SAP NOW 2019: Důležitost zkušenosti, kamion i SAP Quality Awards

20. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: SAP a DCD Publishing)
Společnost SAP na konci května uspořádala konferenci pro zákazníky a partnery SAP NOW 2019 s podtitulem „na zkušenosti záleží“. Celodenní program přivedl na pódium multifunkčního prostoru Cubex Centrum Praha manažera čtvrtstoletí, finančního ředitele roku i HR osobnost roku a představil výherce cen SAP Quality Awards pro region střední a východní Evropy.

Konference dále ukázala jednotlivé oblasti řízení společnosti a v interaktivním kamionu předvedla inovativní technologie i jejich využití v obchodních scénářích.

Celodenní program představil světové trendy i konkrétní zkušenosti z českého prostředí v podání uznávaných osobností a expertů. Akcí provázel Libor Bouček, s nímž SAP NOW zahájila Hana Součková, generální ředitelka společnosti SAP ČR: „Celosvětově máme 30 tisíc zákazníků, kteří používají databázi SAP HANA, a přes 200 milionů cloudových uživatelů SAPu. I proto je SAP celosvětovým synonymem spolehlivého podnikového systému a jedničkou ve sběru operačních dat pro řízení firem všech velikostí. Dnes tato data navíc doplňujeme o další prvek, jímž jsou zkušenosti a emoce, tedy to, co prožívají naši zákazníci, zaměstnanci a obchodní partneři. Nejen díky řadě akvizic a vývoji dokážeme tyto dva světy spojit do společné rovnice, která dává podnikání nový smysl a umožňuje tzv. inteligentní podnikání.“

Následně vystoupili manažer čtvrtstoletí Zbyněk Frolík, generální ředitel společnosti LINET, finanční ředitel roku Radek Hovorka, člen představenstva Letiště Praha, HR osobnost roku Jan Medek, HR ředitel společnosti Karlovarské minerální vody, a vítězové startupové soutěže InnovMatch Paweł Skiba a Jakub Własny ze společnosti Apollogic. O pohledu SAPu na spojení byznysu a společenské odpovědnosti mluvila Lenka Franců ze společnosti Czechitas a Kristýna Rungeová za program Autism at Work, díky kterému SAP zaměstnává osoby s poruchou autistického spektra. Mezi zahraniční prezentující patřil Upen Barve, ředitel pro zákaznickou strategii a zkušenost v síti inovačních center SAPu.

Hlavní část programu konference završilo vyhlášení výsledků 11. ročníku SAP Quality Awards, ocenění pro úspěšné projekty implementující řešení SAP v regionu střední a východní Evropy (CEE). Českou republiku reprezentovala na stupních vítězů společnost Bernhardt Fashion, která si odnesla bronz v kategorii „byznys transformace“.

Zlatou medaili v kategorii „byznys transformace“ si odvezla společnost Metinvest Holding z Ukrajiny, stříbro získal slovinský Petrol Ljubljana. V kategorii „inovace“ vyhrála bulharská Sopharma Trading, stříbro si odvezl opět Metinvest Holding a bronz si převzali zástupci společnosti Litostroj Power ze Slovinska. Speciální ocenění poroty za rychlé a inovativní nasazení řešení SAP SuccessFactors pro nábor talentů a řízení 1 600 zaměstnanců získala česká společnost Linet, přední světový výrobce zdravotnických lůžek. Během odpoledne zástupci SAPu z České republiky i ze zahraničí připravili spolu s partnerskými společnostmi program plný přednášek, seminářů a praktických ukázek.

Součástí programu byl také interaktivní kamion, pojízdná laboratoř nabízející 360° zážitek s dotykovou stěnou, hlasovým ovládáním a živými demoukázkami. Kamion o délce 16,5 metru a hmotnosti 25 tun na čtrnácti kolech byl umístěn před Cubex Centrem a pomohl návštěvníkům jednoduše pochopit, jak mohou technologie, jako jsou blockchain, internet věcí, strojové učení a další, pomoci firmám v lepším fungování a v nárůstu tržeb.

Obrazová galerie:
Štítky: 
SAP ČR