Konference identifikačního systému Aktion

21. 9. 2010. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
V konferenčním centru City v Praze se 15. září 2010 konala konference pro majitele firem, manažery a profesionály z oblasti personální a mzdové agendy, informačních technologií a bezpečnosti budov. Proběhlo zde oficiální představení produktů a aplikací systému Aktion.NEXT od předního českého výrobce společnosti EFG CZ, která působí, jak v České republice, tak v zahraničí.

Návštěvníci byli seznámeni s jednotlivými zakázkovými případy propojení s externími zařízeními, které přinášejí nové možnosti v evidenci přítomnosti osob s návazností na směrování telefonních hovorů a řadu dalších výhod.

Trendem dnešní doby je stále více využívání biometrické identifikace pomocí otisku prstu, oční duhovky a rozpoznávání obličeje. Metody identifikace si návštěvníci mohli osobně vyzkoušet na vystavovaných zařízeních. Společnost zde oficiálně představila nový multifunkční terminál pro evidenci docházky, kontrolu přístupu, evidenci výroby a stravování s integrovanou kamerou pro ukládání fotografií osob.

V objektech, kde je vyžadován vyšší stupeň zabezpečení je možno využít terminál na rozpoznávání oční duhovky nebo obličeje. Tyto metody patří mezi jedny z nejspolehlivějších a nejpřesnějších, využití naleznou              např. na letištích, v bankách, výzkumných laboratořích a institucích. Pro evidenci docházky a kontrolu přístupu v nemocničním prostředí či ve farmaceutickém průmyslu je možno využít víceúčelový terminál, kde identifikace probíhá pomocí rozpoznávání obličeje. Velkou výhodou tohoto zařízení je snímací vzdálenost 30-80 cm.

Pro kontrolu přístupu osob společnost představila novou řadu snímačů, identifikace osob může probíhat kartou, otiskem prstu nebo PIN kódem. Uživatelé  ocení špičkové technické parametry, čtecí dosah, jednoduchou instalaci, nastavení více typů výstupních datových formátů a použité materiály. Zejména pak malé rozměry a originální design s možností výběru a jednoduché výměny předních krytů v několika barvách.

V závěrečné části programu byla uvedena praktická ukázka řešení IP telefonie a kamerového systému v souvislosti s integrací s identifikačním systémem Aktion.NEXT.

Fotogalerie: