Společnost Lenovo dodala ze svého závodu v Maďarsku jeden milion zařízení

12. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo dosáhla milníku výroby a expedice jednoho milionu pracovních stanic a serverů ve svém prvním vlastním výrobním závodě v Evropě, který otevřela před více než rokem v Budapešti v Maďarsku.

Zařízení bylo otevřeno po deseti měsících výstavby během pandemie v červnu 2022 s cílem podpořit zákazníky a naplnit jejich požadavky na serverovou infrastrukturu, úložné systémy a pracovní stanice v celém regionu Evropy, Středního východu a Afriky. K červnu 2023 celý závod poskytnul řešení pro více než 1 000 zákazníků v 69 zemích. Během prvního roku továrna zaznamenala výrazný nárůst rozsahu a rychlosti jednotlivých operací. Výrobní závod navštívilo přes 180 zákazníků, což umožnilo hlubší spolupráci, transparentnost a porozumění se zákazníky společnosti Lenovo v celém regionu EMEA.

Vedoucí závodu Szabolcs Zolyomi uvedl: „Otevření výrobního závodu v Maďarsku bylo důležitým milníkem pro společnost Lenovo. Umožnilo nám rozšířit mezinárodní výrobní operace a představovalo významný ekonomický potenciál pro soukromý a veřejný sektor v zemi. Dosažení milníku jednoho milionu expedovaných kusů zařízení je dokladem uplynulého roku interní a externí spolupráce s našimi zaměstnanci i zákazníky. Dokázali jsme efektivněji reagovat na potřeby zákazníků, získat větší kontrolu a efektivitu nad vývojem produktů a operacemi dodavatelského řetězce. To vše při zachování našeho závazku k udržitelnosti a podpoře místní komunity.“

Od svého otevření zaznamenal závod 20% nárůst počtu zaměstnanců, přičemž v jejich komunitě je zastoupeno 15 různých národností. Společnost Lenovo také získala ocenění od maďarského ministra zahraničního obchodu za vytvoření nejvíce pracovních míst v zemi. Prostřednictvím Lenovo Foundation, filantropické větve společnosti Lenovo, se závod také oficiálně spojil s místní komunitou, aby poskytoval dobrovolnickou práci a technologie pro místní školy. Ve spolupráci s maďarským Červeným křížem se také pravidelně zapojuje do darování krve.

Stavba budapešťského závodu byla už od prvotních plánů tvořena udržitelně a od otevření zvýšil závod tepelnou izolaci budov, dokončil instalaci systému světelných senzorů a optimalizoval využití odpadního tepla vzduchového kompresoru. Nyní probíhá druhá fáze instalace solárních panelů, která zvýší kapacitu na čtyři megawatty. To představuje podobné množství energie jako přibližně 12 cisteren zemního plynu. V průběhu roku je teplo z celého výrobního závodu přesměrováno do vytápění výrobních prostor. V zimě se k chlazení využívá venkovní studený vzduch a nyní se plánuje rozšíření tohoto procesu na celou továrnu. Opětovné využití tepla tímto způsobem snížilo náklady na energii o 14 %.

S cílem dosáhnout nulových emisí skleníkových plynů v celém dodavatelském i výrobním řetězci do fiskálního roku 2049/50 zaznamenala společnost Lenovo díky svému závodu ve středu Evropy snížení emisí CO2 u svých zásilek o více než 90 %, především díky snížení počtu přepravních mil. V kombinaci s inovativními výrobními procesy, jako je patentovaný proces nízkoteplotního pájení, pomáhá závod společnosti Lenovo pracovat na dosažení jejích vědecky podložených klimatických cílů.

Video : 

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

GFI Software integruje do prvních čtyř produktů umělou inteligenci

29. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software ohlásila integraci CoPilotu, komponenty postavené na generativní umělé inteligenci (GenAI), do svých čtyř klíčových produktů. CoPilot posiluje výkonnost těchto řešení směrem k vyšší intuitivnosti, efektivitě a flexibilitě s cílem pomoci koncovým zákazníkům lépe čelit bezpečnostním hrozbám a optimalizovat síťový provoz s využitím potenciálu AI. Čtěte více

ATC opět získalo ocenění od Canonu

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers dostala ocenění za nejlepšího distributora v oblasti spotřebního materiálu Canon. Získaná cena pro rok 2023 se vztahuje na Českou republiku i na Slovensko. Čtěte více

ČD - Telematika slaví 30 let. Do budoucna se chce více zaměřit na oblast kyberbezpečnosti

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČD - Telematika)
V polovině dubna oslavila společnost ČD - Telematika již 30 let fungování. V posledních letech přitom roste nejen z pohledu finančních ukazatelů, ale i z hlediska poskytovaných služeb. Do budoucna se chce ČD - Telematika soustředit nejen na pro ni tradiční oblasti drážních technologií pro zabezpečení a telekomunikační služby, ale i na další typy zákazníků. Čtěte více

eD system obhájil pozici nejlepšího distributora značky Canon

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD system)
Titul Distributor s nejvyšším obratem a zároveň Nejlepší distributor periferií společnosti Canon míří po roce opět do eD systemu. Zástupci distributora ocenění převzali ve čtvrtek 18. dubna na QBR setkání v Brně. Čtěte více