Jarní partnerské školení a produktové novinky od HP

4. 6. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Jarní, i když počasím téměř letní, školení pro své partnery připravilo HP, konkrétně divize Printing and Personal Systems (PPS). Akce se odehrála v brněnském hotelu Best Western Premier a byla nabitá produktovými informacemi z oblasti počítačů a tiskáren. Mediálním partnerem akce byl Reseller Magazine a RMOL.CZ.
Erika Lindauerová, ředitelka divize PPS

Setkání zahájila Erika Lindauerová, ředitelka divize PPS, která hovořila o aktuálních trendech včetně mobility, cloudu a velkých dat a jejich vlivu na běžného člověka. Dále shrnula výsledky společnosti HP za minulé období a vývoj trhu v segmentu notebooků i tiskáren.

Partnerský prodej přiblížil Pavel Machovský, manažer pro prodejní kanál divize PPS. Hovořil o programu HP PartnerOne a struktuře partnerů (autorizovaných partnerů je celkem zhruba 2 500 HP, z nichž cca 2 100 je základní úrovně) a dále na základě dotazů rozvedl klíčové rozdíly mezi jednotlivými partnerskými úrovněmi. Zmínil také Unison, partnerský portál s novými možnostmi, který nahradí rozhraní Smart Quote. Více detailů o HP Unison a novinky z programu HP PartnerOne následně přinesla Lucie Kratochvílová.

Novinky z oblasti tiskáren

Hlavními produkty z oblasti tisku byly inkoustové multifunkce HP Officejet Enterprise Color MFP X585 a laserovka HP Color LaserJet Pro M476. Řada inkoustových tiskáren HP Officejet Enterprise Color MFP X585 boří mýty o tom, že inkoust nepatří do kanceláře. Díky doporučenému měsíčnímu zatížení 6 000 stran a rychlostí tisku až 70 stran za minutu je určena zejména do korporací s většími objemy tisku. Podporuje integraci do podnikových řešení, nabídne funkce OXPd a FutureSmart a ovládá se pomocí dotykového LCD panelu s úhlopříčkou 20 cm. Nové inkoustové kazety HP980 pro tyto tiskárny nabízejí výtěžnost až 6 600 stran při barevném tisku a 10 000 stran při černobílém tisku.

Pro malé podniky preferující laserové technologie uvedlo HP novinku Color LaserJet Pro M476, která je první tiskárnou na světě s funkcí mobilního tisku Mopria. Tisknout lze z libovolného zařízení s aktivovanou službou Mopria a není potřeba žádných nastavení, softwaru či přídavných aplikací. Mezi další funkce patří podpora LDAP pro přístup k datům z adresářového firemního serveru, NFC či skenování oboustranných dokumentů při jednom průchodu.

Novinky z oblasti počítačů

V oblasti počítačů byl největší důraz kladen na byznys notebooky HP EliteBook 800 a stolní počítače HP EliteDesk 800. Notebooky řady EliteBook 800 jsou dostupné ve velikosti 12,5“, 14“ a 15,6“ a vybrané konfigurace splňují certifikaci ultrabook. Displeje notebooků jsou matné a nabízejí až Full HD rozlišení. Procesory Intel Haswell mohou být volitelně u modelů řady 840 a 850 doplněny dedikovanou grafickou kartou. Všechny modely jsou plně dokovatelné a umožňují osazení modemem 3G/4G. Záruka je standardně tříletá, ale je možné ji rozšířit až na pět let.

V případě podnikových stolních počítačů HP EliteDesk 800 hrají důležitou roli zejména bezpečnostní a podnikové funkce. Nechybí tak technologie vPro pro vzdálenou správu či Intel SRT kombinující SSD a HDD pro rychlejší, ale zároveň levnější diskový systém. Dále je k dispozici volitelný port PCI, grafická karta se třemi výstupy pro připojení monitoru či podpora Intel WiDi pro bezdrátový přenos obrazu. Na výběr je čtyř různě velkých typů skříní.

Další program

Dvě z prezentací patřily také partnerům akce – Petr Ritz z Microsoftu hovořil o nasazení Windows 8.1 na různých typech zařízení a Vlastimil Maar z Intelu ukázal nejnovější mobilní technologie. Speciální workshop pak byl připraven na míru distributorům spotřebního materiálu.

A protože se v odpoledních hodinách hrálo čtvrtfinálové utkání mezi výběrem české republiky a Spojených států amerických, organizátoři přistoupili k úpravě programu a dali tak možnost toto až dokonce vypjaté utkání sledovat.

Obrazová galerie:
Štítky: 
Počítače, Tiskárny, Multifunkce, Hewlett Packard Enterprise, HP Inc.

Podobné články

HP představilo počítače EliteOne 800 All-in-One pro náročné uživatele

18. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. představuje All-in-One počítač EliteOne 800 G8, umožňující snadnější a smysluplnější spolupráci v hybridních pracovních prostředích. HP zároveň přichází s novými profesionálními stolními počítači. Čtěte více

PC z ATC jsou „Autopilot ready“

12. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers jako první lokální výrobce v ČR využívá ve svých počítačích novou technologii Windows Autopilot. A to nejen u nově vyrobených PC, ale umí technologii nastavit i zpětně k PC vyrobeným třeba i o měsíce dříve. Čtěte více

Infografika: Jaké si Češi dle CZC.cz staví počítače?

2. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: CZC.CZ)
Jeden z největších výrobců a prodejců počítačů, společnost CZC.CZ, sestavila na základě dat ze svého konfigurátoru infografiku, která poodhaluje, jaké si pro sebe Češi staví počítače. Pokud vás zajímavé, jaké si Češi oblíbili procesory, kolik průměrně utrácejí za počítač nebo jak často své sestavy obměňují, jste na nejlepším možné místě. Čtěte více

Prodej PC v roce 2020 vzrostl o necelých pět procent

18. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej osobních počítačů se podle Gartneru v posledním čtvrtletí 2020 podle zvýšil o 10,7 % na 79,4 milionu. Za celý rok pak prodej vzrostl o 4,8 % na 275 milionů zařízení. V souhrnu šlo o nejlepší výsledky za posledních deset let. Čtěte více