S Reseller Forem za softballem

5. 6. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost DCD Publishing obnovila tradiční dealerské setkání Reseller Forum a 29. května 2014 uspořádala jedinečnou akci umožňující načerpat nejnovější informace z oblasti storage a zálohování, zahrát si softball a pochutnat si na oblíbených „amerických“ dobrotách.
Ze softballového klání

Během dopoledního bloku vystoupili partneři akce. O výběru pevného disku pro různé typy aplikací, o parametrech, které je potřeba při výběru pevného disku hlídat, o výhodách různých typů disků i o novinkách v segmentu pevných disků obecně hovořil Jiří Olejník z WD. Jana Žigić následně představila nejnovější generaci grafických karet Sapphire postavených na platformě AMD a přiblížila technologie Mantle a TrueAudio. O kamerových systémech Linksys a dalších možnostech pro využití storage hovořil Jakub Ženka. Informace o serverových řešeních Intel přinesl Lukáš Vach z ASBISu. Nabídku počítačových sestav HAL3000 pak představila Eva Hermanová ze 100Mega Distribution a závěrečná přednáška patřila Lubomírovi Tománymu ze společnosti Synology, zabývající se zabezpečením dat na serverech NAS.

Po skončení přednáškového bloku proběhla tombola a oběd, během kterého byly servírovány různé speciality včetně amerických koláčů, hot dogů, hamburgerů, tortil nebo vanilkové Coca-Coly. Celý den byla k dispozici také vozítka, která zajistila společnost Promoteri.eu.

Následně již čekal na všechny zájemce softball, zjednodušená verze amerického baseballu. Profesionální instruktoři nejprve vysvětlili základní pravidla a naučili hráče základní techniky držení pálky a chytání a odpalování míčků. Vrcholem odpoledne byl zápas červených proti modrým, který během šesté směny na svou stranu díky větší bojovnosti a vůli po vítězství „urvali“ červení v poměru 12 : 10. Nikomu nakonec nevadil ani nepřízní počasí vynucený přesun ze softballového hřiště do prostor sportovní haly.

Ohlasy účastníků:

Petr Drexler, Aglona: Šlo o zajímavé setkání, protože možnost osobního rozhovoru s výrobci je vždy vítána. Kromě přednášek jsem uvítal možnost prezentovaná témata prodiskutovat s jednotlivými přednášejícími.

Eva Hermanová, 100Mega Distribution: Akci hodnotím kladně. Oceňuji komornější prostředí i zvídavé dotazy posluchačů.

Zdeněk Horáček, Kobe: Na takovýchto akcích je dobré, že se na jednom místě sejdou výrobci a prodejci, z nichž někteří nemusejí být našimi stálými zákazníky. Kromě možnosti oslovit nové zákazníky můžeme předvést naše kompletní řešení. Nejde jen o samotná zařízení, ale také o navazující produkty a služby. Prodejce jsme zde seznámili s řešeními, která nejsou zcela běžná, ať již jde o multimediální produkty či NAS s napojením na veřejný cloud. Díky předváděcím vzorkům jsme navíc vše reálně ukázali.

Lubomír Tomány, Synology: Na dnešní akci se mi líbila velká účast posluchačů a neformální atmosféra. Příjemné bylo vidět velký zájem resellerů i po skončení prezentace, kteří se nejčastěji ptali na informace ohledně užší spolupráce a na možnost získání projektových cen.

Partneři a přednášející

Generální partner: Western Digital
Hlavní partneři: 100mega Distribution, ASBIS, Belkin, Intel, Sapphire, Synology
Partneři: Kaspersky Lab, PCV Computers, Promoteri.eu

Fakta o akci

Název akce: Reseller Forum – storage a zálohování
Kdy: 29. 5. 2014
Kde: Pálkařská 225, Praha 4
Počet účastníků: 36
Další informace o akci naleznete zde. 

Obrazová galerie:
Štítky: 
NAS servery, ASBIS CZ, HAL3000, Linksys, Sapphire, Synology, Western Digital

Podobné články

QNAP a TeamViewer nabídnou vzdálený přístup pro NAS

20. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP navázala partnerskou spolupráci s poskytovatelem řešení pro vzdálené připojení a digitalizaci pracovišť TeamViewer. Cílem je nabídnout aplikaci pro NAS umožňující vzdálenou správu a připojení k zařízením se systémem Windows. Čtěte více

Které novinky přináší nejnovější beta systému QuTS hero pro NASy QNAP?

13. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
QNAP vypustil do světa další betu připravovaného systému QuTS hero. Novinka se chlubí aktualizovaným kernelem, vylepšeným zabezpečením, okamžitým klonováním a dalšími funkcemi. Čtěte více

QNAP: úložiště NAS TVS-675

10. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila šestipozicové zařízení TVS-675 NAS s osmijádrovým procesorem Zhaoxin KaiXian KX-U6580. Díky dvouportovému 2,5GbE připojení, dvěma slotům M.2 SSD pro akceleraci cache, rozšíření PCIe, zálohování do více cloudů, HDMI výstupu, rozšiřitelné kapacitě a aplikacím vyžádání novinka představuje cenově výhodné NAS řešení pro moderní firmy. Čtěte více

Chytré rozpoznávání obličejů pro NAS od QNAPu se naučilo detekovat masky

27. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Firmy QNAP a CyberLink spojily své síly a představily řešení pro rozpoznávání obličejů QVR Face Link, které integruje modul FaceMe pro rozpoznávání obličejů pomocí umělé inteligence. Nástroj umožňuje identifikaci maskovaných osob nebo osob s rouškou či respirátorem, a řeší tak problém bezkontaktního biometrického rozpoznávání v postpandemické éře. Čtěte více