Nejlepším to nejlepší

27. 1. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Acronis uspořádala pro své partnery z České republiky a Slovenska setkání v hotelu Happy Star ve Hnanicích u Znojma. Kromě bilancování a představení novinek se účastníci mohli těšit na slavnostní vyhlášení nejlepších partnerů za loňský rok a společenský večerní program.
Artur Cyganek, regionální ředitel Acronis pro střední a východní Evropu

„Rok 2016 znamenal pro Acronis příchod nových technologií a produktů, včetně například uvedení řešení podnikového zálohování Acronis Backup 12 nebo Acronis True Image 2017 pro osobní zálohování,” řekl Zdeněk Bínek, ředitel distribuční společnosti Zebra systems, která zodpovídá za prodej řešení Acronis na českém a slovenském trhu. „V letošním roce budeme i nadále pokračovat v uvádění nových technologií, které pomohou našim partnerům v prodeji našich produktů a služeb a podpoří jejich úsilí tak, aby i nadále dodávali nejrychlejší, nejucelenější a uživatelsky nejpřívětivější produkty pro ochranu dat u svých zákazníků.”

Artur Cyganek, regionální ředitel firmy Acronis pro střední a východní Evropu, nejprve přítomným poděkoval za úspěchy dosažené v loňském roce a následně se s nimi podělil o několik aktualit. Nová strategie společnosti Acronis (tzv. „new generation approach“) spoléhá na inovativní přístup, jehož cílem je dát vědět světu, že Acronis by již neměl být vnímán „jako zálohovací společnost“, ale jako poskytovatel pokročilých řešení, mezi která patří například i různé typy vícestupňového elektronického přihlašování či aktivní ochrana proti různým typům kybernetických hrozeb.

Velký důraz v Acronisu kladou na celostní přístup (tzv. „Acronis Active Protection“) zahrnující například aktivní ochranu souborů od neautorizované modifikace či zašifrování i ochranu lokálně i v cloudu uložených záloh. S tím pomohou například i nové prvky jako Acronis Notary (aktivní ochrana založená na technologii Blockchain) či Acronis ASign (přidává k dokumentům elektronický „podpis“, čímž zajistí jejich důvěryhodnost). Tyto prvky jsou dostupné v řešení Acronis True Image 2017 a brzy budou zahrnuty i v dalších produktech.

Další produkty
Následující přednášky pokryly řadu dalších témat. Došlo například na představení možností a výhod partnerského portálu, připomenutí loňského produktu Acronis Backup 12 i na krátkou ochutnávku z  připravovaného řešení Acronis Backup 12 Advanced, které se na trh dostane přibližně v květnu letošního roku.

Prostor dostala také například technologie Blockchain a její využití v produktech Acronis (Acronis Storage a Acronis True Image New Generation) či představení marketingových aktivit na českém a slovenském trhu.

Cloudová řešení
Přednáškový blok následně uzavřela prezentace zaměřená na cloudová řešení (včetně Acronis Backup Cloud, Acronis Access Advanced, Acronis Files Cloud) a představení architektury Acronis Hybrid Cloud. Dostalo se také na SaaS řešení pro monitoring a dohled pro cloudovou, hybridní i on-premise infrastrukturu Acronis Monitoring Service.

Řešení Acronis Cloud vloni zaznamenalo třínásobný meziroční nárůst a cloudové služby se na celkových příjmech společnosti podílely již z 20 %.

Nejlepší partneři společnosti Acronis roku 2016
Partner roku 2016 – Algorit Czech
MSP Partner roku 2016 – TaNet West
Nejaktivnější partner roku 2016 – ABB

Po slavnostním vyhlášení nejlepších parterů následoval večerní program spojený s degustací vína.

Obrazová galerie:
Štítky: 
Acronis, Zebra systems