Partnerský den Microsoftu 2012 v duchu novinek

5. 11. 2012. (redaktor: Andrea Čiháková, zdroj: DCD Publishing)
Microsoft uspořádal pro své partnery a prodejce v pražském hotelu Clarion celodenní konferenci s názvem Microsoft Partner Day 2012. Úvodního slova se ujal Roman Cabálek, generální ředitel. Prozradil, jaký byl fiskální rok 2012 a co čeká společnost v dalším období. Mediálním partnerem akce byl Reseller Magazine.
Roman Cabálek, generální ředitel Microsoftu pro ČR a SR

Konferenci zahájil Martin Tolar, obchodní ředitel pro malé a střední firmy společnosti Microsoft. Účastníky seznámil s programem konference a představil její partnery. Poté předal slovo Romanu Cabálkovi. Ten pro srovnání dvaceti let na trhu pohovořil o číslech z let 1992 a porovnal je s čísly dnešními. Oproti roku 1992, kdy měla firma 20 produktů, jich má dnes více jak 180, a počet jejích zaměstnanců stoupl více jak 150x.

Výsledkem fiskálního roku 2012 je, že má Microsoft více jak 500 cloudových partnerů, více než 50 000 komerčních uživatelů cloudových služeb a meziročně roste o 7,5 %.  Roman Cabálek ve své úvodní řeči také nastínil, co nás čeká v roce 2013. Mezi hlavní trendy bude patřit cloud, exploze dat, sociální sítě, nové způsoby užívání technologií, ekosystém, konzumerizace IT, internetová konektivita a chytrá zařízení.

„Nový fiskální rok je pro Microsoft zcela unikátní. Pro nás všechny, spotřebitele i byznys, je začátkem nové éry. Právě teď přichází moment, příležitosti, které se již nebudou opakovat. V historii naší společnosti neexistuje rok, kdy bychom inovovali tolik produktů během tak krátkého období,“ osvětlil Cabálek, proč jde o novou éru IT.

Aby mohl Microsoft nabídnout svá řešení zákazníkům, utratil za inovace v roce 2011 kolem 9,4 miliardy dolarů, což ho staví na špičku v oblasti investicí do výzkumu a vývoje. Prioritami pro byznys jsou Windows 8, aplikace, Office 365, cloud, deployment (nasazování technologií), konzumerizace IT, serverová řešení a Dynamics.

Nechybělo představení Windows 8 jako jednotného prostředí pro všechna zařízení a vyřčení informace, že od 8. dubna 2014 již skončí podpora Windows XP a Office 2003, což je na druhou stranu pro partnery příležitost v řádech 6 miliard korun.

V závěru Roman Cabálek poděkoval všem, kdo s Microsoftem spolupracují, a svou prezentaci uzavřel slovy „Nejvíce peněz pro nás všechny vidím v nejnovějších verzích.“ Protože jak už Einstein napsal: „Bláznovství je dělat jednu věc znovu a znovu stejným způsobem a očekávat stále lepší výsledky.“

Poté předal Roman Cabálek slovo Lukáši Křovákovi, manažerovi divize Windows, který představil Windows 8, a Martinovi Hruškovi, manažerovi divize Office, který představil nový Office. Dalibor Kačmář, manažer serverové divize, hovořil o Windows Serveru 2012, poslední slovo před obědem pak patřilo Milanu Cvrkalovi, manažerovi divize Dynamics, který představil novátorské ERP.

Po obědě následovala přednáška na téma „Společné příležitosti partnerů a Microsoftu“, po které se návštěvníci rozdělili do sekcí, které byly různě tematicky zaměřeny a na kterých si každý z partnerů zvolil téma, které ho zajímalo.

Po skončení oficiální části konference bylo možné zajít na závěrečný koktejl s možností pohovořit s vedením společnosti Microsoft, partner account manažery a ostatními partnery. Nechybělo rozkrajování dortu k oslavě dvaceti let firmy na českém trhu.

V rámci doprovodného programu konference bylo možné navštívit výstavu nejnovějších modelů notebooků a diskutovat s autorizovanými distributory či certifikovanými partnery nabízejícími školení produktů a služeb Microsoft.

Fakta o akci

Název akce: Microsoft Partner Day 2012
Forma: partnerské setkání
Datum: 11. 10. 2012
Místo: Clarion Congress Hotel Prague, Freyova 33, Praha 9
Pořadatel: Microsoft
Mediální partner akce: Reseller Magazine

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Kaspersky přidává zabezpečení SharePoint Online a Microsoft Teams

1. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Nová verze bezpečnostního produktu Kaspersky Security for Microsoft Office 365 rozšiřuje ochranu na aplikace pro spolupráci zaměstnanců. Již stávající ochranu nástrojů Exchange Online a OneDrive tak doplňuje zabezpečení SharePoint Online a bezpečné sdílení souborů přes Microsoft Teams. Čtěte více

Microsoft koupil GitHub, vývojáři se mají na co těšit

26. 6. 2018. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Na začátku června informovalo několik zpravodajských serverů, že Microsoft usiluje o portál GitHub. Záhy se ukázalo, že nejde jen o námluvy – potvrdilo se, že softwarový gigant rozšiřuje své portfolio o GitHub. Hodnota celého obchodu vyšla na 7,5 miliardy dolarů v akciích. Čtěte více

Soukromá zařízení v práci si razí cestu českým byznysem. Polovina firem využívá BYOD

2. 8. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Microsoft)
Z průzkumu Náskok díky technologiím, který si nechala zpracovat společnost Microsoft, se počet firem, které mají pravidla pro tzv. BYOD, za poslední dva roky víc než zdvojnásobil. Česko se díky tomu vyšvihlo nad evropský průměr. Čtěte více

Microsoft představil nové služby a produkty

25. 7. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Microsoft)
Společnost Microsoft představila na akci Microsoft Worldwide Partner Conference několik novinek ze svého portfolia. Mezi ty patří nově uvolněný online portál Microsoft AppSource, služba Azure Information Protection či oficiální termín uvedení Windows Server 2016. Čtěte více