Serverový seminář ASBIS CZ přiblížil novinky na trhu i nové směřování firmy

26. 5. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASBIS CZ)
ASBIS CZ uspořádal pro své zákazníky již tradiční jarní technické školení. Akce, které se letos zúčastnilo přibližně 60 hostů z řad serverových techniků, zákazníků, novinářů a zástupců značek, se tentokrát konala v příjemném prostředí ekofarmy a wellness centra Čapí hnízdo na Benešovsku.
Součástí odpoledního programu byl i golf

Přítomné uvítala Kateřina Vymazalová, vedoucí marketingového oddělení ASBIS CZ, která předala slovo novému generálnímu řediteli ASBIS CZ Petru Jandíkovi. Ten na úvod představil chystané změny a osvěženou vizi směřování společnosti, z nichž nejvýznamnější bude zpřístupnění skladu na Slovensku i pro zákazníky z České republiky. „ASBIS CZ má oproti konkurenci velkou výhodu v tom, že má svůj centrální sklad umístěný v České republice. Když otevřeme svým zákazníkům i slovenský sklad, budeme moci ještě pružněji reagovat na poptávku našich klientů a dodávat zboží v co nejkratších termínech,“ uvedl Petr Jandík s tím, že plánovaná změna proběhne maximálně v řádu několika týdnů. Kromě toho chce ASBIS CZ také rozšířit portfolio značek a nabízet prodejcům možnost přeposílat konkrétní požadavky koncových zákazníků na hardwarovou konfiguraci a dodávat zboží sestavené na míru. „Slibujeme si výrazné zefektivnění komunikace na ose distributor – reseller – koncový zákazník. Kromě toho se zákazníci budou moci brzy těšit na zcela nový web ASBIS CZ,“ uzavřel souhrn novinek Petr Jandík.

Odbornou část programu zahájila Iva Bednářová ze společnosti Seagate, která představila nové logo i partnerský program pro zákazníky. Ze sortimentu se zaměřila především na kompletní portfolio firemních NAS a nově poskytovanou službu Rescue+. Na takto označené disky se vztahuje tříletá záruka jedné obnovy dat při poškození disku.

V další prezentaci představila Razan Arab ze společnosti Supermicro storage řešení NexentaStor a další specifická řešení jako Twin, FatTwin, MicroCloud a MicroBlade. Za Intel prezentoval Lukáš Vach z ASBIS CZ, který se zaměřil na chystané novinky v tomto roce a představení současných serverových systémů.

Thomas Pfeffer z QLogic zdůraznil očekávaný vzestup 10Gb ethernetu a uvedl řadu 10GbE adaptérů řady 34xx a 84xx série. Zákazníky také obeznámil o čtvrtletních promoakcích a partnerském programu, díky nimž lze generovat větší marži z prodeje.

Druhý blok odborného panelu zahájil Jaromír Fiala ze společnosti Eaton. Představil řešení Intelligent Power Pod a všechny jeho komponenty a následně se zaměřil na software poskytovaný přímo značkou Eaton. Za Kingston hovořil Marcin Gaczor, který upozornil zejména na atraktivní ceny serverových pamětí DDR4, které jsou oproti předchozím generacím výrazně výkonnější, a to za téměř nulový příplatek. Představil také technologie SSD, které jsou již k dispozici na trhu.

Prezentační část uzavřela Lucie Klaudová ze společnosti Infortrend, která uvedla nízkorozpočtovou řadu diskových polí EonStor DS1000 a také absolutní novinku EonStor DS 4000, která umožňuje dvě volitelná hostitelská rozhraní na řadič a možnost rozšířit pole až na 436 disků.

Po skončení všech prezentací získali hosté možnost obrátit se přímo na zástupce jednotlivých firem s konkrétními dotazy a zblízka si na výstavě prohlédnout nově představené technologie. Diskuze se poté přesunula i do volnočasové části programu, během níž si mohli hosté vyzkoušet jízdu na koních, golfové odpaliště, zkusit štěstí s rybářským prutem na rybníku či jen spočinout se skleničkou dobře vychlazeného moku na některém z příjemných zákoutí resortu Čapí hnízdo. Akce trvala až do pozdních nočních hodin, kdy byli zároveň vylosováni výherci tomboly o lákavé tematické ceny.

„Letošní serverový meeting považuji za mimořádně úspěšný a s potěšením mohu konstatovat, že o naše technická školení projevují zájem nejen stávající, ale i noví zákazníci. Kromě známých tváří tak každý rok potkáváme i nové, jimž rádi nabídneme solidní služby zavedené obchodní firmy,“ uzavřela Kateřina Vymazalová z ASBIS CZ, organizátorka setkání.

Štítky: 
Fotogalerie: 
Registrace
Petr Jandík, generální ředitel ASBIS CZ
Na prezentacích
Během přestávky
Přesun k volnočasovým aktivitám
Malebné prostředí ekofarmy Čapí hnízdo
Jízda na koních
Na rybách
Během večerního programu
Vlevo Kateřina Vymazalová, vedoucí marketingového odddělení ASBIS CZ, při předávání tomboly
Raut
Bowling
Čapí hnízdo za soumraku