Novinkami nabitý SAP NOW Week 2018

1. 10. 2018. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
V pondělí 17. září odstartoval v Metronom Business Center technologiemi a informacemi nabitý SAP NOW Week 2018, který od pondělí do čtvrtka nabídl přes 70 přednášek rozdělených do šesti tematických okruhů. To ale nebylo vše, co SAP zákazníkům a partnerům v průběhu posledního letního týdne tohoto roku nabídl.

Rychlý technologický vývoj a inovace během posledních několika let zásadně změnily celou moderní společnost. Nastala doba digitální a s ní přišla potřeba transformovat také dosud fungující obchodní modely, a to napříč všemi obory. Společnost SAP, jeden z lídrů v oblasti implementace nových technologií do obchodních procesů, uspořádala konferenci, jejímž cílem bylo poskytnout stávajícím i potenciálním zákazníkům a partnerům vhled do aktuálních trendů a možností, které jim mohou chytré technologie přinést.

Čtyři dny, šest témat a desítky přednášek

V prostorách butovického kancelářského komplexu se po čtyři dny konala jedna z nejdůležitějších IT událostí druhé poloviny roku. Šest tematických bloků – EnterpriseNOW, FinanceNOW, CustomerNOW, FactoryNOW, EmployeeNOW a PublicNOW – nabídlo ve čtyřech dnech přes 70 přednášek, o které se postarali experti na IT, finance, lidské zdroje, marketing, průmysl a další odvětví. Vedle přednášejících z řad českého SAPu, partnerů a zákazníků na konferenci vystoupili také zahraniční hosté včetně Dagmar Zoder, regionální ředitelky pro SAP Cloud Platform, Philippa Zielke, finančního ředitele SAP pro region CEE, nebo Marka de Bruijna, marketingového ředitele SAP pro region EMEA.

SAP NOW Week 2018 nabídl důkladný pohled na to, jak jsou technologické trendy relevantní pro podniky i v České republice. Nešlo však jen o výčet nekonečných možností, které s sebou digitalizace přináší, ale důraz byl kladen i na to, jak může SAP pomoci tyto technologie adaptovat a využívat, aby přinášely reálnou hodnotu. 

„Cílem konference SAP NOW Week 2018 bylo tyto možnosti fyzicky ukázat našim zákazníkům na českém trhu a inspirovat je ke konkrétnímu využití chytrých technologií a našich ucelených řešení tak, aby se mohli stát inteligentním podnikem,“ uvedla Hana Součková, generální ředitelka SAP ČR.Tomu by měl pomáhat také ekosystém, který SAP vybudoval v České republice, kde má přes 1 300 zákazníků. Těm umožňuje rychle reagovat na jednotlivé výzvy a příležitosti a objevovat nové vazby mezi zdánlivě nesouvisejícími informacemi.

Konferenci doplňovaly praktické workshopy zaměřené na rozhraní SAP Fiori vedené týmem vývojové laboratoře SAP Labs Česká republika. Návštěvníci měli také příležitost vyzkoušet si demo verze nejrůznějších řešení SAP.

Intelligent Enterprise Tour

Paralelně s konferencí probíhající v pražských Butovicích byl součástí týdenní technologické exhibice také SAP Truck přistavený u stadionu v Edenu. Pojízdná laboratoř, jak se dá kamion dlouhý 16,5 metrů a vážící 25 tun také nazvat, byla názornou ukázkou v mnoha ohledech. Zákazníci v ní našli řadu inspirativních zastávek, které demonstrovaly možnosti využití technologií, jako je blockchain, IoT nebo strojové učení na reálných příkladech. Interaktivní 360stupňové projekce nabídly pohlcující zážitek a atraktivní formou zprostředkovaly různé způsoby a scénáře využití technologií, jež patří k těm nejčastěji zmiňovaným v souvislosti s digitální transformací a digitálním podnikáním.

Na zákazníky čekaly referenční příklady toho, jak SAP v poslední době použil technologické inovace ke zlepšení obchodních procesů u svých zákazníků. Do popředí přitom vstupovaly tři základní cíle, které SAP prostřednictvím nových inteligentních aplikací společnostem přináší:

1)   změna dosavadního používání aplikací a interakcí s nimi;

2)   automatizace opakujících se činností a procesů;

3)   vyšší ziskovost prostřednictvím nových obchodních modelů, které dosud nebylo možné využívat.

K vidění byla například ukázka chytrého sponzoringu a tzv. „brand exposure“, tedy využití inteligentních technologií k detekování značky a její viditelnosti, neméně zajímavý byl pohled na kontrolní a monitorovací systém chytrého města nebo na možnosti komplexního propojení různých zdrojů informací v pojišťovnictví.

Kamion je pojízdnou verzí laboratoře SAP City, která je umístěna v centrále SAP ve Walldorfu. Peter Demuth, ředitel pre-sales oddělení SAP ČR a SAP Slovensko, uvedl, že během právě probíhající evropské tour zamíří kamion dále do Polska, následně na Balkán a poté do Vídně.

Štítky: 
Konference, SAP ČR
Fotogalerie: 

Podobné články

Cisco koupí slovenskou společnost Slido

8. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco oznámila záměr provést akvizici soukromé slovenské společnosti Slido se sídlem v Bratislavě. Ta poskytuje technologie zajišťující vylepšenou interakci s publikem na mítincích a akcích, a to před jejich konáním, během nich a po jejich skončení. Technologie společnosti Slido se stane součástí platformy Cisco Webex. Čtěte více

Setkání SWS již podevětatřicáté v Čejkovicích

18. 10. 2019. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Malebné městečko a místní zámeček v jihomoravských Čejkovicích již podevětatřicáté hostily distributorské setkání společnosti SWS. Účastníky z celé ČR sice během dne zprvu svlažilo vskutku podzimní počasí, ale později se znovu zahřáli během ochutnávek regionálních vín a bohatého programu. Čtěte více

Huddly: konferenční kamery Huddly IQ

9. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Audiopro)
Huddly jsou inteligentní (web)kamery stejnojmenné norské společnosti. Huddly však nejsou jen běžné webkamery – to dokazují svými zobrazovacími a softwarovými funkcemi. Většina moderních technologií rychle stárne, kamery Huddly jsou ale stále „nové“ – jejich výjimečnost spočívá v tom, že jsou softwarově updatovatelné. Čtěte více

Logitech zjednodušuje používání konferenčních systémů

18. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Logitech)
Společnost Logitech představila dotykový displej Tap, který usnadňuje instalaci a používání vybavení místností pro pořádání porad a prezentací. Tap je součástí ucelených řešení pro hlavní platformy podporující spolupráci na dálku, jako jsou Google Hangouts Meet Hardware, Microsoft Teams Rooms (dříve Skype Room Systems) a Zoom Rooms. Čtěte více