Konference eD EXPO přenesla účastníky do multidimenze

28. 3. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD system)
Přes šest stovek odborníků z oblasti informačních technologií se sešlo na eD EXPO22 v Clarion Congress hotelu v Praze. Jarní konference společnosti eD system přinesla nový formát multidimenze. Poprvé na distribučním trhu tak mohli účastníci okusit kombinaci tradiční offline konference s její online podobou.

Konference, kterou můžete sledovat odkudkoli z Galaxie. Tak znělo heslo březnové konference eD EXPO. A přesně to se organizátorům povedlo naplnit. Díky unikátnímu formátu, který zkombinoval tradiční konferenci s online formou se mohli účastníci k akci přidat fyzicky v Praze i na dálku ze svých domovů. Novinka přilákala přes tisícovku účastníků z Česka i Slovenska. „eD EXPO v Praze navštívilo přes šest stovek účastníků a již v den konání akce mělo živé online vysílání přes 1 600 zhlédnutí. Na základě zkušeností navíc očekáváme, že v následujících týdnech počet zhlédnutí i nadále poroste,“ upřesnila čísla Martina Brauner, eventová manažerka eD systemu. Zároveň doplnila, že počet zapojených značek sahal k padesátce.

Pro účastníky, kteří se rozhodli připojit ke konferenci na dálku, byla připravena webová platforma na adrese edexpo.cz. Její rozhraní bylo většině návštěvníků dobře známé, a to díky několika online akcím, které má již distributor za sebou. Účastníci na webu našli foyer, tři přednáškové sály a výstavní sál s virtuálními stánky.

Ať už grafikou či doprovodným programem, v online či offline podobě, téma Strážci technologií vévodilo dnu i večeru. Již při příchodu do Pražského Clarion Congress hotelu mohli návštěvníci nasát atmosféru multidimenze skrze vizuální doplňky či uvítací balíčky s grafikou akce. Na místě byl připraven také vesmírný fotokoutek nebo tematické soutěže o drobné ceny.

Úvodního slova se chopil Šimon Churý, marketingový ředitel eD systemu, aby společně s moderátorkou Hankou Koutnou přivítali účastníky akce. Tím zároveň odstartoval celodenní program konference.

V průběhu dne diváci mohli navštěvovat tři přednáškové sály, ve kterých proběhlo 30 odborných přednášek zástupců světových IT značek. Mezi nimi nechyběly společnosti jako Brother, Canon, Epson, HP, Lenovo, Samsung a další. Připravena byla také speciální přednáška, tentokrát v podání Filipa Langa, certifikovaného etického hackera. Dva ze tří sálů organizátoři vybavili profesionální technikou, která zajišťovala živý přenos přednášek. Ten mohli sledovat nejen účastníci připojení na dálku, ale díky dostupnosti záznamů si jej budou moci zpětně prohlédnout také návštěvníci z Prahy.

Ve výstavním sále zástupci značek připravili 35 výstavních stánků s produktovými novinkami ze svého portfolia. Dva celé sály pak nachystaly značky Epson a AOC/Philips. Diváci si tak mohli prohlédnou a osahat vlajkové lodi výrobců, například ultraprohnutý monitor Odyssey G9 Neo v herním koutku Samsung, doplňky pro chytrou domácnost na stánku Tesla, nejnovější modely smartphonů Realme nebo to nejnovější ze světa projektorů ve výstavním sále Epson. Na vybraných stáncích navíc probíhaly soutěže o ceny a další zajímavé aktivity. Například o monitor si účastníci zasoutěžili na stánku AOC v souboji na Xboxu, do herního křesla mohli usednout na stánku Samsungu a osvěžující drink jim připravil barman v sále Epsonu.

Také diváci online dostali možnost prohlédnout si řadu stánků, a to nejen těch virtuálních. V prostorách Clarion Congress hotelu se totiž v průběhu celé akce pohybovaly takzvané eD reportérky. Ty v pravidelných intervalech navštěvovaly vybrané stánky, dělaly rozhovory se zástupci značek a daly nahlédnout také do zákulisí konference. Díky početnému štábu byly jejich vstupy vysílány živě online, čímž se podařilo dění přímo z místa konání akce přenést až k divákům domů.

Celodenní IT maraton proložený networkingem, příjemnými coffee breaky a obědem završilo vyhlášení výherců soutěžního kvízu, do kterého se mohli zapojit jak účastníci z Prahy, tak i ti online. Pro zákazníky s nejvyšším skóre v kvízu byla připravena řada hodnotných cen od partnerů akce, například tiskárna Brother, smart monitor Samsung, projektor Epson, tablet iGET, herní křeslo HP a spousta dalších. Poté již následovalo oficiální ukončení denní části a návštěvníci z Prahy se začali pomalu přesouvat směrem k večerní VIP party.

Ani večerní část programu nezůstala tematicky pozadu. VIP party s názvem V tom nejlepším světle se tentokrát konala ve 4. patře OD Máj a přinesla pozoruhodnou podívanou. Již při vstupu do dechberoucích prostor hosté procházeli skrze vstupní světelnou bránu a v průběhu večera je oslnila také světelná mapping show, tematický fotokoutek nebo světelný workshop. O hudební doprovod se staral Jiří Korn. Jako každý rok byl pro hosty nachystán bohatý raut a otevřený bar.

„Věříme, že po celodenním programu účastníci odcházeli domů více než spokojení. Zájem o nový formát konference nás mile překvapil, a i počet návštěvníků překročil všechna očekávání. Jsme moc rádi, že můžeme na trh přinést zase něco nového a že se nám podařilo najít takový formát konference, který vyhoví požadavkům téměř každého účastníka,“ uzavřela Martina Brauner a naznačila, že s novými formáty akcí eD system rozhodně nekončí.

Obrazová galerie:
Štítky: 

Profilová karta firmy

eD system a.s.

eD system a.s.

eD system a.s. patří mezi největší distributory IT a výpočetní techniky v České republice. Společnost se nyní výrazně uplatňuje v celém regionu Česko – Slovensko – Polsko. V současné době úspěšně expanduje i do dalších zemí EU. Portfolio nabízených produktů zahrnuje úplný sortiment IT trhu, tedy více než 500 značek nejvýznamnějších světových výrobců, přes 135 000 produktů a umožňuje odběratelům nakoupit vše potřebné "pod jednou střechou“. Společnost disponuje skladem o rozloze 20 000 m2 a špičkovým logistickým zázemím s více než 16 000 druhy produktů k okamžitému dodání.

Zobrazit detail firmy