Praha jednou ze zastávek Security & Cloud Road Show

4. 4. 2019. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Infoblox se rozhodla edukovat své partnery napříč kontinenty. Uspořádala proto Security & Cloud Road Show, která své návštěvníky informovala nejen o nejrůznějších bezpečnostních řešeních, ale nezapomněla ani na aktuální hrozby. Tato roadshow propojila resellery ze Severní Ameriky, Evropy, Afriky a Asie a jednou z metropolí, kde se roadshow zastavila, byla i Praha.

Program pražské zastávky Security & Cloud Road Show společnosti Infoblox se uskutečnil v prostorách Aquapalace hotelu v Čestlicích u Prahy. Jako první přednášející se představil Jan Ryneš z Veracompu, který se soustředil na kybernetickou bezpečnost ve spojení s DNS. Nezapomněl zmínit ani nejrůznější bezpečnostní rizika, s nimiž se mohli příchozí během uplynulého roku setkat. Konkrétně šlo například o projekt Sauron. Na něj navázal Piotr Glaska z Infobloxu, který nabídl řešení nejrůznějších bezpečnostních rizik, a to Infoblox, tedy software schopný detekce „tunelů“ v DNS prostřednictvím její analýzy. Poslední přednášející z dopoledního bloku – Petr Zemánek z BDM Security zase nabídl odlišný pohled na Infoblox a představil ho ze strany systémového integrátora. Probíral nejrůznější strategie, architektury, metody řízení a správy systémů. Zároveň také podotkl, že kvalitní technologie je jen polovinou úspěchu. Musí být totiž i správně nastavena a využívána.

Odpolední část zahájil Jason Clark ze společnosti Tenable, který se zaměřil především na skenování zranitelností s maximální efektivitou. Na něj navázal Zdeněk Pala z Extreme Networks. Ten přítomným ukázal, jak by se měl řídit přístup do sítě a zároveň i jak by se měly nastavit automatické reakce na nežádoucí události. Závěrečnou prezentaci příchozím poskytl Jan Václavík z Fortinetu, jenž hovořil o automatické eliminaci nežádoucí komunikace skrze zabezpečený perimetr. Příchozí se pak mohli zapojit do hromadné moderované diskuze, kde se mohli zeptat všech řečníků na to, co je zaujalo. Individuální dotazy však mohli řešit s přítomnými během celého dne.

Štítky: 
Infoblox, Veracomp