Policejní protokol z Lama Academy 2013

18. 10. 2013. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Lama Plus)
Hotel Kurdějov se 4. října pod taktovkou Lama Plus proměnil v policejní kasárna. Kadety z české a slovenské republiky, kteří se dostavili k zápisu, přivítali Lama instruktoři, plně ozbrojeni obušky a pouty, připraveni kdykoliv zasáhnout.
Dívčí policejní komando v podání Lama Plus

Lama Academy zahájila ranní tombola, kterou vystřídal dopolední teoretický dril. Kadeti byli seznámeni s novinkami v oblasti spotřebního materiálu a počítačových doplňků na prezentacích jednotlivých specializovaných instruktorů – HP, Brother, Epson, Lexmark, Xerox, Verbatim, Dymo, E-blue, Enzatec a Team Scorpion a svérázného náčelníka akademie Lama Plus.

Bdělost na této prezentaci byla maximálně udržována a prohřešky exemplárně potrestány. V průběhu dne si kromě nejmodernějších typů zbraní kadeti prohlédli a vyzkoušeli také nové exponáty z oboru. Pro názornou výuku byl zapůjčen jeden ukázkový trestanec v pruhovaném mundůru s koulí na noze. Odpolední dril přerušil test ostražitosti kadetů. Ti měli za úkol pomoci v policejním pátrání a odhalit nebezpečného pachatele. Test proběhl bez potíží a nejúspěšnější kadet byl po zásluze odměněn. Závěrečnou prezentaci ukončila neočekávaná policejní razie na nejmenovaného instruktora, kvůli podezření na manipulaci s výsledky losování. Ten byl pro výstrahu všem odveden v poutech k výslechu.

Večer nastoupili kadeti Lama Academy v předepsaném stejnokroji k praktickému výcviku a zkouškám. Začalo to testem Hustopečské mandlovice, krocana, jehněčího, lososa a jiných specialit, po kterém jsme již mohli přistoupit k praktickým zkouškám policejních dovedností. V průběhu zkoušek si kadeti otestovali téměř všechny smysly - čich, zrak, hmat, sluch, fyzickou kondici, postřeh, přesnou mušku, rychlost, představivost, zručnost a zejména nabyté znalosti při odhalování padělků spotřebního materiálu.

Úspěšnost zvládnutí zkoušek se měřila počtem získaných lístků do bohaté půlnoční tomboly. Po ukončení výcviku nastal čas pro pořádnou oslavu všech absolventů, kteří to se svými instruktory roztočili a protáhli až do časných ranních hodin.

Žádný z kadetů/instrukorů (ať z řad zákazníků nebo zaměstnanců Lama Plus) nechtěl takto dopadnout, a proto majiteli společnosti Lama Plus slíbili, že v roce 2014 budou „makat, makat, makat...“.

Obrazová galerie:
Štítky: