Reselleři do lavic – IBM System x Univerzita

11. 11. 2014. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: DCD Publishing)
Společnost IBM připravila spolu se svými VAD distributory Avnetem a DNS pro své partnery celodenní vzdělávací seminář, kde se téměř 80 účastníků nechalo poučit (nejen) o budoucnosti System X produktů.
Martin Moravec z IBM

Program začali stylově Martina Kocourková, x86 a PureSystems channel sales leader v IBM a Patrik Pavol, x86 a PureSystems solutions sales leader v IBM, kteří se dotkli nejdůležitější zprávy – přechodu IBM x86 serverů pod křídla společnosti Lenovo. Partnerům se dostalo ujištění, že se kromě nového loga nic nezmění a stávající smlouvy i distribuce zůstávají v platnosti.

Na toto téma navázala neméně důležitá přednáška o partnerských programech, kterou odprezentovala Martina Kocourková s Martinem Moravcem, RR program leaderem v IBM. Partneři se dozvěděli zejména o způsobu, jak získat zpětné rabaty a dosáhnout na různé bonusy, které tyto programy přinášejí. Jak zajímavé možnosti skrývá IBM Financování, se účastníci dozvěděli v navazující přednášce od Petry Peštálové, manažerky IGF v IBM. Při její přednášce byly představeny široké možnosti úspor, zvýhodněných nákupů i úrokových sazeb.

Co jsou to Compatibility nástroje, kde získat nejnovější manuály-IBM Redbooky nebo jak vypočítat celkové náklady (TCO) a následně tyto znalosti využít představil navazující blok, který odprezentoval Jakub Venc, technický leader pro produkty x86 a PureSystems. Dopolední program vyvrcholil představením nových procesorů Intel, které posouvají výkon a možnosti x86 serverů zas o něco dále v podání technického experta Intelu pana Františka Feita.

Po výborném obědě se přednášející vrhli na dvě nejdelší přednášky – představení volume a high-end portfolia x86 produktů včetně zlatého hřebu workshopu čímž bylo oznámení nových serverů M5 v podání techncikého specialisty pro produkty x86 a PureSystems, Ondřeje Lorence a následně představení integrovaných a high density systémů včetně networkingu opět v podání Jakuba Vence.

Cenné informace si pak pro partnery na závěr připravili oba distributoři – v abecedním pořadí prezentovaly IBM týmy Avnetu a DNS: Avnet představil společnost – produktové portfolio a zodpovídající osoby za dané produkty. DNS přišla s novinkami z IBM Systems Technical University z Dublinu, kde měla své zastoupení.

Den utekl jako voda a partneři odcházeli opět o něco vzdělanější a připravenější na hektický závěr roku.

Štítky: 
Servery, Avnet, DNS, IBM, Lenovo, Tech Data Distribution (Azlan, Datech a Technology Solutions)
Fotogalerie: 

Podobné články

Lenovo rozšířilo partnerský program pro segment data center a serverů

14. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila doplňující partnerský program pro oblast DCG s názvem Lenovo ELEVATE. Program s jednoduchým systémem zpětných rabatů se zaměřuje především na nové partnery, kteří by rádi zahájili spolupráci v oblasti prodeje serverů, úložišť a dalších řešení pro datová centra. Čtěte více

Superpočítač Atos BullSequana s procesorem AMD trhá výkonové rekordy

27. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Atos)
Francouzský Atos se pochlubil, že jeho superpočítač BullSequana XH2000 s procesorem AMD EPYC 7H12 má na kontě hned pět nových světových rekordů v oblasti výkonu serverů. Čtěte více

IDC: Prodej serverů výrazně klesl

12. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej serverů ve druhém čtvrtletí letošního roku podle IDC výrazně klesl. Celkem se prodalo 2,7 milionu serverů (meziroční pokles o 9,3 %) v hodnotě 20 miliard USD (meziroční pokles o 11,6 %). Čtěte více

Lenovo představilo nové servery pro práci s velkým objemem dat

12. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Nové jednosoketové servery Lenovo ThinkSystem SR635 a SR655 jsou poháněny novou generací procesorů AMD EPYC 7002 Series a byly navrženy speciálně pro práci s velkým objemem dat, jako je zpracování záznamů z bezpečnostních kamer, správa softwarově definovaných úložišť nebo správa virtualizovaných prostředí a koncových zařízení. Čtěte více