Microsoft Cloud Partner Day na pražské Pankráci

2. 4. 2015. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: DCD Publishing)
Konferenční centrum City přivítalo další setkání Microsoftu Cloud Partner Day – a zájem byl opět veliký! Jednací sál byl do posledního místečka zaplněný, když se na pódiu objevil Martin Hruška, manažer pro SMB z českého Microsoftu, a celé setkání slavnostně zahájil.

O kvalitě řešení z dílny Microsoftu však neřečnili (jak bývá jinde zvykem) samotní produktoví manažeři, ale postupně vystoupili Marek Pavlis a Pavel Salava – nezávislí IT konzultanti a ve svých prezentacích resellerům ukázali nasazení jednoho z řešení v praxi. Pavlis mluvil o možnostech cloudu a s tím souvisejících služeb, zatímco Salava si vzal na mušku koncept SBS 365.

Poté už se ale dostali experti Microsoftu ke slovu: René Klčo, cloud sales manažer a Lukáš Jírový, account manažer pro distributory, přehledně, jasně a s vtipem ukázali na názorném příkladu partnerům jak vydělat na licencování SBS 365. Po nich krátce promluvili Ondřej Štefka, senior tech konzultant a Michal Kolb, cloud solutions architekt, S&T, o možnostech technické podpory pro partnery. Na závěr informačně bohaté dopolední části si vzal slovo Martin Konečný a ukázal všem v sále výhody a bonusy skryté v partnerském programu Microsoftu.

Mimochodem, Martin Konečný po konci každé přednášky ještě zpovídal řečníky a dal prostor resellerům pro jejich případné dotazy, kterých bylo požehnaně.

Odpolední program byl odlišný od dopoledního: pozornost účastníků si totiž žádali Jan Pilař, senior IT konzultant Windows Server a Ondřej Štefka. Postupně v praktické ukázce krok pro kroku postupně probrali tato témata: Migrace ze starého Small Business Serveru, založení a nastavení tenantu v Office 365 a založení tenantu, zálohování a vytvoření virtuálního stroje v Microsoft Azure.

Před hlavním sálem byla navíc k dispozici zvědavějším účastníkům i produktová výstavka s počítači a smartphony s nejnovějším buildem Windows 10 nebo také možnost se pomocí Kinectu nechat naskenovat a vytisknout si bustu na 3D tiskárně pomocí programu Microsoft Build.

Setkání bylo plné praktických informací a možností promluvit si o mnoha věcech s lidmi, kteří jsou „přímo u zdroje.“ Vysoká účast ukazuje rostoucí zájem resellerů o cloudové technologie Microsoft, konkrétně Office 365 a Azure.

Reselleři si zkrátka nemohli Cloud Partner Day vynachválit a již se těší na další setkání. Přijdete i vy?

Štítky: 
Cloud computing, Microsoft
Fotogalerie: 

Podobné články

Nejzajímavější novinky z konference Microsoft Build 2020

27. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Hlavní myšlenkou letošní konference Microsoft Build 2020 byla podpora vývojářům, kteří budou hrát ústřední roli při přetváření světa, ve kterém žijeme. Právě vývojářská komunita by mohla pomoci urychlit naši cestu ze současné krize prostřednictvím obnovy fungování organizací, průmyslových odvětví a komunit, a tak nakonec posunout celou společnost dopředu. Čtěte více

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

Arrow distributorem cloudových bezpečnostních řešení Cyren

18. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Arrow ECS)
Globální technologický dodavatel Arrow Electronics uzavřel se společností Cyren distribuční smlouvu pro region EMEA na distribuci jejích cloudových internetových bezpečnostních řešení. Na bezpečnostní řešení firmy Cyren přitom aktuálně globálně spoléhá asi 1,3 miliardy uživatelů. Čtěte více

Vzdálená cloudová správa Netgear Insight na rok zdarma

11. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear nabízí všem majitelům nově zakoupených přepínačů, přístupových bodů a routerů řady Insight předplatné vzdálené cloudové správy po dobu jednoho roku zdarma. Čtěte více