VeeamON Tour 2021 českým a slovenským organizacím představil moderní postupy ochrany dat

29. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam Software)
Společnost Veeam Software přivítala 500 registrovaných účastníků, zákazníků, partnerů a expertů z oblasti IT na své virtuální VeeamON Tour 2021. Během výroční konference Veeam zrekapituloval své úspěchy za uplynulých 12 měsíců a připomněl produktové inovace, které byly oznámeny na konferenci VeeamON 2021 v květnu tohoto roku.

Zástupci společnosti na online eventu představili vizi a strategii společnosti pro nejpokročilejší řešení ochrany dat pro cloudová, virtuální, SaaS, Kubernetes i fyzická prostředí.

V první části konferenčního programu zazněly klíčové, obchodně i technicky orientované přednášky, které podpořili lokální partneři společnosti HPE a ExaGrid a speciální host Lukáš Novotný, vedoucí oddělení konzultací ve společnosti IDC. Druhá část programu nabídla účastníkům 8 technických bloků, které poskytly přehled osvědčených postupů a návodů, jak platforma a řešení společnosti Veeam mohou zajistit kontinuitu podnikání a zvýšit celkovou odolnost IT s využitím stávajících strategií ochrany dat.   

Lukáš Novotný, vedoucí oddělení konzultací ve společnosti IDC, se ve své přednášce věnoval aktuální situaci na českém ICT trhu pohledem zákazníků a na závěr uvedl, že „mezi oblasti, do kterých lokální podniky v současnosti nejvíce investují patří cloud, bezpečnost a nástroje pro spolupráci. Investice do IT se postupně vracejí na úroveň před pandemií, české podniky překonaly provozní problémy s ní spojené a opět se začínají soustředit na priority související s jejich podnikáním. Hlavní investice směřují do posílení IT bezpečnosti, zlepšení uspokojování potřeb zákazníků a optimalizace provozní efektivity. Digitální transformace však na lokální úrovni teprve dozrává, nicméně ti, kteří do technologií investují, potvrzují návratnost svých investic. V reakci na poptávku Veeam v uplynulém roce a půl představil značný počet produktových vylepšení, která pomáhají zmírnit výpadky a ztráty dat díky připravenosti na případné havárie a ochraně proti ransomwaru. Společnost Veeam si tak upevnila pozici jedničky mezi poskytovateli řešení pro moderní ochranu dat v regionu EMEA, která podporuje podniky všech velikostí napříč všemi odvětvími.“

„V minulosti postupovala digitální transformace v podnikovém segmentu pomalu. Byla to pandemie, která tento vývoj uspíšila, a my jsme díky této akceleraci ušli za rok a půl cestu, na které bychom jinak podle předpokladů strávili mnoho let. Tento nový, "digitalizovaný" normál však s sebou nese i enormní růst množství dat, který klade nové požadavky na jejich ochranu, což je důvodem pro naše další inovace, abychom tyto měnící se požadavky zákazníků uspokojili. Na letošní VeeamON Tour jsme představili přístupy k moderní ochraně dat, které pomohou českým a slovenským zákazníkům a partnerům zajistit, aby byla každá data a každá pracovní zátěž v bezpečí a snadno obnovitelná bez ohledu na to, kde se nacházejí,“ řekl Martin Štětka, regionální ředitel pro střední a východní Evropu ve společnosti Veeam.

Klíčová sdělení z průběhu konference:

Úspěchy společnosti

  • Dvouciferný růst společnosti Veeam ve 2. čtvrtletí roku 2021 s meziročním nárůstem ročních opakovaných příjmů (ARR) ve výši 26 %, což představuje čtrnácté po sobě jdoucí čtvrtletí dvouciferného růstu.
  • Umístění v nedávno vydaném magickém kvadrantu společnosti Gartner pro řešení zálohování a obnovy podnikových dat pro rok 2021, kde byla společnost Veeam již pátým rokem po sobě nominována na pozici lídra a podruhé za sebou se umístila na nejvyšší příčce za schopnost realizace.

Vedoucí postavení v oboru

  • Jak povýšit cloudovou datovou strategii, která účinně chrání podniková data? Rozvoj práce na dálku vede k tomu, že firmy jsou více než kdy dříve vystaveny útokům ransomwaru. Základem pro zajištění kontinuity podnikání a prevenci ztráty dat je propracovaná koncepce zálohování dat. Nasazení cloudu je jednou z možností, ale integrace do stávajícího IT prostředí vyžaduje pečlivé vyhodnocení a strategický přístup.

Produktové inovace

  • Veeam Backup & Replication v11: Osvědčené postupy týkající se všech nových funkcí verze V11, zálohování, replikace, snapshotů úložiště a nepřetržité ochrany dat.
  • Nativní zálohování AWS, Azure a Google Cloud: Osvědčené postupy pro zálohování dat v cloudu, nasazení nativního cloudového zálohování a hybridní nasazení.
  • Zálohování pro SaaS aplikace: Osvědčené důvody, proč musí být zálohování klíčovou součástí strategie ochrany dat zahrnující sadu Microsoft Office 365.
  • Zálohování a zotavení po havárii Kubernetes: Osvědčené postupy pro nasazení zálohovacího řešení na bázi Kubernetes pro ochranu cloudových aplikací a kritických podnikových dat a pro správu automatizovaných zásad pro replikaci záloh mimo lokalitu.

Více informací a možnost shlédnutí konference ze záznamu získáte zde.

Podobné články

Zálohování dat v ekosystému Dell PowerProtect

25. 7. 2022. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Tech Data Distribution)
Data představují jedno z největších zaklínadel dnešní doby. Neviditelná, a přesto všudypřítomná: v každém elektronickém zařízení, v telefonu, v chladničce či autě. Létají vzduchem, šíří se optickými vlákny. Jsou uložena v domácích úložištích, datových centrech i „neviditelném“ cloudu. Denně jich pořizujeme obrovské objemy a nárůst je exponenciální. Data tvoří nehmotný majetek nezměrné hodnoty, kterou obyčejně poznáme až v okamžiku, kdy o některá přijdeme. Čtěte více

Kingston představil USB disk se šifrováním a zálohováním do cloudu

19. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
USB flash disk Kingston IronKey Locker+ 50 (LP50) zajišťuje všestranné zabezpečení dat pro běžné uživatele. Je vybaven hardwarovým šifrováním AES v režimu XTS, digitálně podepsaným firmwarem proti útokům BadUSB a ochranou proti prolomení hesla metodou Brute Force. Vyšší bezpečnosti napomáhá i volitelná zálohovací aplikace USBtoCloud. Čtěte více

QNAP nabízí bezlicenční zálohování webů na WordPressu

20. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
WordPress stojí za 40 % webových stránek na světě a výpadek webu může organizacím i jednotlivcům způsobit obrovské ztráty. Společnost QNAP posílila své bezlicenční komplexní řešení zálohování/obnovy o podporu systému WordPress novou službou Multi-Application Recovery Service (MARS). Čtěte více

Nové verze produktů Veeam posílí jednotnou platformu pro ochranu dat v hybridním cloudu

25. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Společnost Veeam Software, poskytovatel řešení pro zálohování, obnovu a správu dat umožňujících Modern Data Protection, během své výroční konference pro uživatele VeeamON 2022, s podtitulem Modern Data Protection Conference of the Year, představila svůj očekávaný produktový plán do konce roku 2022. Čtěte více