Maifest s SWS aneb pivní festival v Peci pod Sněžkou

25. 5. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: SWS)
Polovina května nás opět zanesla do Krkonoš, konkrétně do hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou, již tradičního místa setkání partnerů SMB trhu, které pořádá SWS.

Od 8:30 vítali krojovaní průvodci v tradičních bavorských „dirndlech“ a „lederhosen“ partnery ještě tradičnější moravskou slivovicí. Pro všechny účastníky, kteří přišli k prezenci, byl připraven dárek v podobě pivní sklenice s logem SWS. Pro dámy třetinka, pro pány půllitr.

Partneři se rozdělili do čtyř skupin pojmenovaných maifestovými názvy. Takže čtyři sály, kde školení paralelně probíhala, navštívila skupina Pivo, Otvírák, Preclík a Chmel.

Tiskárny štítků nejen pro průmysl a očekávané novinky podzimu 2023 poodkryl tiskařský výrobce Brother. Se svým novým partnerským programem se představil Eset. O klíčových produktech APC přednášel Lukáš Votrubec ze Schneider Electric. Acer se zaměřil na podporu rozvoje SMB partnerů, Lenovo přišlo se svým Lenovo 360. Svou novou generaci firemních počítačů představil Dell. Dále mohli návštěvníci slyšet a vidět novinky ze světa business notebooků a počítačů HP. Nové modely notebooků ukázal také Asus. Fujitsu představilo novou generaci notebooků, zaměřených na kvalitu, výkon a design.

Pozdnější odpoledne patřilo oddechu, zábavě a fyzickým aktivitám. Kdo chtěl, vyrazil s voucherem na lanovku anebo bez něj pěšky přímo na nejvyšší vrchol České republiky, Sněžku. U hotelu však našel zábavu i každý, kdo zůstal. Na trávě pod hotelem se „vyvalily sudy“. Svá výborná piva čepoval pivovar Trautenberk, který představil hned několik netradičních druhů z podhůří Krkonoš, tradici neporušila Plzeň a Kozel.

Zábavu tvořili sami účastníci během soutěží, jako byl hod pivním sudem, pití piva na čas, běh s bečkou na slalomové trati nebo pití piva brčkem. Vše se počítalo a zapisovalo k večernímu vyhlášení vítězů. Celým odpolednem provázel moderátor Ondra Carda a k dobré festivalové náladě hráli harmonikář a tubista.

Večer po slavnostním vyhlášením vítězů odpoledních soutěží přišly na řadu ještě dvě zábavné soutěže Kahoot. Jedna s Octoberfest kvízem a druhá s pivním kvízem. Poté už se zábava nesla v duchu DJ Ondry, tance a zábavy.

Páteční dopoledne přineslo další tři společné přednášky. Každý partner, který přišel na přednášku včas, si mohl vybrat z několika druhů dárků. Takže platilo, že kdo dřív přijde, ten si dříve vybírá. Poté už následovala přednáška Entecu, dceřiné společnosti SWS, distributora s přidanou hodnotou. Ten si pro posluchače připravil prezentaci na téma enterprise řešení na míru, zastoupenou dodavateli Huawei a Sycope (zabezpečení sítě). Poté následovaly novinky z B2B a gamingových OLED monitorů AOC/Philips. Na závěr představil své novinky Microsoft.

Po bohaté tombole završil úspěšnou akci oběd v hotelové restauraci.

Video : 
Obrazová galerie:
Štítky: 

Profilová karta firmy

SWS a.s.

SWS a.s.

Firma SWS a.s. vznikla v roce 1991, má základní kapitál 130,485 mil. Kč a zaměstnává bezmála 300 pracovníků.
SWS a.s. je výhradně distribuční společností zabývající se nákupem a prodejem informačních a komunikačních technologií, spotřební elektroniky a digitální techniky. Svým obchodním partnerům poskytuje široké portfolio hardwarových a softwarových produktů od více než 250 výrobců.

Zobrazit detail firmy