SecNet 2015: Kurz kybernetické obrany od DNS

18. 6. 2015. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Slunečné dny u Máchova jezera se staly 11. a 12. června kulisou partnerské konference věnované kybernetické bezpečnosti. Prostory elegantního Hotelu Port hostily jubilejní 10. ročník konference SecNet, kterou letos DNS ozvláštnila stylem východních bojových umění.
DNS vyzvala kybernetické hrozby na souboj

Na registraci hosty přivítaly tematicky oděné dámy z DNS, kimono však bylo dress codem všech zaměstnanců DNS a mnozí detailisté nezapomněli ani na tradiční žabkovitou obuv.

Konference byla rozdělena do tří paralelně probíhajících bloků. Přednášky orientované na obchodní příležitosti si hosté mohli vyslechnout v Obchodním sále, Technický sál nabízel zázemí pro technické prezentace a živé ukázky, v Demo místnosti se mohl každý detailně podívat na konkrétní řešení. Každá sekce měla vlastního odborného moderátora a v závěru přednášek byla otevřena diskuze.

Boj s kybernetickými hrozbami zahájil Aleš Pernecký, ředitel divize Infrastruktura, který přivítal hosty v Obchodním sále. Kateřina Váchová, marketingová specialistka pořádající divize Infrastruktura, poté uvedla organizační detaily a slova se následně ujal Petr Kuliš, obchodní ředitel DNS. Kuliš přivítal návštěvníky a představil „staronovou“ DNS.

V Obchodním sále posléze začala série přednášek, které se věnovaly tématům souvisejícími s bezpečnostními hrozbami a způsoby, jak jim čelit. Novinku v oblasti ochrany proti „zero-day“ útokům představil Miloslav Lujka z Check Pointu, Ondřej Štáhlavský z Fortinetu ukázal, jak účinně čelit dopadům rostoucích hrozeb v síťovém prostředí. Networkingové portfolio Dellu odhalil Ondřej Bačina, po kterém převzal slovo Jan Stibor z Huawei, který se věnoval bezpečnosti datových úložišť. O detekci rizik a ochraně (nejen) firemních dat promluvil Igor Urban z Websense. Michal Antoniak z Gemalto/SafeNet přednesl, jak chránit a šifrovat data uložená i přenášená. S IBM Mobile Security Framework vystoupil Ondřej Burian, který představil i další security nástroje od IBM.

Mezitím probíhaly v Technickém sále prezentace a živé ukázky společností Check Point, Fortinet, Huawei, Dell, Certes Networks nebo Citrix. V Demo místnosti byl k nahlédnutí kromě řešení a produktů zmíněných značek ještě Card Management System od HID Global.

Po skončení přednášek a ukázek byly připraveny venkovní aktivity, z nichž mnohé pokračovaly v duchu východních bojových umění. Odvážlivci mohli na čas přeběhnout bazén v zorbovací kouli, pohybově nadaní jezdili na „flikr“ tříkolce reagující na přenášení váhy. Připraven byl také ring pro zápasy sumo – návštěvníkům byly k dispozici speciální nárazuvzdorné „sumo-oblečky“, díky kterým okamžitě získali zavalitý vzhled a s tím i neohrabané pohyby. K vyzkoušení byla připravena také střelba z luku, nebo stavba „čínské zdi“ pomocí dřevěných hůlek a kostek. Naprázdno nepřišli ani milovníci adrenalinu a rychlé jízdy, ti se mohli posadit společně s profesionálem do buginy a dopřát si rychlou prohlídku okolí.

Štítky: 
Fotogalerie: 
Hotel Port se stal dějištěm 10. ročníku SecNetu
Obchodní sál z ptačí perspektivy
Přednáška Ondřeje Bačiny z Dellu
Demo koutek nabízel prostor pro důkladné seznámení se s technologiemi
V Technickém sále probíhaly odborné přednášky zaměřené na technologie
Občerstvení bylo k dipozici
Tuhé boje vypukly v sumo ringu
S DNS se mohli odvážlivci projít po vodě
Jízdu na koloběžce si každý rychle osvojil
Stavba "čínské zdi"
Střelba z luku testovala přesnost střelců
Bugina lákala milovníky adrenalinu

Podobné články

Společenský večer DNS 2020

13. 2. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing, DNS)
Slovanský dům se stal 23. ledna opět dějištěm honosného Společenského večera, který uspořádala pro své partnery společnost DNS jakožto poděkování za spolupráci v uplynulém roce. Čtěte více

Setkání SWS již podevětatřicáté v Čejkovicích

18. 10. 2019. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Malebné městečko a místní zámeček v jihomoravských Čejkovicích již podevětatřicáté hostily distributorské setkání společnosti SWS. Účastníky z celé ČR sice během dne zprvu svlažilo vskutku podzimní počasí, ale později se znovu zahřáli během ochutnávek regionálních vín a bohatého programu. Čtěte více

COMPOS Distribution: Serverová konference

16. 10. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Společnost COMPOS Distribution uspořádala 9. října v prostorách vysočanského Clarion Congress Hotelu pátý ročník konference, jejímž hlavním tématem byly servery Supermicro. Své prezentace zde měli také zástupci společností Intel, Eset, Cisco a APC by Schneider Electric. Čtěte více

BlueStar a Innovative Solutions Show 2019

26. 3. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
V hotelu Holiday Inn na Vyšehradě se uskutečnilo 14. března první tuzemské setkání distributorské společnosti BlueStar určené českým a slovenským resellerům. Na akci se představili nejen zástupci společnosti BlueStar, ale prostor dostali také nejvýznamnější výrobci a současně partneři setkání, jako je Honeywell, Datalogic, ELO, Star a Zebra, jejichž produkty jsou součástí portfolia BlueStaru. Čtěte více