Setos s Microsoftem: Proč je WP vhodný pro firemní prostředí

30. 9. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Setos společně s Microsoftem uspořádala seminář na téma Windows Phone (WP) ve firmách a organizacích. Akce se odehrála v konferenčních prostorách sídla českého Microsoftu.
Zleva: Lukáš Rotter (Setos), Lukáš Křovák (Microsoft) a Jiří Bejšovec (Setos)

Zahájení se ujal jednatel Setosu, Jiří Bejšovec, který představil řečníky semináře a přivítal všechny účastníky. Sdělil jim, že spojení Microsoftu a Nokie je vhodnou volbou pro firemní zákazníky, kteří se tak mohou snadno a kdykoliv připojit na své systémy. „Windows Phone stojí před velkým rozvojem a je to velká příležitost pro celou firemní klientelu, a proto je dobré do tohoto byznysu naskočit v pravý čas,“ uvedl na závěr svého vystoupení Jiří Bejšovec.

Po něm si vzala slovo osoba v Microsoftu na Windows a Windows Phone více než „kovaná“ a to sice Lukáš Křovák. Ten se na úvod více téměř šesti desítek posluchačů z řad stávajících, ale i potenciálně nových partnerů Setosu zeptal, kolik z nich používá zařízení s Windows Phone, k čemuž se přiznala zhruba třetina osazenstva. Následně vysvětlil a podrobně se věnoval tomu, proč je WP vhodný pro firemní prostředí. Jde zejména o to, že nabízí možnost personalizace jak pro pracovní, tak osobní život; nabízí široký výběr telefonů v různých cenových úrovních; Microsoft Office je součástí systému a tudíž neustále po ruce; kód systému je z velké části sdílen s kódem Windows; má pokročilé bezpečnostní funkce; a nabízí jednotnou uživatelskou zkušenost napříč různými typy zařízeními.

Dále zmínil hlavní příležitosti pro vás jako partnery Microsoftu. Máte tak možnost zapojit se do vývoje aplikací pro tuto platformu; navázat na existující nebo nasazované řešení typu SharePoint, Lync atd.; prodávat nové telefony podporující nové funkce a obchodní scénáře; pomoci zákazníkům s nasazením BYOD; spravovat platformu pomocí nástrojů MDM; prodávat předplatného Office 365 a další licence Microsoftu.

Za firmu Setos dále vystoupil Lukáš Rotter, vedoucí marketingu. Ten v krátkosti představil firmu a prezentoval nabídku Setosu pro firemní zákazníky a vývojáře software pro WP. Mimo jiné jste se mohli dozvědět, že firma Setos je na trhu již dvacet let, více než deset let spolupracuje s Nokií, zboží distribuuje v ČR a SR, v minulém roce prodala přes 700 tisíc telefonů, což znamená, že na náš trh dodala každý čtvrtý telefon a loňský obrat byl 2,5 miliardy korun.

Igor Šmerda, dříve z Nokie, nyní už z Microsoftu, shrnul nejen, jaké aktuální portfolio pod značkou Nokia najdete, ale také to, že  název Nokia se brzy přestane používat. Dále prezentoval novinky v nedávno vypuštěné aktualizaci Denim. Těm vévodí vylepšená Cortana (hlasem ovládaná asistentka), vylepšení funkcí fotoaparátu, živé složky, sjednocení a přeposílání SMS, vylepšení výkonu IE či živé dlaždice z obchodu. Na závěr svého vystoupení ukázal živou ukázku vybraných funkcí, a jak se s nimi pracuje, což sklidilo velký úspěch.

Po skončení oficiální části se několik šťastlivců stalo novými majiteli produktů Nokia a také se bylo možné přesunout na výstavku a osahat si vybrané nejen mobilní zařízení s Windows Phone.

Štítky: 
Konference, Microsoft, Setos
Fotogalerie: 
Lukáš Křovák z Microsoftu
Lukáš Rotter ze Setosu
Igor Šmerda z Microsoftu
Ceny v tombole

Podobné články

Setkání SWS již podevětatřicáté v Čejkovicích

18. 10. 2019. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Malebné městečko a místní zámeček v jihomoravských Čejkovicích již podevětatřicáté hostily distributorské setkání společnosti SWS. Účastníky z celé ČR sice během dne zprvu svlažilo vskutku podzimní počasí, ale později se znovu zahřáli během ochutnávek regionálních vín a bohatého programu. Čtěte více

Huddly: konferenční kamery Huddly IQ

9. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Audiopro)
Huddly jsou inteligentní (web)kamery stejnojmenné norské společnosti. Huddly však nejsou jen běžné webkamery – to dokazují svými zobrazovacími a softwarovými funkcemi. Většina moderních technologií rychle stárne, kamery Huddly jsou ale stále „nové“ – jejich výjimečnost spočívá v tom, že jsou softwarově updatovatelné. Čtěte více

Logitech zjednodušuje používání konferenčních systémů

18. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Logitech)
Společnost Logitech představila dotykový displej Tap, který usnadňuje instalaci a používání vybavení místností pro pořádání porad a prezentací. Tap je součástí ucelených řešení pro hlavní platformy podporující spolupráci na dálku, jako jsou Google Hangouts Meet Hardware, Microsoft Teams Rooms (dříve Skype Room Systems) a Zoom Rooms. Čtěte více

Novinkami nabitý SAP NOW Week 2018

1. 10. 2018. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
V pondělí 17. září odstartoval v Metronom Business Center technologiemi a informacemi nabitý SAP NOW Week 2018, který od pondělí do čtvrtka nabídl přes 70 přednášek rozdělených do šesti tematických okruhů. To ale nebylo vše, co SAP zákazníkům a partnerům v průběhu posledního letního týdne tohoto roku nabídl. Čtěte více