NetApp v Praze - Future Ready IT

18. 11. 2010. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: DCD Publishing)
Společnost NetApp, lídr v oblasti storage, uspořádala v Praze pro svoje partnery a zákazníky třídenní megaakci, na které evangelizovala svoje vize - Future Ready IT a sdílenou architekturu. Zúčastnilo se jí 1 500 lidí z celé oblasti EMEA. Nové kontakty jsou pro každého důležité.
Julie Parrish, Vice President Channel, NetApp

Na úvod zaznělo, že takováto setkání jsou důležitá, protože se na nich získají nové kontakty - když jich každý posbírá více než deset, je to pro výměnu zkušeností a nový byznys skvělé. Kromě toho se na těchto akcích setkávají úspěšní lidé, a navíc si užijí zábavy. V Praze to bylo důležité svým rozsahem pro zákazníky, partnery, i pro samotnou společnost NetApp.

IT dneška pro budoucnost

Společnost NetApp prezentovala především svoji vizi Future Ready IT. Jde o přechod od tradiční zapouzdřené architektury s aplikacemi, servery, sítí a storage k virtualizovaným zónám, internímu a externímu cloudu - sdílené architektuře (oproti zapouzdřené). Sdílená storage přitom bude hrát stále podstatnější roli a NetApp si slibuje, že je pro sdílenou architekturu optimální volbou. Zároveň si uvědomuje, že zákazníci si nekupují NetApp, ale v podstatě řešení svých problémů.

Nabídka NetApp

NetApp má dnes v nabídce high-end storage, mid-range storage, rackové řešení typu disk shelf SAS, software OnCommand Management Suite a diskový řadič, který zvládá všechny současné protokoly. Díky své nabídce zařízení a softwaru správy může NetApp nabízet prostřednictvím svých partnerů předkonfigurovaná řešení. Mezi největší alianční partnery NetApp patří Cisco, Microsoft a VMware, mezi významné prodejní partnery, a to i na našem trhu, patří například Fujitsu nebo IBM.

Nejnižšímu segmentu se NetApp nevěnuje, zato SMB už je pro NetApp významný a oslovuje jej zejména přes distributory.

NetApp roste a spoléhá na partnery

Zatímco většina konkurentů společnosti NetApp vykázala záporný růst (IBM, HP, Dell) a EMC rostla o osm procent včetně nedávné akvizice, NetApp rostla o 31 procent a je s 16,8procentním podílem na trhu druhá (EMC drží podíl ke 30 procentům).

Zástupci NetApp samozřejmě prohlásili, že společnost hodlá i v budoucnu posilovat tržní podíl a se svými prodejními partnery dělat ještě větší byznys.

Fotogalerie: