Microsoft DPS Channel Connect

21. 3. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing a Microsoft)
Na konci února uspořádala divize Device Partner Sales společnosti Microsoft tradiční setkání pro partnery, během nějž její představitelné nastínili důležité trendy, které by měli partneři sledovat. Setkání se odehrálo 27. února v prostorách restaurace Alma Prague.

Úvodního slova se ujal Aleš Petr, SCE DPS Lead, který přivítal hosty. Následně vystoupil Chris Papaphotis, CEMA DPS Lead, který představil priority DPS na nadcházející období. Papaphotis nastínil, že s příchodem AI, která je pro Microsoft jedním ze stěžejních témat, čekají partnery nové příležitosti. Jako další klíčovou oblast označil rozšiřování Windows 11 a konec podpory Windows 10, která nastane 14. října 2025, a nástup nové generace tzv. AI-enabled zařízení.

Více pozornosti Papaphotis věnoval Copilotu, revoluční AI od Microsoftu. „Věříme, že AI je tím správným směrem, a proto byste AI měli věnovat pozornost – jde o věc, která s námi už zůstane a je nyní ta správná doba se jí začít věnovat. V nadcházejících měsících se dočkáme řady nových oznámení týkajících se hardwarových inovací. Zůstaňte tedy ve střehu, tato zařízení přinášejí partnerům možnost se odlišit. Avšak nejlepší cestou pro jakoukoli společnost, jak se na tuto vlnu vydat, je dnes se systémem Windows 11, který zahrnuje Copilota a brzy by tato funkce měla být dostupná i v EU,“ uvedl.

Refreshi PC a příležitostem na českém a slovenském trhu se detailněji věnoval Ronan Smyth CEMA DPS GTM Lead. „Žijeme ve věku copilotů. Být partnerem Microsoftu znamená mít nové možnosti. Konkrétně jde o AI v čele s copiloty, bezpečnost a rozšíření Windows 11 v důsledku končící podpory Windows 10, k čemuž dojde už 14. října 2025. Příležitosti, které se pro partnery DPS v příštích dvou letech otevírají, jsou obrovské,“ dodal Ronan.

V souvislosti s končící podporou Windows 10 Ronan také uvedl, že v současné době je více než 900 tisíc zařízení na českém a slovenském trhu v komerčním segmentu, která nejsou připravená na upgrade na Windows 11, čili vznikne intenzivní potřeba tato zařízení vyměnit. To představuje významnou příležitost pro partnery.

Další část setkání byla ryze praktická – Vladimír Hruban, Commercial GTM Lead for Employee Experience Platform, předvedl možnosti a schopnosti Copilota pro Microsoft 365 naživo, a nabídl tak ochutnávku, kde všude je možné asistenční AI od Microsoftu využít ke zefektivnění a zrychlení práce – od sumarizace schůzek v MS Teams po vytváření draftů textů ve Wordu či pokročilou práci s tabulkami v Excelu či kontextového vyhledávání. Copilot pro Microsoft 365 je od ledna dostupný všem firmám, které využívají Microsoft, bez nutnosti pořízení minimálního počtu licencí.

Oficiální část setkání uzavřel prezentací své knihy Budoucnost nepráce Filip Dřímalka, který představil, jak AI prakticky zjednodušuje a zrychluje naši práci. Naznačil, že klíčovým předpokladem úspěchu se v době AI stává schopnost vnímat příležitosti a možnosti, kde lze pomocí AI získat náskok před konkurencí.

Po skončení oficiálního programu proběhla degustační večeře spojená s ochutnávkou vín v restauraci Alma Prague.

Obrazová galerie:
Štítky: 
Microsoft