Společnost 2N hostila distributory z celého světa

1. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: 2N Telekomunikace)
Mezinárodní setkání 2N Distributor Summit se konalo v sídle společnosti 2N Telekomunikace v pražských Modřanech. Nový CEO společnosti Michal Kratochvíl při něm více než 70 světovým distributorům oznámil ambiciózní strategický cíl: stát se ve spolupráci se společností Axis Communications největším výrobcem interkomů na trzích EMEA a Severní a Jižní Ameriky do roku 2025.

Společnost 2N se sídlem v Česku je od roku 2016 součástí skupiny švédského výrobce IP kamer Axis Communications, má více než 330 zaměstnanců a její obrat v roce 2018 tvořil 43 milionů eur. 2N se zaměřuje na IP interkomy, tedy dveřní komunikátory připojené k síti. V této oblasti je již světovým leaderem, na trhu však stále převládají analogová zařízení. Cíl stát se největším západním výrobcem interkomů oznámený na distributorském setkání by znamenal udržet meziroční růst prodejů o 25 % a dosáhnout podílu 25 % na trzích v Severní a Jižní Americe a 17 % na EMEA trhu. Podle průzkumů IHS je přitom největší poptávka po instalaci interkomů v rezidenční oblasti (samostatné vily či bytové domy) nebo v komerčních objektech, například v kancelářských budovách. Tomu odpovídá i směřování produktového vývoje 2N:  „Naší ambicí je dodávat nejlepší IP interkom na světe, a to ve třech ohledech: nejlepší video, nejlepší zvuk a nejlepší kontrola přístupu,“ řekl CEO společnosti Michal Kratochvíl účastníkům 2N Distributor Summitu v úvodní čtvrteční prezentaci. Kromě interkomů pro venkovní použití se 2N zaměří i na portfolio vnitřních odpovídacích jednotek, spolehlivou správu zařízení v cloudu a pokročilejší integraci svých řešení.

Uživatelé bytů a kanceláří budou náročnější

Tomáš Vystavěl, ředitel vývoje produktů 2N, naznačil ve své prezentaci základní trendy v rezidenční a komerční oblasti. Zatímco video je u dveřních komunikátorů již standardním požadavkem, například rozvoj služeb typu Airbnb směřuje k poptávce po přístupu do domu či bytu s pomocí mobilu bez fyzických klíčů, donáškový servis online obchodů zase vede správce obytných domů ke zřizování zvláštních místností pro doručování zboží s elektronickým přístupem pro kurýry. Přístupové systémy se tak stávají nikoli jen položkou zabezpečení, ale prvkem zvyšujícím komfort bydlení. Tomáš Vystavěl také nabídl další vizi převratných technologií v tomto segmentu trhu: podle 2N to budou interkomy připojené bezdrátově s pomocí 5G sítě, využití superodolných a zároveň dobře vypadajících dotykových displejů a možnost bezpečně sdílet oprávnění pro vstup do domu jednoduše v mobilu. Přístup s pomocí mobilu má při tom z ankety mezi zúčastněnými distributory větší budoucnost než využití biometrických dat.

Chystané produktové novinky

Setkání 2N Distributor Summit pořádá společnost 2N již 14. rokem a letos se jej zúčastnilo více než 70 distributorů z celého světa. Během dvou intenzivních dnů měli účastníci možnost vyslechnout si 26 tematických prezentací a diskutovat o trendech. Poprvé také mohli vidět produkty, jejichž uvedení na trh se chystá příští rok. Jde například o vnitřní odpovídací jednotku 2N Indoor View a luxusní dveřní IP interkom 2N IP Style se skleněným povrchem a 10" dotykovým displejem.

Obrazová galerie:
Štítky: 
2N Telekomunikace