Kobe s novou tváří

11. 6. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Kobe pro své obchodní partnery přichystala setkání s podtitulem „s novou tváří“, pod kterým se neskrývalo nic menšího než nový, kompletně přepracovaný web distributora. Kromě vlastních produktů, mezi které patří interaktivní fotoobraz i-Frame či prezentační modul Sign, se dostalo i na další aktuální témata, produkty a služby.
Prezentuje Zdeněk Horáček z Kobe

V úvodní řeči se Zdeněk Horáček, jednatel společnosti Kobe, zaměřil na novinky související s připravovaným webem, který by měl být do ostrého provozu spuštěn „co nevidět.“ Mimo moderního vzhledu přinese web řadu dalších vylepšení. Jmenovat můžeme technologické stránky s informace o produktech, údaje o aktuálních skladových zásobách včetně zobrazení dostupnosti, možnost exportu do e-shopů, lepší galerii obrázků, videogalerii, porovnávání produktů, vylepšený konfigurátor baterií, hromadné objednávky či modul RMA.

WD, Synology a Hikvision

Slovo následně dostal Pavel Zmitko ze společnosti WD, který hovořil o vývoji pevných disků a jejich aktuálních oblastech uplatnění (nově např. NAS či záznamové systémy), důležitých kritériích při výběru pevného disku a důvodech, proč sledovat zátěž kladenou našimi systémy na pevný disk. Představil také „diskové“ portfolio WD.

Lubomír Tomány ze společnosti Synology prozradil, že „jeho“ společnost má v některých segmentech v současné chvíli v ČR více než 50% tržní podíl. Nezapomněl se podělit také o výhody NAS řešení Synology a o popis systému DMS, který ve své nejnovější verzi podporuje i dotykové displeje a nabízí spolupráci se zařízeními Chromecast a televizory Samsung. Nechyběly informace o softwaru Surveillance Station pro kamerový dohled.

Na kamerový dohled navázal Tomáš Petržilka s představením IP kamer Hikvision. Mezi důvody, proč je spolu s NVR zařízeními této značky prodávat, patří kromě zajímavých marží a možnosti prodeje přidružených služeb například právě spolupráce se Synology.

i-Frame a dotykové panely

O digitálním obrazu i-Frame Home (přesněji řečeno jeho druhé verzi) hovořil Michal Gerbel. Jde o vlastní produkt Kobe určený pro digitální prezentace v domácnostech i komerční sféře. „Fotoobrazy“ i-Frame jsou dostupné v úhlopříčkách od 32 do 55 palců, využívají průmyslové panely Philips, podporují řadu formátů audia, videa i fotografií a umožňují lokální i dálkové řízení. Zdůraznil výhodné možnosti prezentace i ze síťového úložiště – typicky NASu, FTP, nebo Flickru. Předvedena byla i možnost využití playlistů, autostartu a časovačů.

K dispozici je také zařízení i-Frame Sign, přehrávač pro digitální reklamu, který funkčně vychází ze zařízení i-Frame, umožňuje však připojení k téměř libovolnému monitoru či televizoru.

Na i-Frame navazují také dotykové rámy, které za pomoci infračervené technologie snímání vytvoří obrazovku z téměř jakéhokoli monitoru či televizoru. Mezi výhody patří kromě ceny také rozměry, instalace a ovládání. Dostupné jsou samostatně pro panely o velikosti 32 až 82 palců a také jako součást kompletního řešení s obrazovkami Philips.

LTE, 2Power a Infortrend

V odpolední části pohovořil Zdeněk Horáček o aktuálním stavu LTE sítí v České republice a doplnil informacemi o modemech, routerech a průmyslových M2M modulech v nabídce společnosti Kobe.

Petr Bařtipán z Kobe poradil, jak vydržet s notebookovou baterií až pět let. Kromě technologií používaných u baterií se zabýval také problematikou udávaných a skutečných kapacit a tím, jak baterii udržet co nejdéle v co nejlepší kondici.

Následně se ke slovu vrátil Zdeněk Horáček, který setkání zakončil prezentací o EonNAS serverech Infortrend řady EonNAS Pro a EonNAS 3000. Úložiště jsou vhodná pro SMB a mimo jiné podporují například deduplikaci a snapshoty a vyšší modely nabízejí i plnou hardwarovou redundanci včetně duálních kontrollerů. Povedené odpoledne následně uzavřel tombolou a diskusí.

Obrazová galerie:
Štítky: 

Podobné články

QNAP a TeamViewer nabídnou vzdálený přístup pro NAS

20. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP navázala partnerskou spolupráci s poskytovatelem řešení pro vzdálené připojení a digitalizaci pracovišť TeamViewer. Cílem je nabídnout aplikaci pro NAS umožňující vzdálenou správu a připojení k zařízením se systémem Windows. Čtěte více

Které novinky přináší nejnovější beta systému QuTS hero pro NASy QNAP?

13. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
QNAP vypustil do světa další betu připravovaného systému QuTS hero. Novinka se chlubí aktualizovaným kernelem, vylepšeným zabezpečením, okamžitým klonováním a dalšími funkcemi. Čtěte více

QNAP: úložiště NAS TVS-675

10. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila šestipozicové zařízení TVS-675 NAS s osmijádrovým procesorem Zhaoxin KaiXian KX-U6580. Díky dvouportovému 2,5GbE připojení, dvěma slotům M.2 SSD pro akceleraci cache, rozšíření PCIe, zálohování do více cloudů, HDMI výstupu, rozšiřitelné kapacitě a aplikacím vyžádání novinka představuje cenově výhodné NAS řešení pro moderní firmy. Čtěte více

Chytré rozpoznávání obličejů pro NAS od QNAPu se naučilo detekovat masky

27. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Firmy QNAP a CyberLink spojily své síly a představily řešení pro rozpoznávání obličejů QVR Face Link, které integruje modul FaceMe pro rozpoznávání obličejů pomocí umělé inteligence. Nástroj umožňuje identifikaci maskovaných osob nebo osob s rouškou či respirátorem, a řeší tak problém bezkontaktního biometrického rozpoznávání v postpandemické éře. Čtěte více