Zebra systems, GFI a Kerio v Mikulově

14. 2. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Distribuční společnost Zebra systems uspořádala pro partnery, kteří prodávají produkty společností GFI a Kerio, další z tradičních setkání. Tentokrát proběhlo v hotelu Volarik v Mikulově a kromě přednášek nabitých nejaktuálnějšími informacemi přineslo vyhlášení nejlepších partnerů za loňský rok a prostor pro networking se zástupci všech tří zmiňovaných firem.

Setkání pod záštitou společnosti Zebra systems proběhlo v tomto „firemním rozpoložení“ vůbec poprvé, protože produkty firmy Kerio se do nabídky ostravského VAD distributora dostaly až po akvizici ze začátku roku 2017. Pro zajímavost si uveďme, že druhou loňskou akvizicí společnosti GFI byl nákup podniku Exinda, který se zabývá vývojem nástrojů pro zabezpečení podnikových sítí.

Úvodní pasáž setkání zajistili Zdeněk Bínek, ředitel společnosti Zebra systems, a Pavol Golha, obchodní ředitel GFI pro globální obchod. Pavol Golha shrnul nejdůležitější události z pohledu GFI za rok 2017, pochlubil se velmi zajímavými výsledky dosaženými v loňském roce v České republice a na Slovensku a přispěl také žebříčkem nejdůležitějších produktů na těchto trzích (GFI MailEssentials, GFI MailArchiver a Kerio Control a Kerio Connect).

Neméně důležitou informací z pohledu partnerů jsou také posily v týmu společnosti GFI. Nově totiž nastoupili obchodní inženýr Jozef Kačala, manažer technické podpory Jan Březina a agenti pro technickou podporu Petr Jankovský a Miroslav Kliment.

O aktualizacích jednotlivých řešení, které budou postupně vypouštěny mezi zákazníky v následujících měsících, hovořili Marino Vigliotti a Rado Kohut. Nechybělo ani několik slidů věnovaných problematice GDPR (hodit se může například GFI LanGuard nebo EventsManager) a shrnutí výhod získaných integrací vlastností produktů Kerio a Exinda.

Informace o technické podpoře k produktům GFI a Kerio si připravil nový člen týmu Jan Březina, během jehož prezentace se rozproudila skutečně živá diskuse. Nový partnerský program platný od 1. ledna 2018 představila Helena Maršíková, která je zodpovědná za channel marketing v České republice a na Slovensku (a v oblasti „Americas“). V závěru pak Pavol Golha nastínil i budoucí licenční strategii, kdy se postupně počítá s převedením veškerých produktů na licence na bázi předplatného.

Oficiální část programu uzavřelo vyhlášení nejlepších partnerů.

Za GFI šlo o firmy:

Akermann Electronic Praha (Nováček roku)
Daquas (Best Friend)
Amenit (Partner roku)

Za Kerio šlo o firmy:

Jaroslava Mundlová PS-Net (Nováček roku)
JKC (Best Friend)
Comes (Partner roku)

„Chtěl bych poděkovat všem našim partnerům za další úspěšný rok, který byl mimořádný akvizicí a následnou integrací produktové řady Kerio do portfolia GFI Software na lokálním trhu,” řekl Zdeněk Bínek, ředitel společnosti Zebra systems. „Přes mnohé výzvy se nám podařilo stabilizovat naši rozšířenou nabídku tak, že nyní jsme schopni poskytovat konzistentní kvalitu produktů a služeb pro obě značky. Našim zákazníkům nyní dokážeme dodat ucelenější řešení jejich požadavků, což je důležité zejména s ohledem na téma GDPR, jež letos podstatně zvýší nároky na firemní IT bezpečnost.”

Štítky: 
GFI, Kerio Technologies, Zebra systems
Fotogalerie: