Tech Data distributorem produktů Avast a AVG

6. 8. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Společnost Tech Data podepsala distribuční smlouvu s českou nadnárodní společností Avast Software, jedním z největších poskytovatelů antivirových zabezpečení na světě. Podepsáním smlouvy s oficiální platností od 1. 8. 2018 se Tech Data stává autorizovaným distributorem komerčních bezpečnostních produktů Avast a AVG.

Česká společnost Avast Software s historií sahající až do roku 1988 je výrobcem jednoho z nejdůvěryhodnějších PC a mobilních bezpečnostních řešení na světě, Avast Antivirus, který chrání více než 230 milionů zařízení po celém světě. Společnost Avast oznámila v roce 2016 akvizici konkurenční společnosti českého původu AVG Technologies a tím se stala gigantem v oblasti antivirových softwarů. Společnost Tech Data tak bude nabízet produkty jak společnosti Avast, tak její dceřiné společnosti AVG Technologies.

„Jsme velmi potěšeni tím, že máme možnost navázat spolupráci s českou firmou, která je zároveň významným hráčem na světovém poli. To je v českém prostředí skutečně výjimečné,“ uvedl Martin Madár, ředitel Tech Data pro oblast softwaru v zemích východní Evropy.

„Tech Data je předním distributorem na trhu a máme radost, že díky spolupráci budou naše produkty na trhu dostupnějšími. Jsou to skvělé zprávy hlavně pro resellery, kteří budou nyní mít po boku silného a profesionálního partnera, který bude podporovat jejich prodeje našich bezpečnostních řešení,“ řekl Pete Turner, senior viceprezident pro prodej a marketing spotřebitelských produktů v Avastu.

„Uzavřením kontraktu se rozšířilo a posílilo portfolio společnosti Tech Data v oblasti digitální distribuce ESD o dalšího velkého vendora, což je jednoznačným přínosem pro nás a naše partnery,“ řekl Michal Nemček, product manager zodpovědný za řešení Avast a AVG. „Budeme schopni rychleji reagovat na požadavky partnerů a dodávat jim ten nejvhodnější software dle jejich zvoleného řešení ESD,“ dodal Nemček. Mezi komerční security produkty, které bude Tech Data nabízet, se řadí například AVG Internet Security, Avast Internet Security, či Avast Mobile Security.

Štítky: 
Avast Software, AVG