SWS si na třetích e-Čejkovicích připomínala 30 let od svého založení

20. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a SWS)
V pořadí již třetí virtuální partnerské setkání společnosti SWS je za námi. Účastníci se opět dočkali i několika milých překvapení. Ta tentokrát mimo jiné souvisela i s tím, že si distributor během akce připomínal předchozích 30 let, které právě letos uběhnou od oficiálního založení společnosti.

Letošní jarní e-Čejkovice, které proběhly 13. – 15. dubna 2021, můžeme rozhodně označit i za vzpomínkové. Kromě aktualit ze světa ICT, kterých partneři během třídenního programu plného online prezentací načerpali obrovské množství, se také vzpomínalo na bohatou historii firmy. Ta se začala psát již v roce 1991, tehdy ještě pod názvem SWS Software. Moderátoři, „již prověření“ Ondřej Carda a Petr Lipner, pak postupně připomínali každý rok a důležité milníky, kterými si v nich SWS prošla a které ji zformovaly až do dnešní podoby.

Během těchto „vzpomínkových úseků“ jsme se například dozvěděli, že hned několik zaměstnanců, včetně generálního ředitele Evžena Varadinka, kteří stáli u zrodu společnosti, v ní dodnes působí. Prostor dostaly i připomínky prvních firemních kanceláří a prostor a postupně se rozrůstající slušovický areál, termíny otevírání nových poboček, a hlavně také nejdůležitější distribuční kontrakty. Doplňme si, že SWS začínala s kontrakty se společnostmi APC, Microsoft a Novell a stála také za v té době průkopnickými IT tituly Softwarové noviny a SW Port.

Pořadatelé v souvislosti s akcí připravili také několik zajímavých a úsměvných klipů.

Třídenní přednáškový blok byl odstartován vysíláním z pražské pobočky za účasti obchodní ředitele SWS Stanislava Skaličky, který partnery přivítal a popřál jim hodně zdaru: „Vážení obchodní přátelé, chtěl bych vás tímto moc přivítat na našich třetích elektronických Čejkovicích. Vím, že vám pokaždé slibuji, že příště to již bude osobně, ale nedá se nic dělat. V průběhu dalších tří dnů vás čeká množství zajímavých přednášek i soutěže o spousty cen, které vám to snad vynahradí. Pevně věřím, že na podzimních Čejkovicích se už budeme moci skutečně sejít ve sklípku.“

Prezentace dodavatelů

Úterní vysílání svým vystoupením oživil populární písničkář a textař Jan Pokorný, známý spíše jako Pokáč, a to nejen svými známými, ale i zcela improvizovanými songy, z nichž některé vznikaly intuitivně a takřka naživo. Shodou okolností je mu také právě 30 let.

Ve středu pak již start vysílání, opět za asistence Stanislava Skaličky, proběhl ze Slušovic. Čtvrteční zahájení vysílání bylo zpestřeno i přítomností generálního ředitele Evžena Varadinka a manažerky obchodního rozvoje Martiny Vlčkové, kteří se spolu se Stanislavem Skaličkou v přímém přenosu snesli do areálu SWS ve vrtulníku.

„Doufám, že si všichni Čejkovice, i když jen virtuální, užijí. Chtěl bych vám popřát pěkný den a děkuji, že s námi zůstáváte i přes komplikovanou situaci alespoň tímto způsobem ve spojení,“ uvedl generální ředitel SWS Evžen Varadinek.

Třídenní program akce byl informačně jako obvykle bohatý a na své si zde přišel doslova každý. A že novinek, které si připravily značky jako APC, AOC, Asus, Brother, Canon, Dell, Entec, Eset, Fujitsu, HP, Kingston, Kyocera, Lenovo, Lexmark, MailStore, Microsoft, Philips či Norton bylo skutečně mnoho.

Však se díky pořízeným záznamům můžete přesvědčit sami (na odkazované stránce srolujte dolů).

Doprovodný program

Oficiální přednášky a prezentace výrobců i zástupců společností SWS a Entec byly protknuty bohatým doprovodným programem.

Kromě Pokáčova vystoupení proběhly rozhovory s představiteli společnosti a v průběhu všech tří dní se konaly (nejenom KAHOOT) soutěže o zajímavé ceny od SWS i partnerů. Soutěživí jedinci si odnesli např. televizory (Sony, Vivax či Philips), robotické vysavače, váhy, hodinky nebo zubní kartáčky i další zajímavé odměny.

Každý, kdo se zúčastnil nejméně pěti přednášek a na každé strávil alespoň 20 minut, získal dvě lahve kvalitního moravského vína.

Video : 
Obrazová galerie:
Štítky: 

Profilová karta firmy

SWS a.s.

SWS a.s.

Firma SWS a.s. vznikla v roce 1991, má základní kapitál 130,485 mil. Kč a zaměstnává bezmála 300 pracovníků.
SWS a.s. je výhradně distribuční společností zabývající se nákupem a prodejem informačních a komunikačních technologií, spotřební elektroniky a digitální techniky. Svým obchodním partnerům poskytuje široké portfolio hardwarových a softwarových produktů od více než 250 výrobců.

Zobrazit detail firmy