Red Hat nechal nahlédnout pod pokličku otevřených technologií

3. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
V minulém týdnu proběhl v Brně 12. ročník dne otevřených dveří společnosti Red Hat, kdy nechává softwarový gigant zaměřený na otevřené technologie každoročně nahlédnout do svého zákulisí. I tentokrát se Red Hat Open House uskutečnil v prostorách vývojového centra společnosti, které je jejím celosvětově největším centrem svého druhu.

Akce letos přilákala téměř 700 zájemců, což z ní činí jeden z nejsilnějších ročníků této události. Ačkoli nadpoloviční většina příchozích pocházela z Brna, řada lidí dorazila i z Bratislavy, Prahy a dalších měst. Pro účastníky bylo připravené odpoledne plné zajímavých workshopů a prezentací, z nichž mnohé byly prakticky zaměřené a určené studentům technických oborů s cílem pomoci jim uspět na pracovním trhu. Na programu byly i technicky orientované workshopy například na témata, jak se stát špičkovým vývojářem, jak si postavit otevřený desktop OS, jaké mají vývojáři možnosti v QE nebo jaké jsou přednosti platformy OpenShift a populárních kontejnerů. Na akci nechyběly ani společenské aktivity v podobě lekce jógy nebo soutěže ve zpívání.

Do organizace se zapojilo více než 100 zaměstnanců brněnského Red Hatu, díky čemuž se návštěvníci dostali do přímého kontaktu se svými potenciálními kolegy či nadřízenými, což byl jeden z nejlépe hodnocených přínosů celé akce. Oceňovaná mezi hosty byla i příležitost zažít multikulturní atmosféru globální firmy a její unikátní firemní kulturu založenou na otevřenosti.

„Dvanáct let zkušeností s organizací Red Hat OpenHouse nám potvrzuje, že schopnost firem nabídnout potenciálním zaměstnancům příležitost seznámit se v zábavném a neformálním prostředí s jejich firemním prostředím, je jedním z klíčových aspektů pro úspěch na pracovním trhu. Každoročně se zvyšující návštěvnost akce navíc dokládá popularitu otevřeného softwaru i otevřenosti společnosti Red Hat jako takové,“ uvedl Radek Vokál, manager společnosti Red Hat.

Štítky: 
Red Hat
Fotogalerie: