VeeamON Tour 2021 českým a slovenským organizacím představil moderní postupy ochrany dat

29. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam Software)
Společnost Veeam Software přivítala 500 registrovaných účastníků, zákazníků, partnerů a expertů z oblasti IT na své virtuální VeeamON Tour 2021. Během výroční konference Veeam zrekapituloval své úspěchy za uplynulých 12 měsíců a připomněl produktové inovace, které byly oznámeny na konferenci VeeamON 2021 v květnu tohoto roku.

Zástupci společnosti na online eventu představili vizi a strategii společnosti pro nejpokročilejší řešení ochrany dat pro cloudová, virtuální, SaaS, Kubernetes i fyzická prostředí.

V první části konferenčního programu zazněly klíčové, obchodně i technicky orientované přednášky, které podpořili lokální partneři společnosti HPE a ExaGrid a speciální host Lukáš Novotný, vedoucí oddělení konzultací ve společnosti IDC. Druhá část programu nabídla účastníkům 8 technických bloků, které poskytly přehled osvědčených postupů a návodů, jak platforma a řešení společnosti Veeam mohou zajistit kontinuitu podnikání a zvýšit celkovou odolnost IT s využitím stávajících strategií ochrany dat.   

Lukáš Novotný, vedoucí oddělení konzultací ve společnosti IDC, se ve své přednášce věnoval aktuální situaci na českém ICT trhu pohledem zákazníků a na závěr uvedl, že „mezi oblasti, do kterých lokální podniky v současnosti nejvíce investují patří cloud, bezpečnost a nástroje pro spolupráci. Investice do IT se postupně vracejí na úroveň před pandemií, české podniky překonaly provozní problémy s ní spojené a opět se začínají soustředit na priority související s jejich podnikáním. Hlavní investice směřují do posílení IT bezpečnosti, zlepšení uspokojování potřeb zákazníků a optimalizace provozní efektivity. Digitální transformace však na lokální úrovni teprve dozrává, nicméně ti, kteří do technologií investují, potvrzují návratnost svých investic. V reakci na poptávku Veeam v uplynulém roce a půl představil značný počet produktových vylepšení, která pomáhají zmírnit výpadky a ztráty dat díky připravenosti na případné havárie a ochraně proti ransomwaru. Společnost Veeam si tak upevnila pozici jedničky mezi poskytovateli řešení pro moderní ochranu dat v regionu EMEA, která podporuje podniky všech velikostí napříč všemi odvětvími.“

„V minulosti postupovala digitální transformace v podnikovém segmentu pomalu. Byla to pandemie, která tento vývoj uspíšila, a my jsme díky této akceleraci ušli za rok a půl cestu, na které bychom jinak podle předpokladů strávili mnoho let. Tento nový, "digitalizovaný" normál však s sebou nese i enormní růst množství dat, který klade nové požadavky na jejich ochranu, což je důvodem pro naše další inovace, abychom tyto měnící se požadavky zákazníků uspokojili. Na letošní VeeamON Tour jsme představili přístupy k moderní ochraně dat, které pomohou českým a slovenským zákazníkům a partnerům zajistit, aby byla každá data a každá pracovní zátěž v bezpečí a snadno obnovitelná bez ohledu na to, kde se nacházejí,“ řekl Martin Štětka, regionální ředitel pro střední a východní Evropu ve společnosti Veeam.

Klíčová sdělení z průběhu konference:

Úspěchy společnosti

  • Dvouciferný růst společnosti Veeam ve 2. čtvrtletí roku 2021 s meziročním nárůstem ročních opakovaných příjmů (ARR) ve výši 26 %, což představuje čtrnácté po sobě jdoucí čtvrtletí dvouciferného růstu.
  • Umístění v nedávno vydaném magickém kvadrantu společnosti Gartner pro řešení zálohování a obnovy podnikových dat pro rok 2021, kde byla společnost Veeam již pátým rokem po sobě nominována na pozici lídra a podruhé za sebou se umístila na nejvyšší příčce za schopnost realizace.

Vedoucí postavení v oboru

  • Jak povýšit cloudovou datovou strategii, která účinně chrání podniková data? Rozvoj práce na dálku vede k tomu, že firmy jsou více než kdy dříve vystaveny útokům ransomwaru. Základem pro zajištění kontinuity podnikání a prevenci ztráty dat je propracovaná koncepce zálohování dat. Nasazení cloudu je jednou z možností, ale integrace do stávajícího IT prostředí vyžaduje pečlivé vyhodnocení a strategický přístup.

Produktové inovace

  • Veeam Backup & Replication v11: Osvědčené postupy týkající se všech nových funkcí verze V11, zálohování, replikace, snapshotů úložiště a nepřetržité ochrany dat.
  • Nativní zálohování AWS, Azure a Google Cloud: Osvědčené postupy pro zálohování dat v cloudu, nasazení nativního cloudového zálohování a hybridní nasazení.
  • Zálohování pro SaaS aplikace: Osvědčené důvody, proč musí být zálohování klíčovou součástí strategie ochrany dat zahrnující sadu Microsoft Office 365.
  • Zálohování a zotavení po havárii Kubernetes: Osvědčené postupy pro nasazení zálohovacího řešení na bázi Kubernetes pro ochranu cloudových aplikací a kritických podnikových dat a pro správu automatizovaných zásad pro replikaci záloh mimo lokalitu.

Více informací a možnost shlédnutí konference ze záznamu získáte zde.

Podobné články

Pure Storage roste a rozšiřuje své výzkumné a vývojové centrum v Praze

14. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Společnost Pure Storage pokračuje ve svém dynamickém růstu. Finanční výsledky Pure za 3. účetní čtvrtletí roku 2022 ukazují pokračující rozmach v mnoha oblastech. Za 3. čtvrtletí 2022 společnost vykázala meziroční nárůst tržeb o 37 % a nárůst tržeb z předplacených služeb o 38 %. Zákazníci včetně těch z ČR oceňují, že řešení Pure Storage jim zjednodušují podnikové IT a podporují vyšší agilitu. Čtěte více

Ze startupu evropskou jedničkou (mezi poskytovateli řešení pro moderní ochranu dat)

6. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Společnost Veeam nedávno oslavila 15. výročí svého založení. Na lokální úrovni tento poskytovatel softwaru úspěšně rozvíjí své podnikání již deset let. V posledních pěti letech dokonce český tým v Praze zřídil největší výzkumné a vývojové centrum společnosti s více než 400 zaměstnanci. Čtěte více

Archivní data budou v roce 2022 nejvíce rostoucí třídou úložišť

3. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Archivní data („studená“ úložiště) jsou uložena v levnějších, zřídka přistupovaných vrstvách, které archivují informace do doby, než jsou potřeba, například v případě selhání nebo kybernetického útoku. V příštím roce přitom půjde podle společnosti Western Digital o nejrychleji rostoucí třídu úložišť. Které další trendy můžeme očekávat? Čtěte více
David Russell, viceprezident pro podnikové strategie, Veeam Software

„Recency Bias“: Přílišné zaměření na kybernetickou bezpečnost způsobuje nedostatky v plánech obnovy po havárii

17. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Od začátku pandemie se IT oddělení zaměřila na kybernetickou bezpečnost. Zdvojnásobila ochranná opatření, aby zabránila hackerům v krádežích dat a v rekordním počtu útoků ransomwaru. Mnozí přitom možná odvrátili pozornost od jiných hrozeb, které mohou způsobit stejně velké škody jako kybernetický útok. Čtěte více