Partnership Unleashed: S Intelem do Dublinu

15. 4. 2013. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: DCD Publishing)
V hlavním městě Irska, Dublinu, se minulý týden uskutečnil summit ISS Intel – setkání Intelu, partnerů, distributorů a zástupců tisku. Zúčastnilo se jej více než 800 návštěvníků z celého světa.
Christian Morales, Viceprezident Intel, generální manažer pro EMEA

Summit se zaměřil na partnerství a příležitosti - na trh vstupuje nová generace ultrabooků, All-in-one, tabletů a smartphonů s procesory Intel, kterými mohou distributoři a prodejci oslovit všechny segmenty trhu. Hlavními prodejními argumenty budou nové funkce a možnosti: ovládání hlasem, gesty, pohybem očí a možnost zabezpečení naskenováním obličeje.

Hlavní trendy

K návštěvníkům summitu postupně promluvili zástupci vedení Intelu pro EMEA: Richard Peel, Intel technology provider program, Sam Bellamy, ředitel sales & distribution pro resellery, Paul Thomas, hlavní ekonom Intelu, Christian Morales, viceprezident Intelu a generální ředitel pro oblast EMEA, Josh Walden, viceprezident Intelu a ředitel pro strategii, Paul Ritze, ředitel consumer channels group a Maurits Tichelman, ředitel reseller channel organization.
Hlavní oblasti, kde dochází k nejrychlejším změnám a budou měnit tvář IT byznysu, jsou podle Intelu tyto:

  • Devices - zařízení jako tablety, desktopy, notebooky a ultrabooky
  • Big data - každou vteřinu proteče internetem jeden petabajt informací - jak s tím naložit?
  • Internet of things - vše bude elektronicky propojeno a sdíleno
  • Security - bezpečnost je v současnosti nejpodceňovanější oblastí

Trh se podle analýzy Intelu přesouvá od klasických desktopů směrem k tabletům a zejména smartphonům, jejichž raketový růst je znamením pro budoucí vývoj trhu.

Portfolio a budoucnost

Podle představitelů společnosti nabízí Intel dostatečně široké portfolio pro každou příležitost - procesory řady Core a Atom pro notebooky, desktopy, All-in-One, tablety, smarthony a ultrabooky a řady Xeon a Xeon Phi pro servery.
Ještě v tomto roce uvede Intel na trh čtvrtou generaci Core procesorů, která má upevnit vedoucí postavení na trhu. Hlavní devízou nové generace je především značně zvýšená energetická úspornost.

Vánoce letošního roku pak ozdobí příchod procesorů řady Atom postavených na nové architektuře Big Trail. Podle Intelu bude tento krok znamenat malou revoluci pro svět tabletů a smartphonů.

Budoucnost má zajistit investice 13 miliard dolarů do vývoje a výzkumu jen za letošní rok. Intel také dokončil dvě nové továrny na výrobu procesorů v celkové hodnotě 20 miliard dolarů.

Příležitosti

Příležitost byla nejskloňovanějším slovem summitu ISS - Intel si pro své zákazníky připravil inovovanou verzi svého partnerského programu a upozornil partnery na možnosti na trhu.

Na světě je více než půl miliarda zastaralých počítačů a je výzvou pro partnery je nahradit. Pomoci by v tom měly zejména nové ultrabooky, které Intel označuje za nejlepší řešení, neboť nadále kombinují to nejlepší z tabletů i notebooků a neustále se zlepšují. Ultrabook je podle Paula Rietzeho "vrcholem konvergence."

Speciálně pro resellery připravil Intel řadu aplikací, které by měly zajistit přidanou hodnotu a pomoci tak prodávat více produktů - jmenovitě šlo o Intel Small Business Advantage - sada nástrojů, která umožňuje během 20 minut na míru připravit klientovi bezpěčností i správní řešení u jeho PC. SBA lze používat i k dálkové správě.

Díky novým možnostem ultrabooků se pak otevírá prostor pro další druhy zabezpečení pod hlavičkou McAfeé - chránit data komplexně pomocí PIN kódu, otisku hlasu nebo obličeje. To vše zvlášť i dohromady.

Inovace se dotkla i partnerského programu - zákazníkům se dosud nashromážděné body za nákup znásobí deseti a budou je brzy moci u vybraných distributorů směnit za technologie Intel. V ČR to bude možné u ABC Data a Tech Data Distribution.

Ekonomika se zvedne

Paul Thomas, hlavní ekonom Intelu, předpovídá, že ekonomika se po pěti letech od tzv. hypoteční krize zvedá. Podle čísel, která má Intel k dispozici, došlo k překonání krizového období a v USA a Japonsku překročily ekonomické ukazatele nejlepší výsledky z doby před krizí. Situace v EU je však horší a naznačují, že Unie je sice venku z nejhoršího, ale stále ještě krizi nepřekonala. Podle Thomase se tak stane brzy a trh se vrátí k původním číslům.

Za země, které představují pro Intel i IT průmysl obrovskou příležitost a výzvu označil Paul Thomas Indii a Brazílii.

S pintou Guinnesse

Všechny zmíněné produkty a technologie si mohli návštěvníci v praxi vyzkoušet během večerní výstavy. Certifikovaní partneři a instruktoři provedli účastníky summitu taji ovládání dotekem a gesty - bylo možné pohybem prstu ovládat hromy a blesky, ničit katapultem či balistou mocná opevnění nebo zkusit upravenou verzi hry Portal 2.

Pro zpestření připravili VAD distributoři turnaj ve FIFA 2013 o tablety a závody v F1 2012. Souboj o nejlepší zajetý čas na okruhu v australském Melbourne trval celý večer a výherci si odnesli podepsané kšiltovky od pilotů Formule 1 Fernanda Alonsa a Sebastiana Vettela.

Dobrou atmosféru a náladu mezi účastníky podpořilo i velkoplošné promítání fotbalového mače FC Barcelona versus Paris Saint-German spolu s možností ochutnat krále irských piv - Guinness.

Obrazová galerie:
Štítky: 

Podobné články

Intel: Paula Tolliverová

3. 8. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Intel)
Společnost Intel jmenovala Paulu Tolliverovou novou viceprezidentkou a CIO. Tolliverová přišla z Dow Chemical, kde působila jako korporátní viceprezidentka pro firemní služby a CIO. Čtěte více

Nedostatek odborníků na kybernetickou bezpečnost činí firmy i státy zranitelnými

2. 8. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Intel)
Společnost Intel Security ve spolupráci s Centrem pro strategická a mezinárodní studia (CSIS) vydala globální zprávu, která dokumentuje krizový nedostatek odborníků dopadající na odvětví kybernetické bezpečnosti. Čtěte více

Intel představil nové procesory Xeon Phi

22. 6. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: )
Rodina procesorů Intel Xeon Phi je reakcí Intelu na narůstající objem dat a potřebě jim porozumět. Procesor je základním prvkem Intel Scalable System Framework a zároveň je součástí kompletního řešení, které přináší klíčové technologie pro snadno instalovatelné a vysoce výkonné klastry. Čtěte více

Dell aktualizuje své čtyřsocketové servery novými procesory Intel

22. 6. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Dell)
Společnost Dell aktualizuje čtyřsocketové servery PowerEdge 13. generace. Aktualizované portfolio tak představuje komplexní řešení i pro náročné uživatele. Čtěte více