Lenovo v Maďarsku otevřelo svůj první výrobní podnik v Evropě

20. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo oficiálně otevřela brány svého prvního výrobního závodu v Evropě. Stalo se tak v maďarském Ullu. Provoz podniku se orientuje především na budování serverové infrastruktury, úložných systémů a PC pracovních stanic používaných zákazníky z celé Evropy, Blízkého Východu a Afriky.

Rozšíření výroby společnosti Lenovo představuje významný ekonomický potenciál pro soukromý i veřejný sektor v Maďarsku. Závod již zaměstnává více než 1 000 lidí na plný úvazek v různých inženýrských, řídících a provozních pozicích, přičemž jejich počet dále narůstá.

Silná infrastruktura, kvalifikovaná pracovní síla a umístění v centru Evropy učinily z Maďarska přirozenou lokalitu pro první evropský interní výrobní podnik společnosti Lenovo. Kromě toho byla část investic Lenovo podpořena dotacemi místní samosprávy prostřednictvím Maďarské agentury na podporu investic (HIPA).

Francois Bornibus, Senior Vice President a EMEA President ve společnosti Lenovo, uvedl: „Oficiálním otevřením výrobního provozu v Maďarsku jsme dosáhli obrovského milníku v optimalizaci a vývoji naší globální výrobní sítě. Poloha Maďarska nás posouvá mnohem blíže k našim evropským zákazníkům, abychom mohli naplnit jejich potřeby a zároveň zůstat v čele inovací. Jelikož naše aktivity nadále rostou po celém světě, tento úžasný nový podnik bude hrát klíčovou roli v našich plánech k zajištění úspěchu v budoucnu, a přinášení inteligentních technologií pro všechny v Evropě udržitelnějším způsobem, rychleji a efektivněji.“

Nový závod o rozloze téměř 50 000 metrů čtverečních ve dvou budovách a na třech podlažích, je jedním z největších výrobních závodů společnosti Lenovo. Výrobní linka dokáže vyprodukovat více než 1 000 serverů a 4 000 pracovních stanic denně – každá z nich je postavena dle konkrétních požadavků zákazníků. Inovativní možnosti automatizace jsou implementovány napříč celým provozem, včetně prvotřídního systému řízení budov ve výrobní hale a logistické sekci pro monitorování teploty, vlhkosti a robotického označování DIMM. Tento přístup umožňuje společnosti Lenovo udržovat optimální kontrolu kvality svých produktů.

Nová účelová budova byla vybavena solárními panely o kapacitě 0,5 megawattu – což je dostatek energie pro napájení malé vesnice. Výroba zařízení v této lokalitě také dramaticky snižuje přepravní míle, které tyto produkty projdou, což poskytuje efektivnější a udržitelnější možnosti dopravy. V kombinaci s inovativními výrobními procesy, jako je patentovaný nízkoteplotní proces pájení, pomůže společnosti Lenovo dosáhnout jejích vědecky podložených klimatických cílů.

Obrazová galerie:

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Canon zahájil další ročník projektu Kopírka hledá kancelář

29. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Už desítky neziskových organizací z celé republiky získaly materiální podporu díky dobročinnému projektu Kopírka hledá kancelář. A další mají právě šanci – společnost Canon, která za projektem stojí, vyhlašuje nový ročník. Čtěte více

Seyfor získal podíl ve společnosti Digitask

26. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Seyfor)
Seyfor pokračuje v rozšiřování svého portfolia a získává 35% podíl ve společnosti Digitask známého propagátora digitálních inovací Filipa Dřímalky. Tímto krokem Seyfor dále posiluje svou kompetenci v oboru využití umělé inteligence ve firmách. Čtěte více

Zdražení Vmwaru podle ČMIS otřásá trhem, pro některé může být likvidační

19. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČMIS)
Dodavatel řešení pro virtualizaci serverů VMware zahájil přechod na předplatné a stanovil nové ceny. Pro firmy, které VMware využívají, to znamená to průměrné zdražení až o 300 %. Čtěte více

Využívání umělé inteligence ve firmách a organizacích roste

18. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Slack)
Podle nejnovějšího průzkumu Workforce Lab pořádaného společností Slack vzrostlo v posledním čtvrtletí 2023 používání nástrojů umělé inteligence na pracovištích o 24 %. Průzkum také např. vyčísluje průměrné množství času, které kancelářští zaměstnanci stráví plněním úkolů s nízkou prioritou. Čtěte více