Vítězové Microsoft Awards 2013

5. 4. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Do letošního ročníku soutěže Microsoft Awards 2013 bylo přihlášeno celkem 70 projektů v deseti kategoriích. Mezi oceněné se probojovaly společnosti AutoCont, BoldBrick, CDL System, KPCS CZ, Ness Czech, Webcom, WBI Systems a Zentity spolu s ČSOB. Mediálním partnerem akce byl Reseller Magazine.
Roman Cabálek, generální ředitel společnosti Microsoft

Každý z výherců (případně finalistů) byl kromě ocenění Microsoft Awards 2013 Winner (Finalist) odměněn také zviditelněním na partnerských a zákaznických stránkách. Vítězové jednotlivých kategorií získali také možnost účasti na celosvětovém setkání partnerů Microsoft Worldwide Partner Conference 2013 v americkém Houstonu v červenci letošního roku. Vedle cesty do USA si mohli výherci vybrat odměnu v podobě 25 000 Kč určených na školení či certifikace pro produkty Microsoft, na aktivity spojené s Microsoft Partner Network či na propagaci vítězného projektu.

Naši partneři opět prokázali svou kompetenci a znalost moderních řešení, ale i inovativní přístup k jejich využití, čímž pomohli svým zákazníkům snížit náklady, zefektivnit firemní procesy, zvýšit produktivitu jejich zaměstnanců či jinak napomoci k úspěchu,“ řekl Roman Cabálek, generální ředitel společnosti Microsoft. „Velmi mě těší, že investiční návratnost u většiny řešení byla do 1 roku a většina projektů využívá nejnovější verze Microsoft produktů, zejména Microsoft  SQL Server 2012, Microsoft Hyper-V Server 2012, Microsoft Dynamics CRM 2011. Zajímavá je i vysoká míra využití veřejného i privátního cloudu v jednotlivých projektech, což potvrzuje trend rostoucího využívání služeb cloud computingu,“ dodává Roman Cabálek.

Podrobné výsledky:

  • V kategorii Desktop upgrade - přechod na nové verze Windows a Office zvítězila společnost KPCS CZ s projektem Komplexní inovace platformy klientských systémů společnosti NET4GAS. Druhým finalistou byla společnost Dell.
  • V kategorii Komunikace a telefonie zvítězila společnost AutoCont (projekt Lync přinesl AT Computers náhradu ústředny, Call centrum i efektivnější spolupráci), druhým finalistou byla společnost Infinity.
  • Vítězem kategorie Microsoft Dynamics CRM se stala společnost Webcom s projektem Microsoft Dynamics CRM pomáhá businessu Orco Property Group ve čtyřech zemích Evropy, druhým finalistou byla společnost Logic Point.
  • Čtvrtým vítězem, tentokrát v kategorii Microsoft Dynamics ERP se stala opět společnost Autocont (projekt Microsoft Dynamics AX pomohl Cream Real Estate s pohledávkami, firmě se zaplatil za 6 měsíců), druhým finalistou byla společnost Navisys.
  • V kategorii Moderní aplikace pro Windows 8 a Windows Phone 8 zvítězila díky projektu Era Smartbanking a ČSOB Smartbanking společnost Zentity, druhým finalistou byla společnost NetDirect.
  • Vítězem kategorie Podniková spolupráce a projektové řízení byla vyhlášena společnost WBI Systems za projekt Řízení vývoje nových produktů prostřednictvím Enterprise Project Management a integrovaného portálu na platformě SharePoint v AVG Technologies, dalšími finalisty byly společnosti S&T CZ a AutoCont.
  • Ocenění za kategorii Řešení v oblasti databází, správy dat a reportingu získala společnost CDL Systems za projekt Zvýšení dostupnosti dat – implementace MS SQL clusteru a centralizace elektronické pošty, dalšími finalisty byly společně firmy BI Experts a KPCS CZ.
  • Kategorii Řešení využívající platformu veřejného cloudu Windows Azure vyhrála společnost Ness Czech s projektem iplatba pro snadné financování online nákupů, druhým finalistou byla společnost Unicorn Systems.
  • Vítězem kategorie Virtualizace nebo privátní cloud na platformě Microsoft se díky projektu homogenní infrastrukturní prostředí v interním IT společnosti AutoCont s využitím Microsoft technologií stala společnost AutoCont, druhým finalistou byl Sprinx Systems.
  • Cenou generálního ředitele za inovativní přístup se v letošním ročníku soutěže může pyšnit společnost BoldBrick za projekt ContentCommander - správce dokumentů pro Office 365 a SharePoint.
Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Kaspersky přidává zabezpečení SharePoint Online a Microsoft Teams

1. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Nová verze bezpečnostního produktu Kaspersky Security for Microsoft Office 365 rozšiřuje ochranu na aplikace pro spolupráci zaměstnanců. Již stávající ochranu nástrojů Exchange Online a OneDrive tak doplňuje zabezpečení SharePoint Online a bezpečné sdílení souborů přes Microsoft Teams. Čtěte více

Microsoft koupil GitHub, vývojáři se mají na co těšit

26. 6. 2018. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Na začátku června informovalo několik zpravodajských serverů, že Microsoft usiluje o portál GitHub. Záhy se ukázalo, že nejde jen o námluvy – potvrdilo se, že softwarový gigant rozšiřuje své portfolio o GitHub. Hodnota celého obchodu vyšla na 7,5 miliardy dolarů v akciích. Čtěte více

Soukromá zařízení v práci si razí cestu českým byznysem. Polovina firem využívá BYOD

2. 8. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Microsoft)
Z průzkumu Náskok díky technologiím, který si nechala zpracovat společnost Microsoft, se počet firem, které mají pravidla pro tzv. BYOD, za poslední dva roky víc než zdvojnásobil. Česko se díky tomu vyšvihlo nad evropský průměr. Čtěte více

Microsoft představil nové služby a produkty

25. 7. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Microsoft)
Společnost Microsoft představila na akci Microsoft Worldwide Partner Conference několik novinek ze svého portfolia. Mezi ty patří nově uvolněný online portál Microsoft AppSource, služba Azure Information Protection či oficiální termín uvedení Windows Server 2016. Čtěte více