Našlapaná Red Hat snídaně v Truhlárně

23. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veracomp)
Kubernetes nebo OpenShift? Tuto „foglarovskou“ otázku se pokusili v úterý 7. 8. 2019 před partnery rozlousknout výrobce Red Hat a jeho VAD distributor Veracomp. Setkání se uskutečnilo v prostorách karlínské Truhlárny a zájem o akci předčil očekávání – plno bylo do posledního místa.

Snídaně se točila kolem očekávaných témat: Jaký je rozdíl mezi OpenShiftem a Kubernetes, jak pozicovat OpenShift oproti Kubernetes a došlo i na mnohé technické detaily.

Kontejnerizace se obecně stává standardizovanou podnikovou platformou a zvyšuje se důraz na bezpečnost celého prostředí. Hlavní rozdíl mezi OpenShift a Kubernetes je především v bezpečnosti – a to nejen v technologické, ale i v procesní. Zákazník má například garantovanou průběžnou opravu chyb spolu s analýzou a dalším průběžným zlepšováním bezpečnostních procesů. Díky tomu, že vývoj OpenShift není tak překotný jako Kubernetes (a soustředí se především na dlouhodobou udržitelnost), získává zákazník dlouhodobě podporované řešení, které je zároveň velmi snadno integrovatelné.

Po probrání rozdílů mezi kontejnerovými platformami byla pozornost věnována hlavně OpenShiftu – konkrétně nové verzi 4.1. Ta obsahuje velmi zajímavá vylepšení v redesignovaném prostředí. Zmiňme třeba automatizované operátory kontejnerů (např. pro KubeVirt a mnoho dalších), vylepšený clustering, zjednodušení meteringu a chargeback a další.

Partneři se také mimo jiné dozvěděli více o autonomních operacích, správě clusterů a k nahlédnutí byla i vývojová roadmapa.

Kromě velkého množství informací – a možnosti diskuse s týmy od výrobce i distributora – bylo připraveno i výtečné občerstvení.

Obrazová galerie:
Štítky: