Reselleři do lavic – IBM System x Univerzita

11. 11. 2014. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: DCD Publishing)
Společnost IBM připravila spolu se svými VAD distributory Avnetem a DNS pro své partnery celodenní vzdělávací seminář, kde se téměř 80 účastníků nechalo poučit (nejen) o budoucnosti System X produktů.
Martin Moravec z IBM

Program začali stylově Martina Kocourková, x86 a PureSystems channel sales leader v IBM a Patrik Pavol, x86 a PureSystems solutions sales leader v IBM, kteří se dotkli nejdůležitější zprávy – přechodu IBM x86 serverů pod křídla společnosti Lenovo. Partnerům se dostalo ujištění, že se kromě nového loga nic nezmění a stávající smlouvy i distribuce zůstávají v platnosti.

Na toto téma navázala neméně důležitá přednáška o partnerských programech, kterou odprezentovala Martina Kocourková s Martinem Moravcem, RR program leaderem v IBM. Partneři se dozvěděli zejména o způsobu, jak získat zpětné rabaty a dosáhnout na různé bonusy, které tyto programy přinášejí. Jak zajímavé možnosti skrývá IBM Financování, se účastníci dozvěděli v navazující přednášce od Petry Peštálové, manažerky IGF v IBM. Při její přednášce byly představeny široké možnosti úspor, zvýhodněných nákupů i úrokových sazeb.

Co jsou to Compatibility nástroje, kde získat nejnovější manuály-IBM Redbooky nebo jak vypočítat celkové náklady (TCO) a následně tyto znalosti využít představil navazující blok, který odprezentoval Jakub Venc, technický leader pro produkty x86 a PureSystems. Dopolední program vyvrcholil představením nových procesorů Intel, které posouvají výkon a možnosti x86 serverů zas o něco dále v podání technického experta Intelu pana Františka Feita.

Po výborném obědě se přednášející vrhli na dvě nejdelší přednášky – představení volume a high-end portfolia x86 produktů včetně zlatého hřebu workshopu čímž bylo oznámení nových serverů M5 v podání techncikého specialisty pro produkty x86 a PureSystems, Ondřeje Lorence a následně představení integrovaných a high density systémů včetně networkingu opět v podání Jakuba Vence.

Cenné informace si pak pro partnery na závěr připravili oba distributoři – v abecedním pořadí prezentovaly IBM týmy Avnetu a DNS: Avnet představil společnost – produktové portfolio a zodpovídající osoby za dané produkty. DNS přišla s novinkami z IBM Systems Technical University z Dublinu, kde měla své zastoupení.

Den utekl jako voda a partneři odcházeli opět o něco vzdělanější a připravenější na hektický závěr roku.

Fotogalerie: 

Podobné články

Jak může kapalinové chlazení vyřešit klíčové problémy rozvoje datových center?

19. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
A proč je kapalinové chlazení vhodné i v období úsporných opatření ve spotřebě vody? Narůstající požadavky na inovace datových center, snížení spotřeby energie a emisí uhlíku nebo zabránění výpadku a ztrátě dat. Jedna věc je pro ně klíčová, a tou je efektivní chlazení. Čtěte více

IDC: Prodej serverů v prvním čtvrtletí klesl o 6 %

19. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Globální trh se servery vykázal ve druhém čtvrtletí letošního roku podle informací společnosti IDC meziroční propad o šest procent. Celkem se prodaly servery v hodnotě 18,6 miliardy USD. V objemu trh klesl o 0,2 % na 2,6 milionu zařízení. Čtěte více

VMware vSphere 7 zlepšuje podporu umělé inteligence a strojového učení

11. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
VMware představil novou funkci platformy VMware vSphere 7, která umožní poskytovat elastickou infrastrukturu na vyžádání pro aplikace umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML). Funkce VMware vSphere Bitfusion – je výsledkem akvizice firmy Bitfusion, průkopníka v oblasti virtualizace hardwarových akceleračních prostředků včetně grafických procesorů (GPU), kterou společnost VMware převzala v roce 2019. Čtěte více

HPE GreenLake Central rozšiřuje možnosti správy a ukládání dat v cloudu

11. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Nová služba společnosti Hewlett Packard Enterprise pomáhá zákazníkům provozovat, spravovat a optimalizovat hybridní cloudová řešení pomocí jediné platformy jako služby veřejných i privátních cloudů, datacenter a IT úloh zpracovávaných na koncových bodech. Čtěte více