Reselleři do lavic – IBM System x Univerzita

11. 11. 2014. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: DCD Publishing)
Společnost IBM připravila spolu se svými VAD distributory Avnetem a DNS pro své partnery celodenní vzdělávací seminář, kde se téměř 80 účastníků nechalo poučit (nejen) o budoucnosti System X produktů.
Martin Moravec z IBM

Program začali stylově Martina Kocourková, x86 a PureSystems channel sales leader v IBM a Patrik Pavol, x86 a PureSystems solutions sales leader v IBM, kteří se dotkli nejdůležitější zprávy – přechodu IBM x86 serverů pod křídla společnosti Lenovo. Partnerům se dostalo ujištění, že se kromě nového loga nic nezmění a stávající smlouvy i distribuce zůstávají v platnosti.

Na toto téma navázala neméně důležitá přednáška o partnerských programech, kterou odprezentovala Martina Kocourková s Martinem Moravcem, RR program leaderem v IBM. Partneři se dozvěděli zejména o způsobu, jak získat zpětné rabaty a dosáhnout na různé bonusy, které tyto programy přinášejí. Jak zajímavé možnosti skrývá IBM Financování, se účastníci dozvěděli v navazující přednášce od Petry Peštálové, manažerky IGF v IBM. Při její přednášce byly představeny široké možnosti úspor, zvýhodněných nákupů i úrokových sazeb.

Co jsou to Compatibility nástroje, kde získat nejnovější manuály-IBM Redbooky nebo jak vypočítat celkové náklady (TCO) a následně tyto znalosti využít představil navazující blok, který odprezentoval Jakub Venc, technický leader pro produkty x86 a PureSystems. Dopolední program vyvrcholil představením nových procesorů Intel, které posouvají výkon a možnosti x86 serverů zas o něco dále v podání technického experta Intelu pana Františka Feita.

Po výborném obědě se přednášející vrhli na dvě nejdelší přednášky – představení volume a high-end portfolia x86 produktů včetně zlatého hřebu workshopu čímž bylo oznámení nových serverů M5 v podání techncikého specialisty pro produkty x86 a PureSystems, Ondřeje Lorence a následně představení integrovaných a high density systémů včetně networkingu opět v podání Jakuba Vence.

Cenné informace si pak pro partnery na závěr připravili oba distributoři – v abecedním pořadí prezentovaly IBM týmy Avnetu a DNS: Avnet představil společnost – produktové portfolio a zodpovídající osoby za dané produkty. DNS přišla s novinkami z IBM Systems Technical University z Dublinu, kde měla své zastoupení.

Den utekl jako voda a partneři odcházeli opět o něco vzdělanější a připravenější na hektický závěr roku.

Štítky: 
Servery, Avnet, DNS, IBM, Lenovo, Tech Data (Distribution + AS)
Fotogalerie: 

Podobné články

Cloudy, sítě a datová centra v roce 2020

27. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Jádrem většiny inovací a pokroků současnosti jsou jednak nesmírně velké objemy dat a výpočetní výkony, jednak kapacita okraje sítě, cloudu a infrastruktury datových center ke zpracování a využití těchto dat. Čtěte více

Kingston: serverové SSD DC1000B

19. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Společnost Kingston zahájila prodej nového M.2 NVMe bootovacího SSD DC1000B určeného pro datová centra. Disk je ideální pro servery, které mají jeden nebo dva M.2 NVMe sloty vyhrazené pro účely bootování, a umožňuje tak uvolnit přední 2,5" přihrádky pro další disky pro ukládání dat. Čtěte více

Lenovo DCG vyhlásilo nejlepší partnery roku 2019

13. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Infrastrukturní a serverová divize společnosti Lenovo (nazývaná také jako Lenovo Data Center Group – DCG) vyhlásila nejlepší partnery roku 2019. Pokud vás zajímá, kterých osm společností se z ocenění může těšit, jste na správném místě. Čtěte více

Lenovo rozšířilo partnerský program pro segment data center a serverů

14. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila doplňující partnerský program pro oblast DCG s názvem Lenovo ELEVATE. Program s jednoduchým systémem zpětných rabatů se zaměřuje především na nové partnery, kteří by rádi zahájili spolupráci v oblasti prodeje serverů, úložišť a dalších řešení pro datová centra. Čtěte více