Lenovo partnerům představilo B2B novinky pro letošní rok

27. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Lenovo)
Během akce Think Event 2022, která v polovině května proběhla v pražském hotelu Hilton, představila společnost Lenovo svým českým a slovenským partnerům aktuální produkty a služby se zaměřením na byznysovou klientelu.
Matej Mišťurík ze společnosti Lenovo během prezentace

Konferencí, jejímž cílem bylo partnery z České republiky a ze Slovenska seznámit s aktualitami ze segmentu produktů i služeb určených primárně pro firemní zákazníky, přítomné prováděla moderátorka Sonia Edde. Úvodního slova konference se však samozřejmě nemohl ujmout nikdo jiný než generální ředitel společnosti Lenovo pro ČR a SR Petr Kheil: „Protože poslední dva roky probíhala většina komunikace primárně online, jsem moc rád, že se můžeme opět vidět osobně. Doufám tedy, že si naše prezentace, vystavené produkty i související diskusi užijete a budou pro vás inspirací, protože vy, jako naši partneři a zákazníci jste, stejně jako náš tým, nejdůležitější součástí našeho úspěchu.

„Společnost Lenovo se dlouhodobě snaží přinášet chytrá řešení a zařízení pro každého, ačkoli dnes budeme mluvit hlavně o produktech pro komerční zákazníky, v jejichž čele dlouhodobě stojí série Think, která bude letos slavit 30 let. Budeme tedy hodně mluvit o nových technologiích a trendech a jejich vzájemném propojení. I naše aktuální novinky tedy určitě, stejně jako naše kvalitní služby, skvěle zapadnou do vašich obchodních strategií,“ poznamenalPetr Kheil.

Petr Kheil během svého vystoupení dále zdůraznil také fakt, že celosvětový management firmy Lenovo rozhodl pro příští dva roky o dvounásobném navýšení investic do výzkumu a vývoje, což výrazně souvisí s aktuálními výraznými změnami probíhajícími napříč celým IT. Jedním z vůbec nejdůležitějších a nejviditelnějších trendů napříč konferencí byl (a do budoucna bude) stále intenzivnější důraz na ekologii a udržitelnost – zájemci se mohou podívat např. na nabídku služeb CO2 Offset Services.

Notebooky, stolní počítače a pracovní stanice

První produktové prezentace se chopil Rudolf Šída, který partnery seznámil s aktualitami ze světa pracovních stanic. Společnost Lenovo má dlouhodobě ve své nabídce celou řadu stolních i přenosných pracovních stanic, ze které si díky velké rozmanitosti bez problémů vyberou jak zákazníci s menšími nároky, tak i ti nejnáročnější klienti. Z desktopových řešení byly zmíněny modely jako P360 Tiny (nejmenší WS na světě), P348, P360 Tower (nejprodávanější WS v nabídce společnosti Lenovo), P520 a P520c, P620 (nejvýkonnější jednosocketová WS v nabídce společnosti Lenovo, která je navíc dostupná i ve variantě s procesory AMD) či již skutečně profi řešení P720 a P920. Mobilní pracovní stanice jsou pak v současné chvíli primárně reprezentovány modely jako ThinkPad P14s, P15 v i, P16s (dostupný i ve variantě s AMD čipy), T15p, T15g, P1 či P17. Žhavou novinkou je pak model P16.

Prostor dostaly samozřejmě i software a služby. Ze softwaru můžeme zmínit např. nezávislý nástroj TGX pro vzdálené připojení k pracovní stanici pracovníky působícími mimo kancelář nebo speciální režim „Ultra Performance Mode“, který dovolí pracovním stanicím dosahovat maximální možného výkonu.

V dalším bloku pak Lucia Reichová, Michal Pikus a Matej Mišťurík společnými silami představili aktuální portfolia notebooků ThinkPad a ThinkBook, stolních počítačů ThinkCenter (včetně nejnovější série „Neo“), monitorů ThinkVision i souvisejícího příslušenství.

Faux pas killers

Tematicky docela odlišné, ale stejně zajímavé a prospěšné, bylo vystoupení Daniela Šmída věnované etiketě a komunikaci. Během svěžího a vtipně vedeného vystoupení se tak mohli všichni přítomní dozvědět a poučit, jak se správně a adekvátně (za)chovat v dobře známých, ale i z dnešní specifické  „online doby“ vyplývajících situací, ve kterých se možná ocitneme vůbec poprvé. Dost možná byste se divili, kde všude lze i v každodenních momentech udělat chyby, které budete později napravovat jen velmi složitě…

Chytré služby a vzdálená spolupráce

Rozsáhlou nabídku služeb, které pokrývají kompletní životní cyklus produktů, a partnerům i zákazníkům tak v celé řadě momentů neocenitelným způsobem pomáhají s pořízením, provozem i následným vyřazením jejich zařízení, přiblížil Jan Bureš. S tím souvisí i nabídka doplňkových záruk, které za přijatelný doplatek rozšiřují možnosti standardní zákonem garantované záruky např. o krytí náhodného poškození, možnost ponechat si úložiště nebo delší krytí na baterii. Vystoupení doplnila také praktická (partnerská) prezentace možností nástroje Windows Autopilot.

Na pódiu se následně znovu objevil Michal Pikus, které během svého druhé vystoupení hovořil o produktech a službách typu Smart Collaboration určených ke spolupráci v moderním hybridním světě, kdy část zaměstnanců pracuje z kanceláří a část zaměstnanců funguje z domova. Lenovo stejně jako v dalších segmentech nabízí celou řadu řešení, která pokryjí jak potřeby méně náročných zákazníků (např. pro menší kanceláře), tak i těch nejnáročnějších klientů (např. pro velké zasedací či konferenční prostory nebo třeba školy a jiné vzdělávací instituce). Prim v tomto případě hraje schopnost spolupracovat i se systémy třetích stran, kterou produkty společnosti Lenovo samozřejmě disponují. Za pozornost stojí např. sady Google Meet Series One Room Kit, ThinkSmart Core Full Room kit nebo Lenovo ThinkSmart Hub.

Infrastructure Solution Group

V závěrečné části setkání vystoupili Martin Moravec a Ondřej Lorenc, kteří publikum seznámili s aktualitami ze světa infrastrukturní divize společnosti Lenovo, tedy primárně se servery, storage a dalšími řešeními pro datová centra.

Program byl následně zakončen prezentacemi novinek z dílen značek Motorola a Microsoft.

Po skončení bloku s prezentacemi se zájemci přesuli do střešního baru Cloud 9 Sky Bar & Lounge, kde mohli pokračovat v networkingu (nejenom) se zástupci společnosti Lenovo.

Obrazová galerie:

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Globální prodej PC se v prvním čtvrtletí 2024 vrátil na předpandemickou úroveň

10. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle údajů společnosti IDC se celosvětový trh s osobními počítači po dvou letech poklesu vrátil v prvním čtvrtletí roku 2024 k růstu. Celkem se v tomto období prodalo 59,8 milionu PC, což představuje meziroční nárůst o 1,5 %. Čtěte více

Nová vlna zařízení podporujících práci s AI

6. 5. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Na trh začínají přicházet nová zařízení, která jsou uzpůsobená práci s umělou inteligencí. Přední výrobci následují trend rozšiřování nástrojů gen-AI a díky novému hardwaru umožňují odbavovat úlohy pro AI částečně lokálně, a tudíž rychleji. Čtěte více
Chris Papaphotis, CEMA DPS Lead ve společnosti Microsoft

Chris Papaphotis (Microsoft): Pojďme zůstat společně v čele díky AI a nové vlně PC

5. 4. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Kolik počítačů v komerčním segmentu není připraveno na Windows 11 a kam směřuje vývoj umělé inteligence? Chris Papaphotis, CEMA DPS Lead ze společnosti Microsoft, s námi probral výhody nasazení operačního systému Windows 11. Detailně jsme se věnovali také umělé inteligenci v čele s Copiloty, AI asistenty, kteří se prolínají produkty Microsoftu. Čtěte více

Cooler Master představil ATX skříň TD500 MAX

3. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cooler Master)
Počítačová skříň Cooler Master TD500 MAX, která byla navržena tak, aby uspokojila požadavky nejnáročnějších nadšenců do stavby počítačů, integruje výjimečný systém chlazení, výkonné napájení i další uživatelsky přívětivé funkce a vlastnosti. Čtěte více