Jak probíhaly podzimní E-Čejkovice

26. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: SWS a DCD Publishing)
Ještě před několika týdny vše nasvědčovalo tomu, že podzimní distributorská setkání proběhnou docela normálně. Velmi rychlá změna situace však zapříčinila, že stejně jako na jaře není možné „na živo“ pořádat žádné větší akce. I SWS se tak musela rychle přizpůsobit a do virtuální podoby přenést i své druhé velké letošní setkání.

Podzimní online Čejkovice se uskutečnily ve dnech 6. - 8. října 2020 a partnerům přinesly zajímavé přednášky a prezentace předních IT dodavatelů, živé streamy přímo z SWS, rozhovory se zástupci výrobců a také velmi oblíbené Kahoot! soutěže o hodnotné ceny.

Programem provázeli a svými postřehy jej doplňovali moderátor Ondřej Carda a Petr Lipner, vedoucí obchodního oddělení SWS, kteří si však během třídenního programu neváhali „na pomoc“ přizvat i řadu dalších účastníků, mimo jiné i obchodního ředitele SWS Stanislava Skaličku, který virtuální event v úterý odstartoval: „Dobré ráno, vážení obchodní přátelé, dovolte mi, abych vás přivítal na našich již druhých E-Čejkovicích. Všechny nás mrzí, že se i na podzim potkáváme touto formou, ale bohužel nemáme jinou možnost. Pevně věřím, že vám zajímavou formou přiblížíme dění nejen v SWS, ale i u našich dodavatelů. Rád bych tedy všem popřál pevné zdraví, což je dnes potřebné snad více než kdy jindy, a E-Čejkovice prohlásil za zahájené.“

Prezentace dodavatelů

Přednášky výrobců byly rozloženy do tří dnů. Hned v úterý se o své novinky podělili zástupci společností Microsoft (Aneta Filipová přinesla novinky z několika oblastí – kromě Office se věnovala např. školství, serverům nebo práci na dálku), Fujitsu (kdy Samy A.Khaleg představoval nové notebooky z řady Lifebook), Turris (Radovan Hošek hovořil o bezpečných open source routerech), Asus (Marek Výkruta a Jiří Jelínek přiblížili partnerský program a produktové novinky pro čtvrté čtvrtletí), Zyxel (Ján Bálint představil novinky výrobce) a Entec (Jakub Toman a Pavel Čermák se zaměřili na inovativní řešení moderní kanceláře Huawei IdeaHub).

Středa se nesla ve znamení Lexmarku (Martin Kozdera partnerům poradil, jak prodávat tisková řešení za současného stavu), HP (Vít Janeba, Jiří Stříž a Petr Pachovský postupně představili novinky z nabídky pracovních stanic a byznys notebooků včetně modelů s procesory AMD), Zyxelu (Petr Koudelka hovořil nejen o Wi-Fi 6), BenQ (Matúš Výbošťok a Vít Nezkusil představili žhavé produktové novinky) a APC (Lukáš Votrubec svou prezentaci věnoval záložním zdrojům napětí).

Ve čtvrtek dostaly prostor společnosti Brother (Vít Vyhnálek a Michal Jozífek promluvili o novinkách ze segmentu kancelářské techniky a štítkovačů), Lenovo (Jaroslav Král, Michal Pikus a Jan Bureš hovořili o spotřebitelských i byznysových novinkách ze segmentu osobních počítačů a Martin Moravec nakonec i o novinkách ze světa serverů a datových center), TP-Link (Jiří Vejman a Martin Javor přiblížili to nejnovější nejen ze světa počítačových sítí), AOC a Philips (František Koutník, Jana Robešová a Martin Hempl představovali nejnovější monitory z různých zákaznických segmentů) a Eset (Vítězslav Šnorich posluchačům přiblížil nabídku cloudových řešení a nástrojů Esetu).

Na záznamy jednotlivých přednášek se můžete podívat zde.

Doprovodný program

Kromě přednášek a prezentací si pořadatelé pro všechny registrované účastníky připravili i bohatý doprovodný program.

V průběhu všech tří dnů probíhaly např. soutěže o řadu zajímavých cen. Kromě hlavních cen, kterými byly televizor Philips 50PUS8505, chytré hodinky Xiaomi Amazfit GTS a fitness náramky Xiaomi Mi Band 5, se soutěžilo i o další ceny jako sportovní oblečení, kosmetika či balíčky s ledovým či portským vínem.

„Vysílání“ účastníkům zpestřily i živé vstupy z různých míst v sídle SWS a v jeho okolí – podívat jsme se mohli např. do administrativní budovy, do areálu před hlavní budovou, do skladu a na jeho střechu nebo na dostihovou dráhu vedle SWS.

Obrazová galerie:
Štítky: 

Profilová karta firmy

SWS a.s.

SWS a.s.

Firma SWS a.s. vznikla v roce 1991, má základní kapitál 130,485 mil. Kč a zaměstnává bezmála 300 pracovníků.
SWS a.s. je výhradně distribuční společností zabývající se nákupem a prodejem informačních a komunikačních technologií, spotřební elektroniky a digitální techniky. Svým obchodním partnerům poskytuje široké portfolio hardwarových a softwarových produktů od více než 250 výrobců.

Zobrazit detail firmy