Praha hostila jednu z největších technologických konferencí roku

5. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Česká metropole se díky konferenci Ignite The Tour zařadila do exkluzivního klubu třicítky světových měst, kam se putovní veletrh společnosti Microsoft v tomto roce podívá. Dva dny prezentací a workshopů (100+ dílčích aktivit a seminářů) zaměřených nejen na odborníky v oblasti technologií, vývojáře, ale také na další profesionály z oboru, navštívilo více než 2 600 účastníků.

Vedle praktických přednášek a seminářů se část diskusí věnovala teoretičtějším tématům, partnerským řešením či seznámení s produktovou řadou zařízení Surface. K nejúspěšnějším patřily diskuse o nových trendech a fenoménech dnešní doby. Pozitivní ohlasy vyvolala témata týkající se aktuálních celospolečenských AI/IT problémů – resp. pohled na ně očima různých expertů ze zemí střední a východní Evropy. Velkou pozornost poutaly také technologické přednášky o vývoji a využívání cloudových aplikací, migraci serverové infrastruktury nebo byznysová témata spojená s řešeními Microsoft Azure a Microsoft 365.

Co do počtu účastníků byla nejvytíženější sekce věnovaná efektivní práci v Microsoft Teams, což potvrzuje zájem o řešení moderní týmové spolupráce a komunikace. Mezi hojně diskutovaná témata v panelových debatách a prezentacích patřila digitální transformace a ženy v IT, s čímž souvisí i problematika celoživotního vzdělávání různých sociodemografických skupin, která je jednou z klíčových výzev 21. století. A ačkoliv je Microsoft Ignite The Tour především konference zaměřená na technicky orientovanou komunitu, účastníci oceňovali také praktické prezentace výukových metod programování pro děti nebo ukázku toho, jak by umělá inteligence mohla být využita ve školách.

Štítky: 
Microsoft