S Esetem po stopách Sherlocka Holmese

19. 9. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Podzimní partnerské setkání, tentokrát konané v hotelu Port u Máchova jezera, bylo pro Eset partnery zážitkem. Kromě nejnovějších informací, které zužitkují v blížícím se předvánočním období, pro ně totiž byla připravena poutavá detektivní hra a večerní program ve stylu dobového anglického nočního klubu.
Jaroslav Fabián, marketingový ředitel Esetu

Vše včetně kostýmů zaměstnanců Esetu (které, jak se brzy ukázalo, hrály důležitou roli při odpoledním programu), prostředí salonku i dalších detailů skutečně dýchalo atmosférou Anglie 19. století.

Partnery přivítal obchodní ředitel Filip Navrátil (alias Christopher Parker, tenisový trenér), který nejprve shrnul vydařený rok 2013. Mimo jiné prozradil, že prodeje licencí dosáhly 270 milionů korun, z čehož partneři prodali víc než dvě třetiny – a v B2B oblasti dokonce přes 75 %.

Eset Top Partner

Na programu setkání bylo také vyhlášení nejlepších partnerů za rok 2013. Cenu za největší počet nových zákazníků obdržela společnost Amenit, ocenění za největší obrat v nových licencích si odnesla firma AEC, cenu za nejvíce prodaných ESA licencí získala společnost Z-System, „trofej“ za nejvěrnější zákazníky si odnesl Jan Vávra ze společnosti Max Computer a za nejlepší marketingovou kampaň byl oceněn Karel Vávře ze společnosti Argon systems.

Produktové novinky

Na začátku roku 2015 přijde na trh šestá verze konzole Eset Remote Administrator. Mezi nejdůležitější novinky patří administrace přes webový prohlížeč, několik jazykových mutací včetně češtiny, možnost přizpůsobení konzole, unifikované rozhraní, přepracovaný konfigurační editor, inovovaná práce se skupinami či vylepšená správa administrátorů.

Vedle konzole Eset Remote Administrator se na trh již brzy dostane také šestá verze řešení Eset Endpoint Security pro ochranu koncových stanic. Mezi hlavní inovace patří kompletní změna uživatelského rozhraní, optimalizace běhu ve virtualizovaných prostředích, vylepšený firewall či podpora více jazyků.

Eset představil také chystaný nový způsob aktivace produktů, který bude používat jeden jediný licenční klíč pro více produktů a obejde se bez licenčních souborů. Mezi jeho výhody bude patřit zejména zjednodušení, větší přehlednost a úspora času i financí. S novým způsobem aktivace produktů souvisí také nový licenční portál, který zefektivní a zpříjemní práci s produkty.

Kromě novinek se partneři dozvěděli o příležitostech v prodeji řešení pro dvoufaktorovou autentizaci Eset Secure Authentication. Toto řešení funguje na bázi jednorázových hesel a jeho výhodou je snadnost nasazení a používání, a také možnost integrace do prakticky všech prostředí. Z pohledu partnerů je řešení ESA zajímavé tím, že posílení zabezpečení přístupu k datům a systémům je univerzální bezpečnostní problém, takže okruh potenciálních zájemců je extrémně široký.

Luštění detektivní záhady

Ačkoli se nedá říci, že počasí by odpolednímu venkovnímu programu bylo zrovna nakloněno, všichni jeho začátek netrpělivě očekávali. Náplň odpoledního programu tvořila detektivní hra, během které měly týmy sestavené z partnerů za úkol vystopovat pachatele zločinu a co nejpřesněji doložit důkazy o jeho vině. Ke splnění bylo nutné projít řadou stanovišť a splnit nejrůznější úkoly, z nichž některé byly za daných podmínek takřka adrenalinové. K dispozici byly nejrůznější pomůcky včetně různých druhů (dobových) dopravních prostředků.

Večerní program partnerského setkání společnosti Eset se odehrával v duchu anglického nočního klubu z přelomu devatenáctého a dvacátého století.

Štítky: 
Eset
Fotogalerie: 
Juraj Ferenc, ředitel Esetu
Eva Zárubová, manažerka partnerského prodeje
Petr Šnajdr, bezpečnostní expert
Petr Danielovský, obchodní specialista  pro klíčové partnery
Vítězové detektivní záhady