepatrně zatěžují systém počítače, čímž jsou řešení od Esetu proslulá. Zároveň ale nabízíme uživatelům ještě lepší ochranu před dosud neobjevenými škodlivými kódy.“

Kyberzločinci v poslední době často vytvářejí složitě zašifrovaný, a tím pádem těžko odhalitelný malware, čímž zvyšují pravděpodobnost infekce a případných škod. Eset proto vylepšil svou technologii detekce právě za účelem odhalování těchto zákeřných hrozeb. Exploit Blocker je novinková funkce verze 7, která sleduje pokusy o útok na aplikace, jako jsou webové prohlížeče nebo PDF čtečky. Funkce Advanced Memory Scanner (pokročilá kontrola paměti) naopak zasahuje zpětně a snaží se vyhledávat malware, který jiné technologie dosud nezachytily. Tento skener pomáhá chránit zejména před škodlivými kódy, které se snaží aktivně obejít detekci různými maskovacími metodami.

„Nové technologie v sedmé verzi našich vlajkových produktů mohou pracovat současně a jsou schopny proaktivně detekovat a blokovat zranitelnosti, jako je PDF exploit CVE-2013-0641, který jeoznačován jako exploit roku vzhledem k jeho vysoké popularitě a častému začlenění do exploit kitů,“ uvedl Juraj Malcho, ředitel výzkumu společnosti Eset. „Tato technologie by také měla pomoci řešit problematiku cílených útoků, které získaly na síle až v poslední době. Příkladem může být i neslavný případ útoků na bezpečnostní firmu RSA v roce 2011.“

„Již ve zkušební fázi produktů verze 7 a při využití funkce Advanced Memory Scanner jsme byli schopni rozpoznat a shromáždit řadu vzorků patřících mezi typy malwaru, které často způsobují uživatelům problémy. Tím je například Win32/TrojanDowloader.Wauchos pracující jako přenašeč dalších malwarových infekcí, backdoory Win32/Fynloski, Win32/Wigon ,Win32/Zbot, nebo červ Win32/Spatet. V neposlední řadě se také prokázalo, že nové produkty pomáhají chránit před ransomware trojany,“ doal Malcho.

Klíčová vylepšení obou produktů pomáhají uživatelům při odhalování šifrovaného malwaru, který se může pokusit infiltrovat jejich zařízení. Mají také vestavěný čistící modul, jenž odstraňuje nutnost používat speciální čistící nástroje a další doplňky.

Hlavní technologické funkce produktů Eset NOD32 Antivirus a Eset Smart Security verze 7 nabízejí vylepšenou detekci a ochranu před novým a dosud neobjeveným malwarem, jako jsou zranitelnosti „zero day“ a dosud neznámé hrozby:

  • Exploit Blocker – chrání uživatele před vyspělými, cílenými, ne-generickými webovými útoky malwaru, eliminuje zamykání obrazovky, GPcode a ransomware. Blokování se zaměřuje na nejčastější typy útoků na internetové prohlížeče, PDF čtečky, e-mailové klienty nebo MS Office.
  • Eset Advanced Memory Scanner a Vulnerability Shield zastavuje silně šifrované hrozby, jejichž cílem je vyhnout se odhalení. Advanced Memory Scanner představuje další úroveň bezpečnosti. Jde o rozšíření technologie Host-based Intrusion-Prevention System (HIPS), která provádí hloubkové skenování paměti počítače v reálném čase. Tím zlepšuje detekci malwaru a umožňuje efektivní prevenci před infekcí i v případech, v nichž se malware snaží skrývat šifrováním. Díky schopnosti analyzovat zašifrované soubory přímo v paměti počítače mohou nové produkty účinně chránit před neznámými útoky škodlivého softwaru. Funkce Vulnerability Shield funguje na úrovni sítě a chrání před zneužitím známých zranitelností v síťových protokolech.

S ohledem na nárůst spamu a malwaru zaměřeného na sociální sítě obsahuje sedmá verze produktů Eset pro domácnosti vylepšenou funkci Eset Social Media Scanner. Ta monitoruje a udržuje v bezpečí na sociálních sítích nejen účet samotného uživatele, ale i jeho přátele. Uživateli umožňuje automatické nebo jednorázové skenování určené k odhalení případných hrozeb. Kromě lepší kontroly Facebooku je ochrana nově rozšířena i na Twitter. Součástí tohoto nástroje je Centrum zabezpečení, které zobrazuje aktuální úroveň ochrany osobních údajů na Facebooku a Twitteru, případně navrhuje změny v nastavení soukromí.

Produktový list výrobku z katalogu Icecat: 

Bezpečnostní řešení ESET

Distribuce ČR: 
Amenit , Eset , SWS
Štítky: 

Podobné články

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více

Počet DDoS útoků na české firmy roste druhý měsíc v řadě

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita v březnu opět vzrostly. Oproti předcházejícímu měsíci dvojnásobně, ve srovnání se začátkem roku dokonce šestinásobně. Dostaly se tak přibližně na úroveň léta loňského roku. Trendem je přitom využívání stále kvalitnějších a efektivnějších útoků. Nejvíce útoků již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více

Řešení HP Wolf Pro Security získalo vynikající hodnocení v AV-TESTu

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Výzkumníci z AV-TESTu označili nové řešení HP Wolf Pro Security za „TOP Produkt“ pro ochranu koncových zařízení ve firmách. Studie výzkumného institutu v oblasti bezpečnosti IT AV-TEST potvrdila, že bezpečnostní software Wolf Pro Security od HP je jedním z nejlepších antivirových řešení pro firemní uživatele využívající platformu Windows na trhu. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více