Pražská Dell EMC reseller roadshow

19. 6. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Dell EMC ve své pražské centrále partnerům předvedl „fungl“ nový showroom (který mimochodem mohou využívat i oni) a seznámil je s novinkami z oblasti počítačů, notebooků i datových center. Po práci samozřejmě přišla i zasloužená odměna. Podobné setkání proběhlo již dříve v Brně.
Petr Zajíček, client solution manager v Dell EMC

První blok setkání, v již zmiňovaném zcela nově zbudovaném showroomu (kde jsou k vidění nejnovější počítače, notebooky, monitory a další speciality z dílen amerického výrobce), zahájil Petr Zajíček, client solution manager v Dell EMC. Vedle zamyšlení nad příležitostmi a trendy, které přináší dnešní doba nejen díky tzv. digitální transformaci (aktuálním tématem je například bezpečnost koncových zařízení nebo virtualizace, a stále více to bude například i virtuální a rozšířená realita) se krátce dostalo i na představení skupiny Dell Technologies.

Následně Petr Zajíček volně přešel k nabídce koncových zařízení s logem Dell na svém těle. Jedním z důležitých aspektů prezentace byla část věnovaná aktuální nabídce procesorů Intel (včetně KabyLake-R a Coffe Lake), jejich klíčovým vlastnostem a tomu, kde se uplatní nejlépe. Lehce byla nastíněna i nejbližší „procesorová“ budoucnost. Na co těšit se mají i fanoušci společnosti AMD.

Rekapitulace nabídky

Dell EMC se chlubí širokým portfoliem produktů, a proto došlo ke krátkému představení jednotlivých modelových řad a těch nejdůležitějších aktualit. V řadě Vostro byly vyzdviženy modely série 500 (disponují stejným servisem a možnostmi dokování jako řada Latitude, jsou ale levnější a vhodné o pro výběrová řízení) a 7000 (výkonné řešení použitelné jako cenově dostupná náhrada profesionálních pracovních stanic).

Z řady Latitude byl vyzdvižen 13“ model 7380, který zaujme kompaktními rozměry (běžnými spíše pro 12“ notebooky), matným dotykovým displejem a pokročilými korporátními funkcemi. Za pozornost stojí také výkonná řada 5000 přinášející možnost osazení šestijádrových procesorů, ThunderBolt 3 a dedikovanou grafiku, nebo modely 2 v 1 (například 5290 či 3390). Přiblíženy byly i vybrané funkce, například Intelligent Wireless pro kvalitnější příjem Wi-Fi nebo displej typu Super Low Power Panel, který umožní spolu s dalšími komponentami dosáhnout výdrže až 20 hodin. (Obě tyto novinky jsou dostupné například ve 14“ modelu Latitude 7490.)

Prostor dostala i řada odolných zařízení „Rugged“ a série XPS (jde o nejoceňovanější produktovou řadu v historii společnosti). Nechyběla ani praktická ukázka možností zařízení Dell Canvas a minutku slávy si užila taká řešení pro náročné zákazníky řady Optiplex.

Jako velkou obchodní příležitost pak v Dell EMC vnímají monitory a velkoformátové panely (dostupné s úhlopříčkou až 86 palců), jež lze navíc úspěšně provázat i s počítači a dalším příslušenstvím výrobce (typicky se nabízejí například nástroje pro bezdrátové prezentace).

Portfoliové služby Dell EMC

Nedílnou roli v nabídce Dell EMC zastávají i technologie a služby pro servery a datová centra obecně. Této části nabídky se věnoval druhý blok prezentací, odehrávající se v sídle „původního EMC“. Jan Filip, EUC project manager v Dell EMC, představil služby pokrývají kompletní životní cyklus zařízení, tedy vše od nákupu přes instalaci a provoz až po likvidaci a obnovu. Hovořilo se o jednotlivých servisních balíčcích, jejich rozsahu a možnostech pro klientská zařízení i enterprise segment. Podrobně se dostalo také na parametry podpory ProSupport a její enterprise varianty ProSupport Enterprise

Poslední prezentace se ujal Martin Joniak, system consultant v Dell EMC, který se zabýval základními pilíři datového centra a jednotlivými fázemi jeho návrhu.

Po skončení oficiální části programu následoval večerní program a grilování.

Štítky: