Kongres Altron se zaměřil na nové trendy

9. 6. 2017. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing, Altron)
Na konci května se díky kongresu Altron Data Center & Businesss World 2017 zaplnily prostory galerie moderního umění DOX v pražských Holešovicích. Letošní ročník se skládal ze čtyř tematických bloků, v nichž vystupovalo vždy několik přednášejících. Akce se zúčastnilo na 300 návštěvníků.

Program zahájil majitel společnosti Altron Milivoj Uzelac, který přítomné přivítal. Na něj navázal první přednáškou dne zástupce Ministerstva vnitra Jaroslav Strouhal. Prvním z tematických celků byl Cloud pod kontrolou. Implementační projekt Cloud management platform představil Alexandr Frič. Společnost Veeam a všechny její v New Orleans oznámené novinky partnerům uvedl Ondřej Krak. Do této kategorie samozřejmě spadá i dnes velmi populární problematika GDPR. Účastníci konference se tak dozvěděli nejen technické aspekty nařízení, ale díky Janě Pattynové z Pierstone získali i pohled z právního hlediska.

Druhé téma, tedy Technologie datacenter, trendy a novinky načal se svou přednáškou ředitel research and development ve společnosti Altron Petr Ding. Seznámil přítomné s budoucností datových center skrývající se v algoritmizaci a automatickém učení. O vysoce dostupných datových centrech jako zdroji pro HPC promluvil Ivo Doležel, storage consultant z Fujitsu. O výhodách datacentrového standardu EN50600 pohovořil jeden z jejích tvůrců Bas van Asten, majitel firmy Remtech.

Třetí část přednášek se týkala Transformace digitální bezpečnosti. V ní předvedl Michal Lukáš, presales engineer and certifed trainer z Kaspersky Lab, patentovanou ochranu proti ransomwaru a 0day malwaru. O příkladech vílených a pokročilých útoků za poslední měsíce a o ochraně proti nim příchozím řekl Michal Drozd, CPO společnosti GreyCortex. Finální část programu se zaměřila na Internet věcí a Chytrá města. S tematikou Internetu věcí a všech změnách, které musíme kvůli inovacím nutně podstoupit, přišel František Mikeš vice president ITB pro ČR, SR a PL ze společnosti Schneider Electric. O konceptu čisté dopravy a hlavně o systému rychlého dobíjení městských elektrobusů společnosti ABB mluvil Miroslav Kuželka, product and marketing director. Poslední přednášku dne měl na starosti Martin Červinka unit manager and head of digitalization v ABB, který seznámil příchozí s možností využití dat vycházejících z digitalizace průmyslu.

Pokud účastníky zaujaly jednotlivé prezentace, mohli se s většinou přednášejících setkat u stánků příslušných firem a detailněji o dané problematice diskutovat.  K vidění byly nejrůznější projekty od dotykových obrazovek přes spínače, až po drony. Součástí programu byla také prohlídka mobilního datového centra ukrytého v návěsu kamionu u budovy galerie. Pro případná jednání či odpočinek sloužila terasa budovy, na níž navíc během dne hrálo kvarteto Quattrocelltet složené ze čtyř violoncell. V odpolední přestávce mohli návštěvníci zavítat do vzducholodi, která je součástí galerie. 

Štítky: 
Altron, Fujitsu, Kaspersky Lab, Veeam
Fotogalerie: